Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son - Son Dakika

Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son

21.05.2021 13:30
Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son, System.String[]

Kocasinan Belediyesi'nin Yunusemre Mahallesi'nde gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 336 hak sahibinin anahtar ve tapuları teslim edildi.

Kocasinan Belediyesi'nin Yunusemre Mahallesi'nde gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 336 hak sahibinin anahtar ve tapuları teslim edildi. Yunusemre' de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaların ekonomik büyüklüğünün 150 Milyon TL olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, "Gayretimiz; çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sağlayabilmek içindir." dedi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 3 gün süren anahtar teslim töreninde tapu belgelerini Başkan Çolakbayrakdar'ın elinden alan hak sahiplerinin mutluluğu yüzlerde tebessüm oluşturdu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar, onların hem hayır dualarını aldı hem de gönüllerini fethetti.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: "ŞENLİK HAVASINDA BAŞLADIK, ŞENLİKLE BİTİRDİK"

Yunusemre kentsel dönüşümünün 2015 yılı Haziran ayında başladığını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, " 2016 yılı Ağustos ayında ilk vatandaşla anlaşmasını yaptık. Zaman içerisinde vatandaşımızın müthiş bir teveccühü, güveni ve inançla bugünlere kadar geldik. 2017 yılında gecekonduların yıkımının gerçekleşmesiyle buradaki inşaat faaliyetlerine 2018 yılının Mart ayında başladık. 2020 yılın başında ise ince yapı ihalelerini sürdürdük. Pandemi ve bütün zorluklara rağmen sene sonuna ince yapı işlerini bitirdik. Müteahhitlere tanınan süreye rağmen 9 ay önceden tamamlandı. Şimdi ise 336 dairemizin anahtarı ve tapusunu hak sahiplerine teslim ettik. Hak sahiplerinin aileleriyle birlikte sağlıklı ve sıhhatli oturmalarını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kocasinan'da kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğine vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Yunusemre, Seyrani, Ahievran, Ziyagökalp, Yenidoğan ve Uğurevler Mahallesi'nde devam eden çalışmalarımız var. Biz sadece konut üretmiyoruz aynı zamanda bölgenin ve şehrin ihtiyaçlarına yönelik, Kayseri'ye değer katacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Her zaman ifade ettiğim gibi 'Kentsel dönüşüm, bizim için en önemli sosyal dönüşümdür'. Dönüşümle birlikte geleceğimizin teminatı evlatlarımız, yeni ve konforlu bir şehirde yaşayabileceği alanları sunacağız. Gayretimiz, çocuklarımıza, daha güzel bir gelecek sağlayabilmek için içindir."

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri'ye daha iyi bir şekilde hizmet edebilmenin gayreti içinde olduklarını belirterek, "Biz, şehrimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu şehre sevdalı ve bu milleti seven ekip ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz." diyerek noktaladı.

Başkan Çolakbayrakdar'ın yaptığı dönüşümle hayallerini gerçekleştiren ve sevinçlerinden duygusal anlar yaşayan vatandaşlar ise Başkan Çolakbayrakdar'a dua edip, teşekkür iletti. - KAYSERİ

Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son
Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son
Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son
Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kocasinan'ın 150 milyon TL'lik Dönüşüm Projesi'nde mutlu son - Son Dakika


Son Dakika

Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi Putin'den dikkat çeken Taliban açıklaması: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı 16:05 Putin'den dikkat çeken Taliban açıklaması: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı
Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu 16:02 Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı 16:00 Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti 15:42 Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti
Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı 15:31 Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak 15:10 Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak
Advertisement