Kahramanmaraş'ta Uluslararası Lojistik Konferansı - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta Uluslararası Lojistik Konferansı

Kahramanmaraş\'ta Uluslararası Lojistik Konferansı
Son Güncelleme: 30.10.2014 12:42

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Kahramanmaraş'ta Uluslararası Lojistik Konferansı düzenlendi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Kahramanmaraş'ta Uluslararası Lojistik Konferansı düzenlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız ile Mersin, Hatay İskenderun, Ankara, Sinop ve yurtdışından lojistik firmalarının temsilcileri katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Vali Mustafa Hakan Güvençer, 1 aydır vali olarak görev yaptığı kentte sorunlarının anlatıldığı toplantılarla ilgili duyduğu ifade ederek, Dolayısıyla Kahramanmaraş'ı oluşturan tüm unsurların Kahramanmaraş ile ilgili sorunlarda el ele vererek bu tür organizasyonlar içerisinde olması onları gerektiğince ciddi bir bağlamda ele alıyor olması Kahramanmaraş Valisi olarak beni sonu derece mutlu etti dedi.

Kahranamanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ise kentin Türkiye'nin 2023 vizyonuna hizmet edeceğini ifade ederek şunları söyledi

Çalışmalarına devam ettiğimiz; 5 bin 320 dönüm Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Kahramanmaraş, çok daha büyük üretim kapasitesine erişecek, üretimi ve üretim çeşitliliği katlanarak artacak ve Kahramanmaraş dev sanayi şehirleriyle yarışacak hale gelecektir. Kahramanmaraş sanayide dönüşümü gerçekleştirerek sektör çeşitliliğiyle, geniş ürün yelpazesiyle, geniş pazarlara açılacak, modelleme, tasarım, markalaşma, fuar, kongre, konferans gibi organizasyonlarla 2023 vizyonunu tamamlayacaktır. Necip Fazıl'ı, Aşık Mahzuni'yi yetiştiren şairler kenti Kahramanmaraş; yeni değerlerini yetiştirmek ve kültür zenginliğini daha da derinleştirmek üzere daima yoluna devam edecek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aldığı desteği üretime dönüştürerek Türkiye'nin 2023 vizyonuna hizmet edecektir.

Konuşmaların ardından lojistik sorunlarıyla ilgili panel ve sunumlar gerçekleştirildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta Uluslararası Lojistik Konferansı - Son Dakika


Advertisement