Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı - Son Dakika

Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı

Son Güncelleme: 30.05.2023 09:18

Esenyurt'ta kardeşlerini evlendirmek istedikleri kızın ailesi başlık parası isteyince, parayı aralarında toplamaya çalışan Selami Şirip ile kardeşi Hasan Şirip arasında kavga çıktı. Hasan Şirip, ağabeyini 10 el ateş ederek öldürdü.

Olay, 27 Mayıs Cumartesi saat 23.00 sıralarında Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde meydana geldi. Selami Şirip, taksici kardeşi Hasan Şirip'le birlikte en küçük kardeşlerini evlendirmek için memleketleri Ağrı'dan bir aile ile görüşerek kızlarını istedi. Kızın ailesi, Selami Şirip'ten başlık parası istedi. Bunun üzerine Selami Şirip, kardeşi Hasan Şirip'i telefonla arayarak kızın ailesinin başlık parası istediğini ve para toplamaları gerektiğini söyledi.

Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı

"MADEM PARANIZ YOKTU NEDEN BENİ ARACI ETTİNİZ"

Hasan Şirip, 'Param yok' diye cevap verince de Selami Şirip, 'Madem paranız yoktu neden beni aracı ettiniz' diyerek kardeşiyle tartıştı. Bunun üzerine iki kardeş arasında tartışma çıktı.Tartışma sırasında Selami Şirip, kardeşine telefondan konum atarak konuşmaya çağırdı. Hasan Şirip, ağabeyinin attığı konuma gitti. Burada taraflar arasında yeniden tartışma çıktı.

Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı

KARDEŞİNİ KURŞUN YAĞDIRARAK ÖLDÜRDÜ

Tartışma kısa sürede büyüdü. Selami Şirip, iddiaya göre kardeşine bıçakla saldırdı. Bunun üzerine Hasan Şirip ise yanında getirdiği tabancayla ağabeyine 10 el ateş etti. Kurşunlardan biri Selami Şirip'in başına isabet etti. Ağır yaralanan Selami Şirip kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayeti işleyen Hasan Şirip ise, polis ekipleri tarafından koşarak kaçmaya çalışırken yakalanarak gözaltına alındı. Öte yandan cinayet anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına ve bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde Hasan Şirip'in ağabeyi Selami Şirip'e ateş ettiği, Selami Şirip'in ise yere yığıldığı anlar yer aldı.

Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Başlık parasını toplamayan kardeşler arasında kavga! Ağabeyine kurşun yağdırdı - Son Dakika


Advertisement