Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar - Son Dakika

Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar

18.09.2020 14:59

Yunanistan'da yayımlanan Ta Nea gazetesi, Türkiye'nin Hayalet Şehir Kapalı Maraş'ı açarak Las Vegas yapmak istediğini yazdı.

Doğu Akdeniz'de önemli gelişmelerin yaşandığı dönemde Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 'Hayalet Şehir' olarak da bilinen Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik çalışmaları Yunan medyasında yer aldı. Yunan medyasından Ta Nea gazetesi yayımladığı haberde "Konu çok ciddi, Kapalı Maraş açılacak" ifadelerini kullandı. Ayrıca gazete, Kapalı Maraş'ın KKTC'de 11 Ekim'de yapılacak seçimlerin ardından açılacağını ileri sürdü.

Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar

"LAS VEGAS OLACAK"

Haberde, " Ankara'nın Kapalı Maraş'la ilgili kafasındaki plan bölgeyi ekonomik-turistik bölge, Akdeniz'in Las Vegas'ı gibi bir şey haline getirmek de var. Artık açıktır ki Ankara'nın projeleri, Ada'nın tamamını ve bölgeyi tam kontrolü altına almak büyük hedefi dahilindedir" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar

"BÖLGE BAŞTAN AŞAĞIYA DEĞİŞECEK"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, Kapalı Maraş'ın açılmasıyla ilgili süreci yakından takip ettiğine işaret edilen haberlerde, bölgenin baştan aşağıya değişim yaşayacağına işaret edildi.

Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fatih Terim ile Davidson arasında gerginlik yaşandı En lezzetli isot yarışmasında jüri olan Mahmut Tuncer zor anlar yaşadı Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı Çam ormanlarında yetişen davulga meyvesi toplayanı zengin ediyor Otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan kızlara çarptı! Kaza anı kamerada İngiliz şirket, Antalya'da doğa harikası yarımadaya villa dikti