Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor - Son Dakika

Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor

13.10.2017 14:17
Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor, System.String[]

Türkiye'nin en iyi oyunlarının belirleneceği Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri için başvuru süreci başladı.

Türkiye'de geliştirilen orijinal fikri mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla 2012 yılından beri düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri için başvurular başladı. Türkiye Inovasyon Haftası içerisinde yer alacak ödül töreni aralık ayında tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

YERLİ OYUNLAR YARIŞACAK

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle ortaya çıkan Kristal Piksel, Türkiye'deki oyun geliştiricilerini ve oyunları takdir etmeyi ve daha fazla yerli oyun geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda oyun dünyasının ve akademik camianın önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek oyunlar 11 farklı dalda yarışacak.

Kristal Piksel, ülkemizdeki özgün yapımları keşfetmek ve geliştiricilerin yenilikçi fikirlerinin takdir edilmesini sağlamak için her ölçekten tüm oyun geliştirici ekipleri bu önemli etkinliğin bir parçası olmaya davet ediyor.

Kristal Piksel'e başvuracak geliştiricilerin, başvurularında belirttikleri oyunla ilgili fikri mülkiyet haklarına sahip olmaları ve oyunlarının 1 Kasım 2015 ile 1 Kasım 2017 arasında yayınlanmış olması gerekiyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 1 KASIM!

TOGED ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle ülkemizdeki özgün yapımlara dikkat çekmek ve oyun geliştiricileri arasındaki etkileşimi artırarak oyun geliştirme kültürüne katkı sağlamak umuduyla düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri'ne 1 Kasım 2017'ye kadar http://kristalpiksel.org/index.php/kpbasvuru/ adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

Seçkin Jüri Ekibi

Kristal Piksel, üstlendiği büyük sorumluluğun bilinciyle ve kendine koyduğu hedefi gerçekleştirmek üzere ülkemizde oyun alanında bilgi ve deneyim sahibi seçkin bir jüri ekibini bir araya getiriyor. Kristal Piksel 2017'nin jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Başkan:
ODTÜ TEKNOKENT ATOM Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Emek Kepenek

Üyeler:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Elif Sürer
Bahçeşehir Üniversitesi Digital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Güven Çatak
Hacettepe Üni. Bilgisayar ve Öğretim Tekn. Eğitimi Böl. Başkan Yard. Prof. Dr. Hakan Tüzün
Hacettepe Üni. Uyg. Mat. Anblm. Dalı, Bilg. Grafiği Anblm. Dalı Bşk. Prof. Dr. Haşmet Gürçay
Turkcell – Paycell Gaming Ürün Yöneticisi Abdullah Gökçe
Digitoy Games Kurucu Ortağı Can Erçelebi
IMECE Studios Deneyim Geliştirme Uzmanı Gürcan Serbest
Infosfer Kurucu Ortağı Hakan Yüksel
Peak Games Mobil Oyun Geliştirme Takım Lideri İlkin Balkanay
Merlin'in Kazanı Kurucusu Murat Oktay
Mayadem Dijital Eğitim ve Eğlence Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Akkol
Panteon Kurucu Ortağı Ufuk Şahin

GIST (Gaming İstanbul) ve Vardiya İletişim Danışmanlığı tarafından organize edilen ve Merlin'in Kazanı ile Oyungezer'in basın sponsorluğunda düzenlenen Kristal Piksel hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.kristalpiksel.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu'ndan tüyler ürperten iddia: İstanbul'da vefat sayısı 450'lere koşuyor, definlere yetişemiyoruz Fortuna Sittard Feyenoord'a kaybetti, ligin son sırasına demir attı Uyuşturucu batağına saplanan genç kadının itirafları torbacıları yakalattı Ayrılmak isteyen eşinin evinin önüne bomba düzeneği kurdu Son Dakika! Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 9 bin 583 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı 6 yıllık evlilik tek celsede bitti! Esra Ruşan ve Fatih Kızılgök boşandı Evli kadın saplantılı sapığın tecavüzüne uğradı, o görüntüler kocasına gönderilince soluğu mahkemede aldı Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü