"Keşke Muhteşem Aşk Olsaydı" - Son Dakika
Güncel

"Keşke Muhteşem Aşk Olsaydı"

"Keşke Muhteşem Aşk Olsaydı"

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Muhteşem Yüzyıl dizisine yeni bir isim önerdi!

11.12.2012 18:07  Güncelleme: 18:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

A Haber'de yayınlanan "Canan Barlas ile Gündem" programı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı konuk etti. Son dönemde yaşanan Muhteşem Yüzyıl tartışmalarına değinen Günay, "keşke dizinin adı "Muhteşem Aşk" olsaydı" şeklinde konuştu.

İstanbul İstiklal Caddesi'ndeki İnci Pastanesi'nin yıkılacağı yönündeki tartışmalara da son noktayı koyan Kültür ve Turizm Bakanı; "İnci Pastanesi'nin de altında bulunduğu binanın tek taşı dahi sökülmeyecek, sadece restorasyon yapılacak ve ben buna kefilim" dedi.

"KEŞKE ADI MUHTEŞEM AŞK OLSAYDI"

Bu bir dönem… Bence orada yanlış olan muhteşem yüzyıl ismi. Muhteşem Aşk olsaydı ve Hürrem ve Kanuni aşkı üzerine odaklanılmış olsaydı belki de bu kadar iddia ile ortaya çıkan ürün arasındaki fark bu kadar hissedilmezdi. Muhteşem yüzyıl deyince insanlar, bir tarih dönemi, Viyana Kuşatması Zigetvar'ın alınması gibi şeyler beklediler. Şimdi biraz çıta aşağıya düşmüş olarak görünüyor, ama nihayet bir kurgudur, nihayet bir filmdir.

"İNCİ PASTANESİ KESİNLİKLE YIKILMAYACAK, BEN BUNA KEFİLİM"

Emek de yıkılıyor, İnci Pastanesi de yıkılıyor diye haberle var. Emek ve İnci Pastanesi'nin bir kere fiziki mekân olarak hiç birbiriyle ilgisi yok. İnci Pastanesi İstiklal Caddesi'nde en uzun cephesi olan Cercle D'oirent Binası'nın altında. Ve o binanın kılına dokunulmayacak. O bina bütünüyle restore ediliyor. Pırıl pırıl bir bina haline getirilecek. Yandaki bina gibi yıkılıp yeniden yapılmayacak. Bir tek taşı sökülmeyecek. Bunun teminatıyım. Tüm bu raporları dikkatlice okudum. Okuduktan sonra konuşuyorum. Bilgi sahibi olarak fikrimi söylüyorum. Ama binada bütünüyle tadilata gidilecek. Kapılar, pencereler, çürüyen yerler, taşların temizliği.. Onun için binanın boşaltılması gerekiyor. Bugün dedim ki arkadaşlar, "Bu İnci Pastanesi bir markadır lütfen bunun görüşmesini yapın". Tekrar orada İnci Pastanesi olabilir mi? olabilir. Çünkü o köşe yıkılmayacak sadece yenilenecek.

Kaynak: Diğer

Son Dakika Güncel 'Keşke Muhteşem Aşk Olsaydı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement