Konak Belediyesi'nden Öğrencilere Yeni Derslik - Son Dakika

Konak Belediyesi'nden Öğrencilere Yeni Derslik

03.01.2012 11:00
Konak Belediyesi'nden Öğrencilere Yeni Derslik, System.String[]

Konak Halk Üniversitesi kapsamında yürütülen Gültepe, Agora, Saadet Mirci semt merkezleri ve Melahat Yılmayan Öğrenme Evi'nde, Altıntaş Spor Tesisleri'nde açılan yeni derslik çocukların hizmetine sunuldu.

Konak Halk Üniversitesi kapsamında yürütülen Gültepe, Agora, Saadet Mirci semt merkezleri ve Melahat Yılmayan Öğrenme Evi'nde, Altıntaş Spor Tesisleri'nde açılan yeni derslik çocukların hizmetine sunuldu.

Konak Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi'nde çeşitli bölümlerde okuyan 135 öğrencinin, dershaneye gitme imkanı bulamayan ilkokul çocuklarına Altıntaş Spor Tesisleri'nde ücretsiz ders vermeye başladığı belirtildi.

Açıklamaya göre, öğrenciler, öğretmen abla ve ağabeyleri ile Konak Belediyesi'nin sunduğu dersliklerde, bir saat boyunca ders konularını tekrar edip soru çözüyorlar. Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri alan çocuklar haftada 5 saat eğitim görüyor.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, çocuklar ve gençler için karşılık beklemeden emek verdiklerini kaydederek, eğitimdeki fırsat eşitsizliğini ellerinden geldiğince engellemeye çalıştıklarını ifade etti.

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Konak Belediyesi'nden Öğrencilere Yeni Derslik - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti Mini elbisesi ile teknede poz veren Demet Özdemir'e ilk yorum sevgilisi Oğuzhan Koç'tan geldi 12:58 Mini elbisesi ile teknede poz veren Demet Özdemir'e ilk yorum sevgilisi Oğuzhan Koç'tan geldi
Advertisement