Kral Selman ile BM Genel Sekreteri Dünya Barışını Görüştü - Son Dakika

Kral Selman ile BM Genel Sekreteri Dünya Barışını Görüştü

16.09.2018 18:15
Kral Selman ile BM Genel Sekreteri Dünya Barışını Görüştü, System.String[]

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dünya barışını görüştü.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dünya barışını görüştü.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Kral Selman, Etiyopya ve Eritre'nin Suudi Arabistan'da gerçekleşecek barış anlaşması imza törenine katılmak üzere ülkesini ziyaret eden BM Genel Sekreteri Guterres ile Cidde'deki Selam Sarayı'nda bir araya geldi.

Kral Selman ile Guterres, dünyada barış ve istikrarın tesisi için sarf edilen çabaları ve uluslararası arenadaki son gelişmeleri masaya yatırdı.

Görüşmenin ayrıntılarına ilişkin bilgi verilmedi.

Guterres, Etiyopya ve Eritre'nin barış anlaşması imza törenine katılmak üzere Suudi Arabistan'a gelmişti.

Afrika Boynuzu ülkelerinden Etiyopya ve Eritre liderleri yaklaşık 20 yıl sonra gelen barışın ardından bugün Suudi Arabistan'da bir araya gelerek barış anlaşması imzalayacak.

Kralı Selman bin Abdulaziz'in ev sahipliğinde yapılacak imza törenine BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de katılacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kral Selman ile BM Genel Sekreteri Dünya Barışını Görüştü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri bugün başladı Şarkıcı Jessie J, sevgilisiyle ayrıldığını kalça dansı yaparak duyurdu Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Merkez Bankası'nın rezervleri 1 milyar 894 milyon dolar arttı Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Büyükçekmece'de düşen uçağın kayıtlı olduğu firma, valiliğin 'motor arızası' açıklamasını reddetti Melek Aslan'ın polise verdiği son ifade ortaya çıktı: Orhan aileme ulaşmış, ne söylediğini bilmiyorum Son dakika: Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı