Kahramanmaraşlı Depremzede: "Elektrik Yok, Su Yok. Çadırların İçi Nemli. Küf Kokuyor. - Son Dakika

Kahramanmaraşlı Depremzede: "Elektrik Yok, Su Yok. Çadırların İçi Nemli. Küf Kokuyor.

Son Güncelleme: 05.03.2023 13:07

Kahramanmaraşlı depremzede, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a dertlerini anlatırken, “Elektrik yok, su yok. Çadırların içi nemli. Küf kokuyor. 23 kişi kalıyoruz burada. “İşte halimiz. Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidip geliyoruz" dedi.

Kahramanmaraşlı depremzede, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın'a dertlerini anlatırken, "Elektrik yok, su yok. Çadırların içi nemli. Küf kokuyor. 23 kişi kalıyoruz burada. "İşte halimiz. Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidip geliyoruz" dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde yurttaşların kendilerinin kurduğu çadırlardaki depremzedeleri ziyaret etti. Eczacı olan Erkan Aydın, şöyle konuştu:

"23 KİŞİ BİR ÇADIRDA YAŞIYOR"

"Şu anda Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'ndeyiz. Gördüğünüz alan çadırların olduğu alan ancak bir çadırkent değil. Vatandaşların çoğunun kendi imkanlarıyla ya da bireysel olarak buldukları çadırlarla oluşturdukları bir alan. 23 kişi bir çadırda yaşıyor. Hemen hemen tüm çadırlar da aynı durumda. İktidar 'Her tarafa çadır gönderdik, ihtiyaç yok' diyor. Ancak buraya iktidar da uğramamış. Gerçek durum öyle değil. Gelsinler burada kendileri baksınlar insanlar ne haldeler. Yemeklerini burada yapıyorlar, suları yok, elektrik yok, hijyen yok. Biraz önce çadırın altındaki brandayı çıkardılar. Her türlü hastalığın oluşabileceği bir yer. Depremin üzerinden bir ay geçmesine rağmen sıkıntılar hala çok büyük. Algı yapmak yerine gelsinler, sorunları yerinde izlesinler."

"ELEKTRİK YOK, SU YOK"

Kendi imkanlarıyla buldukları ve kurdukları çadırlarda 5 aile, 23 kişi yaşadıklarını belirten yurttaşlar ise şunları söyledi:

"Elektrik yok, su yok. Çadırların içi nemli. Küf kokuyor. 23 kişi kalıyoruz burada."

"HASTAYIZ, ACİLE GİDİP GELİYORUZ"

"İşte halimiz. Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidip geliyoruz. Hepimize geçmiş olsun."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraşlı Depremzede: 'Elektrik Yok, Su Yok. Çadırların İçi Nemli. Küf Kokuyor. - Son Dakika


Advertisement