Kayak Merkezi Olması İçin Aladağ'a İnceleme Yapılacak - Son Dakika

Kayak Merkezi Olması İçin Aladağ'a İnceleme Yapılacak

02.01.2012 14:02
Kayak Merkezi Olması İçin Aladağ'a İnceleme Yapılacak, System.String[]

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ı Ankara'da ziyaret ederek, Aladağ'a yapılması düşünülen Kayak merkezi hakkında bilgi vererek destek istedi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ı Ankara'da ziyaret ederek, Aladağ'a yapılması düşünülen Kayak merkezi hakkında bilgi vererek destek istedi. Baykan ise Aladağ'a önümüzdeki günlerde inceleme ekibi göndereceklerini bildirdi.

Acar, Spor Genel Müdürü Baykan'a ziyaretinde, birçok yönden gelişme kaydeden Derbent'te sportif faaliyetleri de geliştirme arzusunda olduklarını ifade ederek,

"Böyle önemli bir teşkilatın Genel Müdürülük makamında bir hemşehrimizin bulunmasından onur duyuyoruz" dedi.

"Derbent'in 2 bin 385 rakımlı Aladağ'ı kayak sporu için son derece uygun görülüyor. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız devam ediyor" diyen Acar, şunları kaydetti:

" Konya'nın en çok kar düşen dağlarından biri olan Aladağ hem bu yönüyle hem de Konya merkeze 50 kilometre mesafede olmasıyla son derece avantajlı. Yapılacak kayak merkezi sadece Derbent'i değil, Konya'yı da kayak sporu açısından bir cazibe merkezi haline getirecektir."

Futbol ve voleybolun yanı sıra birkaç amatör spor dalında daha faaliyet göstermeyi planladıklarını anlatan Acar, "İlçemizde altyapı ve şehircilik anlamında önemli hizmetler yaptık. Kültürel ve sportif faaliyetlere de önümüzdeki zaman diliminde daha bir özen göstereceğiz. İlçemizin, insanımızın buna ihtiyacı var" diye konuştu.

Baykan'da sporun gelişmesi için çaba gösterdiklerini ifade ederek, "Türkiye genelinde, bütün illerimizde sporun en güzel şekilde icra edilmesi için tüm imkanlarımızla çaba gösteriyoruz. Konya'da bu çalışmalarımız içinde yer alıyor. Konya'da işin ehli olduğunu bildiğimiz arkadaşlar işin başında bulunuyor. Gelen talepleri zaman içinde karşılamaya gayret edeceğiz" dedi.

Baykan, dağın coğrafi yapısı ve yıllık kar miktarının önemli olduğunu belirterek, kayak merkezi yapılması önerilen Aladağ'da önümüzdeki günlerde inceleme yaparak karar verileceğini aktardı.

Acar, ziyaretin sonunda spora verdiği önemli katkılarından dolayı Baykan'a çini tabak hediye etti.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kayak Merkezi Olması İçin Aladağ'a İnceleme Yapılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar ABD'li hava yolu şirketi United Airlines, 2020'de 7 milyar dolar zarar etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı