Kırıkkale'de ramazan sokağı ilgi görüyor - Son Dakika

Kırıkkale'de ramazan sokağı ilgi görüyor

13.04.2022 14:56
Kırıkkale'de ramazan sokağı ilgi görüyor

Kırıkkale Belediyesince ramazan ayı dolayısıyla kurulan sokağa vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Kırıkkale Belediyesince ramazan ayı dolayısıyla kurulan sokağa vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının birkaç yıldır ara verilen ramazan sokağı uygulaması yeniden eski günlerine kavuştuğu belirtildi.

Meydanda kurulan iftar çadırıyla da yüz yıllardır süren geleneğin yeniden yaşatıldığı belirtilen açıklamada, "İftara yetişemeyen vatandaşlar, esnaf ve ihtiyaç sahiplerinin katıldığı iftar çadırına vatandaşlar ilgi gösteriyor. Ramazan sokağı ailelerin buluşma noktası haline geldi. Sahura kadar canlılığını koruyan aladan özellikle çocuklar ayrılmak istemiyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da şunları kaydetti:

"Özellikle çocukların mutluluğuna şahit olmak tüm yorgunluğumuzu alıyor. Geride bıraktığımız süre boyunca Cumhuriyet Meydanı'ndaki yoğunluk ve canlılık görülmeye değer. Ramazan ayı sonuna kadar etkinliklerimiz devam edecek. Birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Ramazan Bayramı'nı karşılayacağız."

YORUMLAR
500
Şehit çocuklarına ücretsiz okul kıyafeti Şehit çocuklarına ücretsiz okul kıyafeti Diyarbakır'da vatandaş, sahte ve düşük ayarlı altın konusunda bilgilendirildi Diyarbakır'da vatandaş, sahte ve düşük ayarlı altın konusunda bilgilendirildi Kırıkkale'de koluna yorgun mermi isabet eden kadın yaralandı Kırıkkale'de koluna yorgun mermi isabet eden kadın yaralandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'de ramazan sokağı ilgi görüyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement