Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor - Son Dakika

Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor

11.06.2015 11:08
Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor, System.String[]

Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk kökenli seçmenin desteğini bekliyor Almanya'nın Köln kentinde, 13 Eylül Pazar günü yapılacak seçimde Köln Anakent Belediye Başkanı seçilecek.

Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk kökenli seçmenin desteğini bekliyor

Almanya'nın Köln kentinde, 13 Eylül Pazar günü yapılacak seçimde Köln Anakent Belediye Başkanı seçilecek. Anakent Belediye Başkanlığı için Sosyal Demokrat Parti SPD'nin adayı Jochen Ott ile çok sayıda siyasi partinin desteğini alan bağımsız aday Henriette Reker yarışacak. Henriette Reker, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Parlamentosu Yeşiller Milletvekili Arif Ünal'ın Köln'deki bürosunda düzenlenen kahvaltıda Türk basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Göçmen kökenlilerin sorunlarını iyi biliyorum

Köln Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler, Sağlık ve Entegrasyon Sorumlusu olan Reker, görevinden ötürü göçmen kökenlilerin sorunlarını yakından tanıdığını ifade etti. Henriette Reker, Anakent Belediye Başkanlığına adaylığında Köln'de entegrasyon konusunda yeterli çalışma yapılmamasının da etkili olduğunu dile getirdi. Göçmen kökenlilerin toplumun bir parçası olduğunu belirten Reker, 'Benim eşim de Avrupa Birliği (AB) dışından bir ülkeden, Avustralya'dan geliyor. Oturma izni alınırken Yabancılar Dairesi'nde yaşanan sorunları veya Avustralya'dan alınan ehliyetle Almanya'ya geldiğinizde yaşananları biliyorum. 30 yıldır otomobil kullanıyor ama ehliyeti burada tanınmadığı için yeniden ehliyet yapmak zorunda. Sorunları yaşamak, sorunları okuyarak bilmekten daha etkili. Eşim Uyum Meclisi seçimlerinde oy kullanmadı. Çünkü Yerel Seçimlerde oy kullanamadığı için kendisini ayrımcılığa uğramış hissediyor' diye konuştu.

Geniş bir kesim destekliyor

KRV Eyaleti Parlamentosu Yeşiller Milletvekili Arif Ünal, 13 Eylül'deki seçimin Köln için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: 'İki aday var ve biz Yeşiller olarak Henriette Reker'i destekliyoruz. Kendisi Yeşiller üyesi değil ama yaptığı güzel çalışmalardan ötürü Yeşiller, Reker'i aday gösterdi. Yapılan tartışmalar neticesinde Hristiyan Demokrat Parti CDU, Liberal Parti FDP, Korsanlar ve Meine Freunde adlı grup da bizim bu adayımızı desteklemeye karar verdi. Bağımsız olması onun seçilebilme şansını arttırıyor. Göç politikası konusunda deneyimli olan Henriette Reker'in belediye başkanı olması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Vatandaşlarımızı 13 Eylül'de muhakkak sandık başına gitmeye çağırıyorum.?

Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor
Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor
Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor
Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Köln Anakent Belediye Başkan Adayı Henriette Reker, Türk Kökenli Seçmenin Desteğini Bekliyor - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis nedeniyle bazı vapur seferleri iptal edildi Çukur'un. 106. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Selim Koçavalı hayatını kaybediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Dört bakanlıkta çok sayıda atama gerçekleşti Cinsel ilişki teklifini reddettiği için kendisini vuran sevgilisini öldürmüştü! Tutuklanmasına karar verildi Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katil zanlısı hastanede öldü Çin aşısıyla ilgili spekülatif yorumlara Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan tepki: Araba değil bu Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı