Kristal Elma 31. kez yaratıcılığı ödüllendiriyor - Son Dakika

Kristal Elma 31. kez yaratıcılığı ödüllendiriyor

04.11.2019 16:47
Kristal Elma 31. kez yaratıcılığı ödüllendiriyor, System.String[]

Bu yıl, "Yaratıcılık Tek, Biz Hepimiz" mottosuyla gerçekleştirilen organizasyonun en uzun gece 21 Aralık'ta düzenlenecek töreninde kazananlar ödülleriyle buluşurken, pazarlama ve reklam dünyasının tüm paydaşlarının güç birliği de kutlanacak.

Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması ile yaratıcılık 31. kez ödüllendiriliyor.

Türkiye'nin en prestijli yaratıcılık ve pazarlama etkinliği Kristal Elma Yarışması'nda bu yıl yaratıcılıkta sınır tanımayan, tüketicinin zihninde ve gönlünde etki bırakan projeler 31. kez ödüllendirilecek. Bu yılki mottosu "Yaratıcılık Tek Biz Hepimiz" olan organizasyon, reklamcılık dünyasının başarılarının onurlandırıldığı bir kutlama niteliği taşıyor. "31. Kristal Elma Yarışması" kapsamında ödüller en uzun gece 21 Aralık'ta Hasköy İplik Fabrikası'nda sahiplerini bulacak.

Reklamcılar Derneği tarafından Türkiye'de pazarlama ve reklam ekositeminin tüm paydaşlarıyla gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kristal Elma'da, 31 yıldır sektörün tüm kesimlerindeki yaratıcılar ve iyi fikirler tek bir platformda toplanıyor. Yaratıcılığın gönül ve inanç işi olduğunu vurgulayan Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler, "Reklam sektörü bir ilişkiler zinciri. Yaratıcılığı artırma, toplumun tüm kesimlerini kapsayan fikirleri ortaya çıkarma hedefiyle yapımcısından yönetmenine, grafikerinden metin yazarına sektörün tüm birimleriyle güç birliği yapıyoruz. Bu nedenle yaratıcılığı 31. kez ödüllendirirken, sektörümüzün bugünlere ulaşması yolunda emek veren her bir bireyin ve unsurun başarılarını da kutluyoruz" dedi.

SIRADANLIĞA KARŞI, TEK DÜZELİĞE KARŞI…

Bu yıl "Sıradanlığa karşı, tekdüzeliğe karşı… Yaratıcılık tek, biz hepimiz" diyerek yola çıkan Kristal Elma'nın manifestosu, yaratıcılığa usanmadan her gün savaşını verebilecek kadar tutkun olanlar üzerine kuruldu. 31. Kristal Elma manifestosu ile reklamcılık dünyasına şu şekilde seslenildi: "Onlarca insanı bir araya getirebilmek kolay iş. Aslolan, çatısıyla, kapısıyla bulunduğun yeri yaşayan, nefes alan, kimi zaman ağlayan, kimi zaman gülen ama ne olursa olsun durmaksızın üreten bir organizmaya dönüştürebilmek. Durmadan düşünebilmek, kapıdan girildiği an bir organı olduğumuz bu sürecin sekteye uğramaması adına; bireysel neyimiz var neyimiz yoksa kapı dışında bırakıp nihai hedef olan "yaratıcılığın büyüsüne" odaklanabilmek… Ancak dürüst olalım. Bu, akıl kârı değildir. Herkes soyut bir konseptin vereceği haz için gecesini gündüzüne katmayacaktır. O nedenden ötürü olacak ki sadece deliler tarafından yapılabilmektedir bu… Jack Kerouac'un sözünü ettiği deliler tarafından: "Yaşamak için deli olan, konuşmak için deli olan, yazmak için deli olan, her şeye aynı anda ihtiras duyan, asla esnemeyen ya da sıradan bir şey söylemeyen birileri" tarafından… Yaratıcılığa karşı usanmadan her gün savaşını verebilecek güce sahip olanlar tarafından… Çünkü ancak o zaman bir şansımız var. Sıradanlığa karşı, tekdüzeliğe karşı… Yaratıcılık tek, biz hepimiz."

KRİSTAL ELMA 2019'DA NELER YENİ?

Pazarlama iletişiminde yaratıcılığın artırılmasına katkıda bulunan organizasyon kapsamında kazananlar 21 Aralık'ta Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek. Kristal Elma bu yıl da adayları birçok yenilikle karşılıyor. Açıkhava kategorisinin yenilendiği organizasyonda, "Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon" alanına; "Kullanıcı ile ortak yaratılan içerikler", "Sosyal medyada ünlü kullanımı", "VR/AR teknoloji projeleri", "Markalı teknoloji projeleri", "Verinin yaratıcı kullanımı", "Native reklamlar" ve "Mobil teknolojilerin yaratıcı kullanımı" olmak üzere 7 yeni kategori eklendi.

"Medya" alanına "Markalı içerik- Ürün yerleştirme", "Markalı içerik- Dijital ve Sosyal Medya İçin Oluşturulmuş İçerik" ile "Ürün/ Hizmet Lansman" kategorilerinin eklendiği Kristal Elma'da "Tasarım" alanında da "Etkileşim tasarımı", "Veri görselleştirmesi tasarımı" ile "Dijital enstalasyon ve etkinlik tasarımı" olmak üzere üç yeni kategoride başvuru alınıyor.

"REKLAMDA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ" ÖZEL KATEGORİSİ AÇILDI

Organizasyon kapsamında bu yıl Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği özel kategorisi açıldı. Bu kategoride; marka, ürün veya hizmet tanıtımında; cinsiyetler arası eşitsizliği teşvik eden geleneksel rolleri ve yaşam tarzlarını sorgulayan, kalıp yargıları yansıtan rolleri normalleştirmeyen, cinsiyet rollerine dair toplumdaki çeşitliliği yansıtan ve bu konuda farkındalık yaratan iletişim çalışmaları değerlendirilecek. Başvurular mecra bağımsız olarak yapılabilecek.

Kristal Elma jürisinde "Film, TV-Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar", "Basın, Açıkhava, Radyo" ile "Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" kategorilerinde İlkay Gürpınar; "Medya"da Banun Erkıran, "Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon"da Enis Orhun jüri başkanı olarak görev yapacak. "Tasarım"da jüri başkanı Ayşe Bali olurken, "Uygulamada Mükemmellik-Yapım Yönetim" ile "Uygulamada Mükemmellik-Müzik" kategorisinde Can Pehlivanlı; "Bölge Yarışması"nda ise Kurtcebe Turgul jüriye başkanlık edecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kristal Elma 31. kez yaratıcılığı ödüllendiriyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Ali Koç, 5 yıl sonra kurşunlanma olayıyla ilgili konuştu: Can kaybı olsaydı bu şekilde davranılmazdı Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Son Dakika! Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan İmamoğlu hastaneden 1,5 dakikalık video yayınladı: Durumum iyi Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Utanmazlığın da böylesi! Alkollü kadın sürücü kendisine işlem yapan polise saldırıp, yüzünü tırmaladı