Manavgat Kitap Günleri Başladı - Son Dakika

Manavgat Kitap Günleri Başladı

02.08.2017 16:33
Manavgat Kitap Günleri Başladı, System.String[]

MANAVGAT Belediyesi tarafından bu yıl ilk düzenlenen Kitap Günleri etkinliği başladı.

MANAVGAT Belediyesi tarafından bu yıl ilk düzenlenen Kitap Günleri etkinliği başladı.

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde gerçekleştirilen Kitap Günleri etkinliğinin açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, diğer yetkililer, Manavgatlı yazarlar ve vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böyle bir organizasyon yapma fikrinin Manavgatlı yazarlar için düzenlenen imza gününde ortaya çıktığını belirterek, Bir kent gerçekten kültürel boyutta da kendini yenileyebilirse, kendini geliştirebilirse kent olabilir. Kent olmayı sadece fiziksel güzelliklerle hak edemiyoruz. İnsanların yaşamına, kültürel etkinlikleri, faaliyetleri dahil edebilirsek, insanların günlük yaşamlarına sportif aktiviteleri dahil edebilirsek bir kent olma yolunda mesafe kat etmişizdir. Bu alanda Manavgat'ımız büyük mesafe kat etti dedi.

Açılış nedeniyle Manavgat'a gelen yazar Şükrü Erbaş'ın kendilerini etkinliğin 16 gün olması sebebiyle uyardığını anlatan Başkan Sözen, Başladığımızdan dolayı mutluyuz, başladığımızdan dolayı heyecanlıyız. Bunun devamının geleceğini biliyorum. Manavgat bunu hazmedecek, bundan keyif alacak. Aydın insanların, çağdaş insanların, okumayı seven insanların yaşadığı bir kent diye konuştu.

Yazar Şükrü Erbaş da kitap etkinliklerinin en büyüğünün 9-10 gün sürdüğünü aktararak, Manavgat'ta 16 gün olarak bir etkinliğin planlanmasının deli cesareti olduğunu belirtti. Son yıllarda 3 büyük kent haricinde siyasal görüşüne bakılmaksızın Anadolu'da kitaba yönelik bir ilgi olduğunu kaydeden ve Isparta, Denizli, Hatay gibi illerde düzenlenen fuarlarda çok yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını anlatan Erbaş, Yerel yönetimlerin, kent yöneticilerini, belediyelerin, üzerine düşen en temel görev; suyu akıtmak zorundasınız, asfaltı yapmak zorundasınız, kanalizasyonun bir şekilde işlemesi gerekiyor; kültürel alandaki boşluğun doldurulması gerekiyor dedi.

Kurdele kesilmesinin ardından davetliler yayınevi stantlarını ziyaret etti. Yazar Şükrü Erbaş, etkinlikte kitaplarını imzalayarak okurlarla sohbet etti. Belediye Başkanı Şükrü Sözen de yazar Şükrü Erbaş'a kitaplarını imzalattı.

Manavgat Kitap Günleri etkinliği 16 Ağustos'ta sona erecek. Etkinliğe Hulki Cevizoğlu, Ergün Poyraz, İhsan Eliaçık, Eşber Yağmurdereli'nin de aralarında olduğu çok sayıda yazar katılarak, okurlarla söyleşi yapacak ve kitaplarını imzalayacak. - Abakanmanavgatantalya

Manavgat Kitap Günleri Başladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Manavgat Kitap Günleri Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Koronavirüs vakalarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının ulaşım kartları kullanıma kapatılıyor Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz