Kunduz Ormanlarında Büyük Mücadele - Son Dakika

Kunduz Ormanlarında Büyük Mücadele

Kunduz Ormanlarında Büyük Mücadele
Son Güncelleme: 04.05.2015 09:06

2015 Türkiye Offroad Şampiyonası'nın ikinci yarışı, Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından 20 araç ve 40 sporcunun katılımı ile 02-03 Mayıs tarihlerinde Samsun'da gerçekleştirildi.

2015 Türkiye Offroad Şampiyonası'nda sezonun ikinci yarışı Jeep Wrangler ile yarışan Denizli'den Kenan Özsoy-Ozan Yağcı ekibinin zaferi ile sona erdi. Aygaz OtoGaz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkıları ile Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından 02-03 Mayıs tarihlerinde Samsun Vezirköprü Kunduz ormanlarında düzenlenen yarış, seyircilerden de büyük ilgi gördü. 2 gün boyunca 7 etapta 20 araç ve 40 sporcunun mücadele ettiği yarışta, ilk gün 3 kez 8.3 kilometre uzunluğundaki orman etabı, ikinci gün ise 4 kez 8.4 kilometre uzunluğundaki engel etabı geçildi.

Zorlu mücadele sonunda genel klasmanda ikinci sırayı Mitsubishi Pajero ile Ahmet Özsoy- Ali Özsoy elde ederken, üçüncülüğü kazanan ekip de Jeep Cherokee ile Hüsnü Taylan-Hasan Taylan oldular. Sınıf 1'de Trakya Offroad Kulübü'nden Suzuki Vitara ile Edip Yaşar Kurtoğlu- Murat Timuçin Doğan, Sınıf 2'de Suzuki Vitara ile Zonguldak'tan İrfan Özdemir- Yusuf Öztürk, Sınıf 3'te Nissan Terrano ile 54 Otomobil Sporları Kulübü'nden Ahmet Ünlü- Ayhan Yıldırım ve Sınıf 4'te de Jeep Wrangler ile Kenan Özsoy-Ozan Yağcı birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Türkiye Offroad Şampiyonası'nda 3.ayak yarışları, Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından 30-31 Mayıs tarihlerinde Sinop'ta gerçekleştirilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kunduz Ormanlarında Büyük Mücadele - Son Dakika


Advertisement