Karamollaoğlu'ndan '27 Mayıs' Paylaşımı: "Demokrasinin Kamil Manada Tesis Edildiği Bir Türkiye Bu Travmaları Atlatacaktır" - Son Dakika

Karamollaoğlu'ndan '27 Mayıs' Paylaşımı: "Demokrasinin Kamil Manada Tesis Edildiği Bir Türkiye Bu Travmaları Atlatacaktır"

27.05.2022 18:08
Karamollaoğlu'ndan '27 Mayıs' Paylaşımı: "Demokrasinin Kamil Manada Tesis Edildiği Bir Türkiye Bu Travmaları Atlatacaktır"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “27 Mayıs ve ardından yaşanan sürecin yol açtığı travmalar milletimizin hafızasında onlarca yıldır tazeliğini korumaktadır. Millet iradesinin güvence altına alındığı ve demokrasinin kamil manada tesis edildiği bir Türkiye, inanıyorum ki bu travmaları atlatacaktır” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "27 Mayıs ve ardından yaşanan sürecin yol açtığı travmalar milletimizin hafızasında onlarca yıldır tazeliğini korumaktadır. Millet iradesinin güvence altına alındığı ve demokrasinin kamil manada tesis edildiği bir Türkiye, inanıyorum ki bu travmaları atlatacaktır" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Karamollaoğlu'nun paylaşımı şöyle:

"27 Mayıs 1960, demokrasimizi sekteye uğratarak darbeler silsilesini başlatan kara bir leke olarak tarihteki yerini almıştır. Eğer bugün hala demokrasimizdeki eksikliklerin yol açtığı sorunlarla baş etmeye çalışıyorsak, bunda en büyük pay hiç şüphesiz 27 Mayıs darbesinindir. 27 Mayıs ve ardından yaşanan sürecin yol açtığı travmalar milletimizin hafızasında onlarca yıldır tazeliğini korumaktadır. Millet iradesinin güvence altına alındığı ve demokrasinin kamil manada tesis edildiği bir Türkiye, inanıyorum ki bu travmaları atlatacaktır. Bu acı hadiselerden dersler çıkarılması ve her daim bu topraklar üzerinde hukukun üstün olması temennisiyle; cuntacılar tarafından idama mahkum edilen Başbakan Adnan Menderes ve yol arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan'ı, 27 Mayıs'ın yıl dönümünde rahmetle anıyorum."

YORUMLAR
500
Saadet Partisi'nden Konut Sorununa Çözüm Raporu: 'Dezavantajlı ve Dar Gelir Grubu Konuta Erişimde Önceliklendirilmeli' Saadet Partisi'nden Konut Sorununa Çözüm Raporu: 'Dezavantajlı ve Dar Gelir Grubu Konuta Erişimde Önceliklendirilmeli' 6'lı masadan toplantı sonrası ortak açıklama: Tüm sorunların kaynağı Cumhurbaşkanlığı sistemidir, sandık bir an önce milletin önüne getirilmelidir 6'lı masadan toplantı sonrası ortak açıklama: Tüm sorunların kaynağı Cumhurbaşkanlığı sistemidir, sandık bir an önce milletin önüne getirilmelidir
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Karamollaoğlu'ndan '27 Mayıs' Paylaşımı: 'Demokrasinin Kamil Manada Tesis Edildiği Bir Türkiye Bu Travmaları Atlatacaktır' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement