Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler - Son Dakika

Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler

26.09.2014 11:45
Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler, System.String[]

Beşir Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Semerkand Vakfı’nın organizesi ve Ali Tekinsoy Ortaokulu yönetiminin desteği ile yürütülen ‘Kardeşlik Projesi’ çerçevesinde aynı okulda eğitim gören 30 yetim öğrenciye ayakkabı ve kumanya yardımında bulunuldu.

Beşir Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Semerkand Vakfı'nın organizesi ve Ali Tekinsoy Ortaokulu yönetiminin desteği ile yürütülen 'Kardeşlik Projesi' çerçevesinde aynı okulda eğitim gören 30 yetim öğrenciye ayakkabı ve kumanya yardımında bulunuldu.

Ali Tekinsoy Ortaokulu'nda eğitimlerine devam eden 30 yetim öğrencinin yüzü, birçok sivil toplum kuruluşunun ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyası ile güldü. Beşir Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Semerkand Vakfı'nın organizesinde gerçekleştirilen annesini, babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlayan projenin ilk uygulaması Ali Tekinsoy Ortaokulu'nda başladı. Okul yönetimi tarafından belirlenen 30 yetim öğrenciye gıda maddelerinden oluşan kumanya paketleri ile spor ayakkabı yardımında bulunuldu.

Yardım malzemeleri ile spor ayakkabıların teslimi sırasında değerlendirmelerde bulunan Ali Tekinsoy Ortaokulu Müdürü Birkan Şatıroğlu, şefkatle uzanan her elin bir yetimin hayatını değiştirdiğini; yüzünde tebessüm, gözlerinde umut olduğunu kaydetti. Şatıroğlu,"Beşir Derneği, Eğitim Bir Sen, Ali Tekinsoy Ortaokulu olarak yapmış olduğumuz bu çalışmayla okulumuzdaki otuz yetim öğrenciye gıda kolisi ve ayakkabı hediye edilmiştir. Amacımız eğitim-öğretim anlayışını öğrencilerimize yaşayarak vermek ve ileri ki yaşamlarında insani değerleri almış birer birey olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu projeye destek veren Beşir Derneği, Semerkand Vakfı, Eğitim Bir Sen ve Müdür yardımcımız Mustafa Altıntop'a şahsım ve okulum adına teşekkür ederim" diye konuştu.

Beşir Derneği Elbistan Temsilcisi H. Aslan Yıldırım da, 'Gönüller Yapmaya Geldik' sloganı ile hareket ettiklerini belirtti.

Eğitim Bir Sen Okul Temsilcisi Adem Özdemir ise bu projenin Türkiye genelinde devam ettiğini belirtti. Hedeflerinin 50 bin yetim çocuğa ulaşmak olduğunu söyledi.

Projenin önümüzdeki günlerde diğer okullarda da devam edeceği belirtildi. - KAHRAMANMARAŞ

Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler
Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kardeşlik Projesi ile Yetimlerin Yüzünü Güldürdüler - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu