Öğrenciler, 1,5 yıl sonra mezuniyet törenlerinde bir araya geldi - Son Dakika

Öğrenciler, 1,5 yıl sonra mezuniyet törenlerinde bir araya geldi

13.09.2021 09:10
Öğrenciler, 1,5 yıl sonra mezuniyet törenlerinde bir araya geldi

Küresel salgın döneminde uzaktan yapılan mezuniyet törenleri telafi ediliyor.

Küresel salgın döneminde uzaktan yapılan mezuniyet törenleri telafi ediliyor. Normalleşme döneminin gelmesiyle binlerce öğrenci üniversitelerden mezun olmaya devam ediyor. Maltepe Üniversitesi'nde 4 gün süren mezuniyet törenlerinde önlisans ve lisans programlarında 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim ve öğrenimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler diplomalarını alarak mezun oldu.

Üniversitenin içinde yer aldığı Marmara Eğitim Köyü Marmara Açıkhava Tiyatrosunda yapılan mezuniyet törenlerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Mütevelli Heyetinin temsilcileri, dekanlar, öğretim üyeleri, mezun öğrencilerle aileleri katıldı.

Uzun bir aradan sonra mezuniyet coşkusu için yeniden bir araya gelen öğrenciler ile öğretim üyeleri fotoğraf çekimi için sahneyi doldururken renkli görüntüler ortaya çıktı. Bu sırada bölümlerini ya da programlarını birinci, ikinci ve üçüncü olarak bitiren öğrenciler adına son zamanlarda yaşanan yangın felaketleri dolayısıyla TEMA Vakfı'na fidan bağışında bulunuldu.

"25 YILDIR ÖĞRENCİLERİMİZLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Törende konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken, geçen yıl küresel salgın nedeniyle çevrimiçi düzenledikleri mezuniyet törenlerini bu yıl yeniden yaptıklarını ve öğrencilerle tekrar bir araya geldikleri için mutlu olduklarını iletirken, "Son bir buçuk yıldır her şey çok farklı hale geldi. Bu dönemde öğrenim yönetim sistemlerimizle en iyisini yapmaya çalıştık ve bu başarımız da YÖK tarafından çevrimiçi dersleri eşzamanlı yapan birinci üniversite olarak ilan edildi. Bizler 25 yıldır öğrencilerimizle birlikte büyüdük ve büyümeye de devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Maltepe Üniversitesi 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılları mezuniyet törenleri 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü mezuniyet töreniyle son bulacak.


YORUMLAR
500
Hakkari Üniversitesinin doluluk oranı yüzde 97,1'e ulaştı Hakkari Üniversitesinin doluluk oranı yüzde 97,1'e ulaştı Bayburt Üniversitesinde kontenjanların tamamı doldu Bayburt Üniversitesinde kontenjanların tamamı doldu Anadolu Üniversitesi ve Açıköğretim kontenjanları doldu Anadolu Üniversitesi ve Açıköğretim kontenjanları doldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Öğrenciler, 1,5 yıl sonra mezuniyet törenlerinde bir araya geldi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement