Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı haberleri, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı son dakika, son dakika Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı

Son Dakika Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Haberleri

Son dakika Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bakırköy cumhuriyet başsavcılığı haberleri anında burada.


 • Dün Dün 18:37 Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından 'Mahkemede rüşvet itirafı' haberine açıklama

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından 'Mahkemede rüşvet itirafı' haberine açıklama Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Mahkemede rüşvet itirafı' haberlerine ilişkin yaptığı açıklamada, haberin gerçeği yansıtmadığını ve iddiaların mesnetsiz olduğunu belirtti. Rüşvet suçundan yargılanan bir bilirkişinin, mahkemeye rüşvet alan hakim ve savcıların isim listesini verdiği iddiasıyla ilgili olarak, soruşturma başlatıldığı ve yargılamanın devam ettiği ifade edildi.

 • Dün Dün 18:12 Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Mahkemede rüşvet itirafı' şeklinde yapılan haberle ilgili yazılı açıklama yaparak, haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ayrıca, rüşvet suçundan yargılanan bir bilirkişinin hakim ve savcılara yönelik rüşvet iddialarını içeren dilekçesi ve eklerinin incelenmek üzere Hakimler ve Savcılar Kurulu'na sunulduğu bildirildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:49 Esenyurt'ta 3 çocuk annesi kadını bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis istendi

  Esenyurt'ta 3 çocuk annesi kadını bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis istendi Esenyurt'ta parkta 3 çocuk annesi Meryem Yılmaz'ı 16 yerinden bıçaklayarak öldüren Erdal Dönmez'in mütalaada 'Kasten öldürme' suçundan müebbet hapsi istendi. Mütalaada olayın tasarlanarak ve canavarca hisle işlendiğine dair yeterli delil bulunamadığı belirtildi. Maktulün kardeşi Volkan Yılmaz mütalaayı kabul etmediğini söyleyerek, 'Ablam 16 yerinden delik deşik edilerek öldürüldü. Nasıl canavarca hisle cezalandırılması istenmez' diye konuştu.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:36 GÜNGÖREN'de Sadet Fidan'ın ölümüyle ilgili dava devam ediyor

  GÜNGÖREN'de Sadet Fidan'ın ölümüyle ilgili dava devam ediyor GÜNGÖREN'de Sadet Fidan'ın (55) 5. kattaki evinin penceresinden düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin boşandığı eşi Hüseyin Polat'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Tanık ifadelerine göre, Polat, Fidan'ı öldüreceğini söylemişti.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:11 Güngören'de düşerek hayatını kaybeden kadının davası devam ediyor

  Güngören'de düşerek hayatını kaybeden kadının davası devam ediyor Güngören'de Sadet Fidan'ın ölümüyle ilgili olarak boşandığı eşi Hüseyin Polat'ın yargılandığı dava devam ediyor. Tanık ifadelerine göre, Polat, Fidan'ı öldüreceğini söylemişti.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:41 Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren sanıkların 18'er yıl hapsi isteniyor

  Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren sanıkların 18'er yıl hapsi isteniyor Sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun silahla öldürülmesine ilişkin 20 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıklardan Ali Yasak ve Kadir Yasak'ın 18 yıla kadar hapsini istedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:26 İSTANBUL-ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU'NU ÖLDÜRENLER İÇİN 18 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

  İSTANBUL-ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU'NU ÖLDÜRENLER İÇİN 18 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ BEŞİKTAŞ Spor Kulübü'nün eski yöneticisi ve ünlü sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili 20 kişinin yargılandığı davada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:07 Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürenler için 18 yıla kadar hapis cezası istendi

  Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürenler için 18 yıla kadar hapis cezası istendi BEŞİKTAŞ Spor Kulübü'nün eski yöneticisi ve ünlü sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili 20 kişinin yargılandığı davada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 21:37 Esenyurt'ta Tekel Bayisine Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Ailesine Hukuk Dışı Teklifler

  Esenyurt'ta Tekel Bayisine Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Ailesine Hukuk Dışı Teklifler Esenyurt'ta gerçekleşen silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailesine, saldırganların dışarıya çıkarılabilmesi için 3 milyon lira, ev, araba ve kamyonet teklif edildiği iddia edildi. Aile avukatı, bu tekliflerin kabul edilmediğini ve suçluların en ağır ceza olan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması için mücadele edeceklerini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:22 Esenyurt'ta tekel bayisine yapılan saldırıda şikayetler geri çekildi iddiası

  Esenyurt'ta tekel bayisine yapılan saldırıda şikayetler geri çekildi iddiası Esenyurt'ta bir tekel bayisine yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailesinin avukatı, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin şikayetlerin geri çekilmesi karşılığında 3 milyon lira, ev, araba ve kamyonet teklifi aldıklarını iddia etti. Avukat, saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır ceza olan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması için mücadele edeceklerini belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:36 Bahçelievler'de Yaya Ölümüne Neden Olan Sürücüye 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

  Bahçelievler'de Yaya Ölümüne Neden Olan Sürücüye 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Bahçelievler'de yolun karşısına geçmeye çalışan Mustafa Erdoğdu'ya çarparak ölümüne neden olan otomobil sürücüsü Mustafa Ayrıkçil, 'Taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Erdoğdu'nun ailesi ve avukatı karara isyan ederek adalet duygusunu inciten bir karar olduğunu belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:48 Bahçelievler'de yaya ölümüne neden olan sürücüye ceza

  Bahçelievler'de yaya ölümüne neden olan sürücüye ceza İstanbul Bahçelievler'de yolun karşı tarafına geçmek isteyen Mustafa Erdoğdu'ya çarparak ölümüne neden olan otomobil sürücüsü hakkında karar açıklandı. Hakim kararında sanığın 2 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

 • 30.11.2023 30 Kas 03:00 Çocuklara ilaç vererek ailelerin cinsel istismarla suçlanmasını sağlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki iddianamenin detayları ortaya çıktı

  Çocuklara ilaç vererek ailelerin cinsel istismarla suçlanmasını sağlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki iddianamenin detayları ortaya çıktı İstanbul'da bir klinikte, çocuklara ilaç vererek ailelere 'cinsel istismar' tuzağı kuran doktor Süleyman Salih Zoroğlu, doktorun eşi ve beraberindeki 4 şahıs hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:53 Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı

  Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı Her detayı kan donduran iddianamede Süleyman Salih Zoroğlu'nun 972 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi İstanbul'da bir klinikte, hayvanlarda kullanılan ilaçları...

 • 29.11.2023 29 Kas 13:03 Çocuklara ketamin enjekte eden "Kabus doktor" hakkında 943 yıl hapis istemi

  Çocuklara ketamin enjekte eden 'Kabus doktor' hakkında 943 yıl hapis istemi Çocuk hastalara ketamin enjekte ederek ''Çoklu Kişilik Bozukluğu'' teşhisi koyan ve babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandıran Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı. "Kabus doktor" olarak da bilinen Zoroğlu için 943 yıl 9 ay hapis cezası istendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:51 İstanbul'da doktor cinsel istismar suçlamasıyla yargılanacak

  İstanbul'da doktor cinsel istismar suçlamasıyla yargılanacak İstanbul'da bir klinikte çocuklara hayvan ilaçları verip hipnoz ederek cinsel istismar suçlamasıyla doktor Süleyman Salih Zoroğlu ve beraberindeki 4 şahıs hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede doktora toplam 96 yıldan 972 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:28 Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı

  Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı Çocuk hastalara ketamin enjekte ederek 'Çoklu Kişilik Bozukluğu' teşhisi koyan, babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandırdığı öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:24 Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı

  Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı Çocuk hastalara ketamin enjekte ederek 'Çoklu Kişilik Bozukluğu' teşhisi koyan, babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandırdığı öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı.

 • 28.11.2023 28 Kas 03:28 Abdi İpekçi'ye suikast düzenleyen ve Papa'ya silahlı saldırıda bulunan Ağca yağma suçundan hakim karşısında

  Abdi İpekçi'ye suikast düzenleyen ve Papa'ya silahlı saldırıda bulunan Ağca yağma suçundan hakim karşısında Abdi İpekçi'ye suikast düzenleyen ve Papa'ya silahlı saldırıda bulunan Ağca yağma suçundan hakim karşısında Müşteki "Ağca bana evimin yerini, çocuklarımın kaçta işe gidip geldiğini, bizi daha önce takip ettirdiğini söyledi" Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'ye 1 Şubat...

 • 27.11.2023 27 Kas 18:43 'Nurişler' çetesi lideri Nuri Ergin'in yargılanmasına devam edildi

  'Nurişler' çetesi lideri Nuri Ergin'in yargılanmasına devam edildi Kamuoyunda 'Nurişler' ya da 'Karagümrük Çetesi' olarak bilinen ve liderliğini Nuri Ergin'in yaptığı suç örgütü davasının görülmesine devam edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:58 İSTANBUL-NURİ ERGİN: ALAATTİN ÇAKICIYI KAPSAMA ALANI DIŞINDA BIRAKTIM

  İSTANBUL-NURİ ERGİN: ALAATTİN ÇAKICIYI KAPSAMA ALANI DIŞINDA BIRAKTIM KARAGÜMRÜK Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim ve Gürcan Tan'a Beylikdüzü'nde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yargılamaya devam edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:26 Yağmacılıkla suçlanan Mehmet Ali Ağca'dan ilginç savunma: Harabe bir ev için bu işlere girmem

  Yağmacılıkla suçlanan Mehmet Ali Ağca'dan ilginç savunma: Harabe bir ev için bu işlere girmem Abdi İpekçi'yi öldüren ve Papa 2. Ioannes Paulus'a düzenlendiği suikast ile yaralanmasına neden olan Mehmet Ali Ağca, bu kez de yağma suçundan hakim karşısına çıktı. Bir evi tehditle üzerine aldığı iddia edilen Ağca, "2 artı 1, harabe vaziyette bir ev için böyle bir iş içerisinde olamam. Ayhan adlı kişi beni tuzağa düşürdü" ifadelerini kullandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:53 TEKNE YANAŞTIRMA TARTIŞMASINDA ÖLDÜRDÜ, SAVUNMASINDA 'ŞEKER GİBİ ADAMDI' DEDİ

  TEKNE YANAŞTIRMA TARTIŞMASINDA ÖLDÜRDÜ, SAVUNMASINDA 'ŞEKER GİBİ ADAMDI' DEDİ BÜYÜKÇEKMECE'de Alper Uygun, tekne yanaştırma tartışmasının büyümesiyle 'Ağabeyim' dediği Ümit Büyükgöze tarafından 2 el ateş edilerek öldürüldü.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:35 TEKNE YANAŞTIRMA TARTIŞMASINDA ÖLDÜRDÜ, SAVUNMASINDA 'ŞEKER GİBİ ADAMDI' DEDİ

  TEKNE YANAŞTIRMA TARTIŞMASINDA ÖLDÜRDÜ, SAVUNMASINDA 'ŞEKER GİBİ ADAMDI' DEDİ BÜYÜKÇEKMECE'de Alper Uygun, tekne yanaştırma tartışmasının büyümesiyle 'Ağabeyim' dediği Ümit Büyükgöze tarafından 2 el ateş edilerek öldürüldü.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:52 Yolyemezler Suç Örgütü Operasyonu: 22 Şüpheli Tutuklama Talebiyle Sevk Edildi

  Yolyemezler Suç Örgütü Operasyonu: 22 Şüpheli Tutuklama Talebiyle Sevk Edildi BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca 'Yolyemezler' suç örgütüne yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan 25 şüpheliden 22'si tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Suç örgütü üyelerinin, silahlı yaraladıkları kişiyi ise cep telefonuyla görüntüledikleri ortaya çıktı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:36 İstanbul merkezli çete üyeleri adliyeye sevk edildi

  İstanbul merkezli çete üyeleri adliyeye sevk edildi İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonla yakalanan çete üyeleri adliyeye sevk edildi. Çete üyelerinin 'istasyon' diye tabir ettikleri hücre tipi evlerde, yasadışı sanal bahiste dönen parayı yönettikleri ortaya çıktı. Suç ağının yöneticilerinin, 'merkez üssü' olarak kullandıkları villada özel düzenekler kurdukları, evlerin uzaktan kumandalı sistemle çalıştığı belirlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 22:47 İstanbul'da silahlı suç örgütü operasyonu: 22 tutuklama

  İstanbul'da silahlı suç örgütü operasyonu: 22 tutuklama İstanbul merkezli düzenlenen operasyonla yakalanan silahlı suç örgütü mensubu 22 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin, silahlı çatışmanın yaşandığı olayda yer alan ve kendilerini 'Yolyemezler' olarak tanıtan suç örgütünün mensupları olduğu tespit edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 21:41 İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 22 tutuklama talebi

  İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 22 tutuklama talebi İstanbul merkezli 3 ilde, sosyal medyada kendilerini 'Yolyemezler Çetesi' olarak tanıtan silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 27 şüpheliden 22'si tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Operasyonda, sanal bahis için kurulan hücre evlerinde günlük yaklaşık 3 milyon liralık para akışı olduğu belirlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:58 Yolyemezler Suç Örgütü Operasyonu: 22 Şüpheli Tutuklama Talebiyle Sevk Edildi

  Yolyemezler Suç Örgütü Operasyonu: 22 Şüpheli Tutuklama Talebiyle Sevk Edildi BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca 'Yolyemezler' suç örgütüne yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan 25 şüpheliden 22'si tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Suç örgütü üyelerinin, silahlı yaraladıkları kişiyi ise cep telefonuyla görüntüledikleri ortaya çıktı.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:31 İstanbul'da yakalanan çete adliyeye sevk edildi

  İstanbul'da yakalanan çete adliyeye sevk edildi İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de düzenlenen çete soruşturması kapsamında yakalanan 'Yolyemezler Çetesi'nin 27 üyesi adliyeye sevk edildi. Çete üyeleri, yasadışı sanal bahis oynatarak günlük 3 milyon liraya yakın haksız kazanç elde etmişlerdir. Ayrıca, çetenin işsiz gençleri maaşa bağlayarak paranın izini kaybettirmeyi amaçladığı ortaya çıkmıştır. Operasyon sonucunda çetenin merkez üssü olarak kullandığı villalar ve silahlar da ele geçirilmiştir.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:31 BAŞSAVCILIKTAN 'YOLVERMEZLER' SUÇ ÖRGÜTÜNE İKİNCİ DARBE: ÖRGÜT LİDERİ GİZLİ BÖLMEDE YAKALANDI

  BAŞSAVCILIKTAN 'YOLVERMEZLER' SUÇ ÖRGÜTÜNE İKİNCİ DARBE: ÖRGÜT LİDERİ GİZLİ BÖLMEDE YAKALANDI BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında 'Yolyemezler' suç örgütüne yapılan operasyonun devamında, örgüt lideri dolap kapakları içerisinde gizli bölmede yakalandı. Örgüt liderinin yakalandığı gizli bölmede 1 kalaşnikof tüfek, 1 Uzi marka otomatik tabanca, 6 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 'Yolyemezler' silahlı suç örgütüne yapılan operasyonlarda örgütün yöneticisinin de içlerinde bulunduğu toplam 27 şüpheli gözaltına alındı.

 • 22.11.2023 22 Kas 20:15 Yolyemezler Suç Örgütü Lideri Gizli Bölmede Yakalandı

  Yolyemezler Suç Örgütü Lideri Gizli Bölmede Yakalandı BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında 'Yolyemezler' suç örgütüne yapılan operasyonda, örgüt lideri dolap kapakları içerisinde gizli bölmede yakalandı. Operasyonda 1 kalaşnikof tüfek, 1 Uzi marka otomatik tabanca ve 6 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Toplamda 27 şüpheli gözaltına alındı.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:49 İstanbul'da silahlı suç örgütü operasyonunda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

  İstanbul'da silahlı suç örgütü operasyonunda gözaltı sayısı 27'ye çıktı İstanbul merkezli 3 ilde faaliyet gösteren ve kendilerini 'Yolyemezler Çetesi' olarak tanıtan silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 27'ye yükseldi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi, uyuşturucu madde ve diğer suç unsurları ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:21 Yolyemezler Çetesi'nin lideri mutfak tezgahının altındaki gizli bölmede yakalandı

  Yolyemezler Çetesi'nin lideri mutfak tezgahının altındaki gizli bölmede yakalandı İstanbul merkezli 3 ilde, sosyal medyada kendilerini ''Yolyemezler Çetesi'' olarak tanıtan silahlı suç örgütüne yönelik düzenlenen yeni operasyonda, örgüt lideri villadaki gizli bölmede yakalandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:07 İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de 'Yolyemezler' grubuna operasyon düzenlendi

  İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de 'Yolyemezler' grubuna operasyon düzenlendi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-14' operasyonları kapsamında 'Yolyemezler' grubu olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini ve 19 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar sonucunda çok sayıda silah, uyuşturucu ve diğer suç unsurlarına el konuldu.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:34 Büyükçekmece'de Silahlı Suç Örgütü Operasyonu: 19 Gözaltı

  Büyükçekmece'de Silahlı Suç Örgütü Operasyonu: 19 Gözaltı Büyükçekmece'de bir villada yaşanan silahlı çatışmanın ardından yapılan soruşturma kapsamında, 'Yol Yemezler' adlı silahlı suç örgütü üyesi oldukları tespit edilen 19 kişi gözaltına alındı. Villada yapılan aramalarda ise çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonun devam ettiği belirtildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:03 İstanbul'da '0' Araç Dolandırıcılığı: 500 Kişi 400 Milyon Lira Dolandırıldı

  İstanbul'da '0' Araç Dolandırıcılığı: 500 Kişi 400 Milyon Lira Dolandırıldı İstanbul'da kurulan bir araç kiralama şirketi üzerinden '0' araç satma vaadiyle 500 kişi yaklaşık 400 milyon lira dolandırıldı. Dolandırıcılar, sosyal medya hesaplarından TIR'lar dolusu araç paylaşarak insanların güvenini kazandı. Mağdurlar arasında vali, hakim, kaymakam ve kamu görevlileri de bulunuyor. Dolandırılan kişiler arasında yeni ehliyet alan bir kişinin eşine otomobil almak isterken dolandırıldığı da ortaya çıktı. Olayla ilgili 7 kişi tutuklandı.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:29 İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de silahlı suç örgütü operasyonu: 14 gözaltı

  İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de silahlı suç örgütü operasyonu: 14 gözaltı Kendilerini 'Yolyemezler' olarak tanıtan silahlı suç örgütü mensubu 14 şüpheli İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Büyükçekmece'de yaşanan silahlı çatışma olayıyla bağlantılı olarak yapılan operasyonlarda, çok sayıda silah ele geçirildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:21 Bakan Yerlikaya: Yolyemezler grubu olarak bilinen suç örgütü çökertildi

  Bakan Yerlikaya: Yolyemezler grubu olarak bilinen suç örgütü çökertildi Yolyemezler grubu olarak bilinen suç örgütü çökertildi, 19 şüpheli ise yakalandı. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonun detaylarını paylaşarak, "11 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 2 adet otomatik tabanca, 23 adet şarjör, 900 adet değişik çaplarda fişek, 1 adet çelik yelek, 15 adet kar maskesi, 2 adet gps takip cihazı ve muhtelif miktarda uyuşturucuya el konuldu" dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:19 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "İstanbul merkezli Diyarbakır ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-14' Operasyonları kapsamında, 'Yolyemezler'...

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'İstanbul merkezli Diyarbakır ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-14' Operasyonları kapsamında, 'Yolyemezler'... İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "İstanbul merkezli Diyarbakır ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-14' Operasyonları kapsamında, 'Yolyemezler' Grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:06 İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 14 gözaltı

  İstanbul'da silahlı suç örgütüne operasyon: 14 gözaltı İstanbul merkezli 3 ilde, sosyal medyada kendilerini 'Yolyemezler çetesi' olarak tanıtan silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı. Büyükçekmece'de yaşanan silahlı çatışmanın ardından başlatılan soruşturma sonucunda örgüt lideri ve üyelerinin birlikte hareket ederek çeşitli suçlara karıştıkları tespit edildi. Operasyonda 7 ruhsatsız tabanca ve 1 yivsiz av tüfeği ele geçirildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 09:47 Masaj salonunda çıkan tartışma sonucu adam öldürüldü

  Masaj salonunda çıkan tartışma sonucu adam öldürüldü İstanbul'da bir masaj salonunda çalışan Osman Nuri Kandemir ile Hasan Baykuş, 'kadın meselesi' nedeniyle tartıştıktan sonra parkta buluşarak kavgaya tutuştu. Hasan Baykuş, iş arkadaşı Kandemir'i öldürdü. Baykuş, yakalandıktan sonra 'Kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 • 19.11.2023 19 Kas 17:03 Ucuz araç vaadiyle 65 kişiyi 400 milyon lira dolandıran 10 şüpheli yakalandı

  Ucuz araç vaadiyle 65 kişiyi 400 milyon lira dolandıran 10 şüpheli yakalandı İstanbul'da bir filo şirketinden araç satın alan 65 kişi, paralarını vermesine rağmen araçları teslim edilmeyerek dolandırıldı. Soruşturma sonucunda 10 şüpheli gözaltına alındı ve 7'si tutuklandı. Şüphelilerin 400 milyon lira dolandırıcılık yaptığı tespit edildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:51 Ucuza araç satma bahanesiyle vatandaşları 400 milyon TL dolandıran 10 şüpheli yakalandı

  Ucuza araç satma bahanesiyle vatandaşları 400 milyon TL dolandıran 10 şüpheli yakalandı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonucunda, şüphelilerin ucuza araç satma bahanesiyle 65 müştekiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Şüpheliler, araç bedellerini tahsil ettikten sonra vaat ettikleri araçları teslim etmemişlerdir. Şu ana kadar 400 milyon TL dolandırıldığı tespit edilen şüphelilerden 10'u gözaltına alındı.

 • 09.11.2023 09 Kas 18:00 Yenibosna'da arkadaşını öldüren sanığın cezai ehliyeti tam çıktı

  Yenibosna'da arkadaşını öldüren sanığın cezai ehliyeti tam çıktı Yenibosna'da meydana gelen olayda arkadaşını öldürerek cesedini kuyuya atan sanığın yargılandığı davada, Adli Tıp Kurumu raporuna göre cezai ehliyetinin tam olduğu belirlendi. Sanık, duruşmada psikolojik sorunlarını ve olayın anlık bir öfke patlaması olduğunu söyledi. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, akıl sağlığıyla ilgili nihai raporun alınması için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verdi.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:17 Oğullarını, kardeşini ve bacanağının oğlunu öldürmüştü: Katliam gibi olayın sanığı hakkında karar

  Oğullarını, kardeşini ve bacanağının oğlunu öldürmüştü: Katliam gibi olayın sanığı hakkında karar Oğullarını, kardeşini ve bacanağının oğlunu öldürmüştü: Katliam gibi olayın sanığı hakkında karar Sanık Şinasi Gürkan'ın 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 17 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmedildi Cezaevinden tahliye olduktan sonra aynı gün içinde önce 2 oğlunu ardından kardeşini en son...

 • 03.11.2023 03 Kas 12:27 İstanbul'da Tahliye Olan Sanık 4 Cinayetten Ağırlaştırılmış Müebbet Hapse Çarptırıldı

  İstanbul'da Tahliye Olan Sanık 4 Cinayetten Ağırlaştırılmış Müebbet Hapse Çarptırıldı İstanbul'da cezaevinden tahliye olduktan sonra 2 oğlu, kardeşi ve bacanağının oğlunu öldüren sanık Şinasi Gürkan, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 16 yıl hapse mahkum edildi. Sanığın, tahliye olduktan sonra yaşadığı olaylar ve gördüğü ihanetlerin kendisini bu noktaya getirdiği belirtildi. Mahkeme heyeti, sanığı 4 cinayetten dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdı.

 • 03.11.2023 03 Kas 12:21 İSTANBUL'DA KATLİAM YAPAN SANIĞA 4'ER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI

  İSTANBUL'DA KATLİAM YAPAN SANIĞA 4'ER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI 2019 YILINDA cezaevinden tahliye olduktan sonra iki oğlunu, kardeşini, bacanağının oğlunu öldüren ve bacanağını da ağır yaralayan Şinasi Gürkan, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve hapis cezasına çarptırıldı.

 • 02.11.2023 02 Kas 19:31 Kaldırım Taşıyla Öldürülen Sevgiliye Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

  Kaldırım Taşıyla Öldürülen Sevgiliye Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Bahçelievler'de sevgilisini kaldırım taşıyla öldüren ve cesedini parçalayarak buzlukta saklayan sanık Rıza Beler, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, verilen cezada indirim uygulanmadığını belirtti.

 • 02.11.2023 02 Kas 12:03 Bahçelievler'de Kaldırım Taşıyla Öldürdüğü Sevgilisinin Cesedini Parçalara Ayıran Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

  Bahçelievler'de Kaldırım Taşıyla Öldürdüğü Sevgilisinin Cesedini Parçalara Ayıran Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Bahçelievler'de 39 yaşındaki Özbekistan uyruklu sevgilisi Umida Tulyaganova'yı kaldırım taşıyla öldürüp cesedini parçalara ayırıp derin dondurucuda saklayan 61 yaşındaki sanık Rıza Beler'in mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Verilen cezada indirim uygulanmadı.

Advertisement