Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: "15 Temmuz Tarihi Türkiye'yi Bir İşgale Hazırlama... - Son Dakika

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: "15 Temmuz Tarihi Türkiye'yi Bir İşgale Hazırlama...

18.11.2016 10:06
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman:

Üsküdar’da gerçekleştirilen "Demokrasi Nöbeti: Meydanlardan Salonlara 15 Temmuz Milli Mücadelesi" panelinde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, "15 Temmuz tarihi Türkiye’yi bir işgale hazırlama ve bir iç savaş harekatıydı" dedi.

Üsküdar'da gerçekleştirilen "Demokrasi Nöbeti: Meydanlardan Salonlara 15 Temmuz Milli Mücadelesi" panelinde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, "15 Temmuz tarihi Türkiye'yi bir işgale hazırlama ve bir iç savaş harekatıydı" dedi.

Üsküdar'da, "Demokrasi Nöbeti: Meydanlardan Salonlara 15 Temmuz Milli Mücadelesi" paneli düzenlendi. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen panelde 15 Temmuz gecesini anlatan film gösterimi izlendi. Geceye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Prof. Dr. Atilla Yayla ve Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

"15 Temmuz tarihi Türkiye'yi bir işgale hazırlama ve bir iç savaş harekatıydı"

Dr. Murat Yılmaz'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen geceye konuşmacı olarak katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, "Türkiye'nin yeni bir hikayesi var. ve o hikaye o kadar muhteşem bir hikaye ki kadınlar, gençler, isimsiz kahramanlar 15 Temmuz'da özgürlükleri için, demokrasi için, seçtikleri Cumhurbaşkanı için, seçtikleri başbakan için, vatanları için, ülkemiz için seve seve şehit oldular. Bu destanın adı Büyük Türkiye ruhu. Biz inşallah Büyük Türkiye ruhunu daha da büyüteceğiz. Aslında o sokakta 'evladım in o tankın üstünden, gel kuzucuğum' diyen teyze üniversitede benim yerime ders anlatması gereken profesörden çok daha değerli ve elinin öpülmesi lazım. Gençlerle ilgili pek çok şehir efsanesi, pek çok hikayeler anlatıldı. Gençlik bozuldu, gençlik memleketine sahip çıkmıyor. Gençliğin politik bilinci yok denildi. Ama görüyoruz gençler tankların önüne durdular. 15 Temmuz tarihi ve 15 Temmuz sonrası yaşananlar bir milat olacak. Büyük Türkiye'nin miladı ve inşallah Türkiye'nin küresel güç olmasının miladı olacak 15 Temmuz. Eğer 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'in ilanı ne kadar önemliyse bu Cumhuriyetin yaşaması bu ülkenin yaşaması bakımından 15 Temmuz 2016 tarihide ondan daha önemlidir. Çünkü 15 Temmuz tarihi Türkiye'yi bir işgale hazırlama ve bir iç savaş harekatıydı" dedi.

"Türkiye artık demokrasi destanı olan bir ülkedir"

Cumhuriyet Türkiye'sinin en önemli siyasi olaylarından bir tanesi 15 Temmuz askeri darbesinin engellenmesi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr Atilla Yayla, "Bu darbenin engellenmesi toplumda yaygın olan gazeteciler arasında, politikacılar arasında, akademisyenler arasında bilhassa yaygın olan toplumda hemen hemen her bireye nüfuz etmiş olan öğrenilmiş çaresizliğin yıkılmasıdır. Önceden darbelere direnilmesi, püskürtülmesi düşünülemezdi. Ama 15 Temmuz bize gösterdi ki darbeler püskürtülebilir. Bu harika bir gelişme bunun etkilerini ileride daha iyi hissedeceğiz. Bu şu anlama gelmiyor şüphesiz; Türkiye'de darbeler bitmiştir, darbe olmaz diyemeyiz. Ama bundan sonra Türkiye'de darbe yapmanın maliyeti kat kat artmıştır. ve bu başarı bir kalkışma anında daha çok insanın daha büyük bir azimle, kararlılıkla, daha büyük bir cesaretle meydanlara çıkmasına ve darbecilere savaş açmasına sebep olacaktır. Bu Türkiye için çok büyük bir kazançtır. Türkiye artık demokrasi destanı olan bir ülkedir" şeklinde konuştu.

Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu ise, "Bu insanlar canlarını verdiler, kanlarını verdiler. Biz sadece konuşuyoruz. Farklı farklı kişiler aynı şeyi söylüyorsa bir ortak akıl mı var acaba bir doğruluk payı vardır algısıyla okumam mı gerekiyor? Yoksa herkes aynı yerlerden mi bilgiyi alıyor? Sorgulamak gibi küçük bir zahmete girmemiz gerekiyor. Çünkü çok ciddi bir dezenformasyon var. Avrupa'da, Almanya'da, Fransa'da, Amerika'da birçok gazetede aynı cümlelerin yer aldığını FETÖ terör örgütünün internet hesaplarından aynı cümlelerle ve aynı kavramlarla Türk kamuoyunun gündemine sokulmaya çalışıldığını, manipülasyon yapılmaya çalışıldığını çok net bir şekilde göreceksiniz" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: 15 Temmuz Tarihi Türkiye'yi Bir İşgale Hazırlama...

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman: '15 Temmuz Tarihi Türkiye'yi Bir İşgale Hazırlama... - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Merve Boluğur'dan, Merve Boluğur'dan, "Kendine analar neler doğuruyor diyor musun?" diyen takipçisine çok konuşulacak yanıt Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı