Mabel Matiz Albüm Tanıtım Konserinde - Son Dakika

Mabel Matiz Albüm Tanıtım Konserinde

17.12.2012 08:48
Mabel Matiz Albüm Tanıtım Konserinde, System.String[]

Mabel Matiz; müzikseverleri yepyeni stüdyo albümü "Yaşım Çocuk" ile yeniden selamlamaya hazırlanıyor.

MABEL MATİZ - YAŞIM ÇOCUK

Albüm Lansman Konseri

22 Aralık Cts IKSV SALON

Konser: 22.30

Kendi adını taşıyan 2011 çıkışlı ilk albümüyle oldukça geniş bir kitleye adını duyuran, farklı lirik yaklaşımı, sıradışı sözleri ve baş döndüren melodileriyle kısa süre içerisinde Türkiye'nin en önemli, genç kent ozanlarından biri olmayı başaran Mabel Matiz; müzikseverleri yepyeni stüdyo albümü "Yaşım Çocuk" ile yeniden selamlamaya hazırlanıyor.

Yeni albümün en güzel şarkılarını sevenleriyle bir an önce buluşturmayı arzu eden sanatçımız Mabel Matiz, albüm piyasaya çıkmadan önce 22 Aralık Cumartesi gecesi Türkiye'nin en prestijli konser mekanlarından olan IKSV/ Salon'da "Yaşım Çocuk" u dinleyicisinin beğenisine sunuyor. Saat 22.00 'de başlayacak albüm lansman konserimizde sizleri de aramızda görmek için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

Kayıtları Ağustos – Kasım 2012'de İstanbul, Erekli – Tunç Stüdyolarında gerçekleşen ve DMC etiketiyle piyasaya çıkacak bu yeni albümde, tam 12 yepyeni şarkı müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. "Yaşım Çocuk"ta; sözleri Mete Özgencil, bestesi Mabel Matiz ve Mete Özgencil'e ait olan "Zor Değil", yine sözleri Mabel Matiz'e bestesi ise Mabel Matiz ile birlikte Can Güngör'e ait olan "Tamburu Yokuştan", "Yaşım Çocuk", "Yıllar Saçlarına", geri vokallerde Göksel'in eşlik ettiği "Ah Bu Sefer", coşkulu bestesi ve ritmiyle "Alaimisema" ve bir Yıldız Tilbe şarkısı olan "Aşk Yok Olmaktır"ın yepyeni yorumu dikkat çeken şarkılar arasında yer alıyor.

Daha önce müzik dünyasının önemli ve saygın sanatçılarından Teoman, Göksel ve Ceylân Ertem gibi isimlerin son albümlerine birer şarkı veren Mabel Matiz, bu yepyeni albümdeki 9 şarkının söz ve bestesine yine kendisi imza atıyor.

Müzik eleştirmenlerinin yaptığı 2011 yıl sonu değerlendirmelerinde yılın en önemli ve en güzel 10 albümünden biri olarak gösterilen ilk albümün ardından, yoğun bir konser programına giren Mabel Matiz, tam 1.5 yıl boyunca hayatın birçok farklı alanından beslenerek ürettiği, yaşanmışlıkların, ortak geçmiş ve duyguların her türlüsünün binbir rengiyle harmanlandığı bu albümünde yine çok farklı, çok özgün ve çok özel bir sanatçı olarak karşımıza çıkıyor.Müziğin, insanlar arasındaki duygu paylaşımının ve iletişimin en önemli faktörlerinden biri olduğunu unutmaya başladığımız şu günlerde, "Yaşım Çocuk" albümündeki şarkıların, özlediğimiz müzikal tat ve güzellikleri bizlere yeniden hatırlatacak ve yaşatacak olması bu albümü belki de Türk pop rock tarihinin başyapıtlarından biri olarak taçlandıracağına dair inancımızı mutlak kılıyor.

Mabel Matiz Albüm Tanıtım Konserinde

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Mabel Matiz Albüm Tanıtım Konserinde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona'nın ön otopsi raporu açıklandı! Uyurken akut akciğer ödeminden hayatını kaybetmiş 96 yaşında koronavirüsü yenip sırrını anlattı: Süt, bal ve pekmez tükettim Türkiye, Libya'ya giden yardım gemisine yapılan hukuk dışı arama sonrası harekete geçti! Trafik gözetleme istasyonları kuruluyor Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi
23:06