Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi - Son Dakika

Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi

03.03.2021 13:01
Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi, System.String[]

Kars Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında bir takım etkinlikler düzenledi.

Kars Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında bir takım etkinlikler düzenledi. AFAD Müdürlüğü'nce Faikbey Caddesi üzerinde etkinlikler kapsamında arama kurtarma malzemeleri sergiledi, vatandaşlara el broşürü dağıtarak bilgilendirme yapıldı.

AFAD Müdürlüğü'nce düzenlenen etkinlikler kapsamında açıklamalarda bulunan Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, her yıl Mart ayının ilk haftasının Deprem Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Öksüz, "2020 yılında çok önemli depremlerle karşı karşıya kaldık. Bunlarda maalesef can kayıplarıyla, mal kayıplarıyla karşı karışa geldik. Çok üzücü olaylar hepimizi derinden etkiledi. Artık depremlerle yüz yüze, karşı karşıya kaldığımız gerçeği bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Depremleri öğrenmemiz gerekiyor. Depremlere karşı tedbir almamız gerektiği bir kez daha kanıtlanmış oldu. hepimiz depremlere karşı deprem olmadan, deprem olduktan sonra yaraları sarmak tabii ki mümkün ancak depremden önce olacağımız tedbirler var. Depremlerin yıkıcı etkilerini en aza indirmemiz gerekiyor" dedi.

Öksüz, "Toplumun öncelikle depremler hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Türker Öksüz, "Toplumuzun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi, bu konuda bir farkındalık oluşturulması, gerekiyor. Biz şehirlerimizde daha güvenli bir yaşam oluşturmak için bir takım faaliyetler yapmaya başladık. 2021 yılı 'Afet Eğitim Yılı' olarak İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edildi. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Yüzde 92'si ülkemizin deprem kuşağında biliyorsunuz. Biz öncelikle deprem, çığ, sel baskınları gibi afetlere karşı afet riski azaltma projesi kapsamında planımızı, Kars olarak planımızı yapmaya başladık. Şuanda önemli ölçüde yol aldık. İnşallah Ağustos ayında bu planı bitirmek istiyoruz" diye konuştu.

Öte yandan AFAD İl Müdürlüğü'nce Faikbey Caddesi üzerinde kurulan çadırda bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, arama kurtarma malzemeleri hakkında İl AFAD Müdürü Oktay Ayğan'dan bilgi aldı.

Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde AFAD ekipleri vatandaşları bilgilendirerek kullandıkları malzemelerin tanıtımı yaptı. - KARS

Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi
Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi
Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kars'ta AFAD arama kurtarma malzemelerini sergiledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek