Lise Öğrencileri Çanakkale'ye Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Lise Öğrencileri Çanakkale'ye Uğurlandı

Lise Öğrencileri Çanakkale\'ye Uğurlandı

Kayseri Kocasinan Kaymakamlığı, '100'üncü yılında Çanakkale Ruhu' projesi kapsamında lise öğrencilerini Çanakkale'ye gönderdi.

13.03.2015 09:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri Kocasinan Kaymakamlığı, '100'üncü yılında Çanakkale Ruhu' projesi kapsamında lise öğrencilerini Çanakkale'ye gönderdi.

Kocasinan Kaymakamlığı'nın düzenlediği proje kapsamında il geneli bin lise öğrencisinden Ahmet Eren Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 89 öğrenci, Çanakkale'ye gönderildi. Uğurlama törenine, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğretmenler, öğrencilerin aileleri katıldı. Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, düzenledikleri proje kapsamında bin öğrenciye Çanakkale'yi gezdireceklerini belirterek, "Bizim tarihimizde Çanakkale bir dönüm noktasıdır. Osmanlı, girdiği her savaşta yenilgiye uğramıştı. Çanakkale Savaşı'nda fedakarlıkla savaşan atalarımız, Çanakkale geçilmez dedirtmiştir. 100'üncü yıl dolayısıyla da bu ruhu yaşatmak istedik. Lise seviyesindeki 35 bin öğrencimize Çanakkale Savaşı konferansı verildi. 100'üncü yılda 100 bin ağaç dikmeyi planladık ve şu ana kadar 10 bin ağaç dikildi. Çanakkale Savaşları'nı konu alan bir tiyatro düzenledik. Kaymakamlığımızca ayrıca bir site de hazırladık. Bu çalışmaların en önemli ayağı da kültür turuydu. Bu tur kapsamında, Bursa ve Çanakkale'yi gezdireceğiz. En başarılı bin öğrencimiz, bu turlar kapsamında Çanakkale'yi gezdireceğiz. Maliyeti 420 bin TL civarında ve bunun hepsini kaymakamlık olarak karşılıyoruz" dedi. Konuşmanın ardından 89 öğrenciye katılım belgesi verildi ve öğrenciler iki otobüsle Çanakkale'ye uğurlandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Lise Öğrencileri Çanakkale'ye Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement