Son Dakika Haberleri: Manisa'da 15 Kişinin Öldüğü Trafik Kazası

Manisa'da 15 Kişinin Öldüğü Trafik Kazası

5 yıl önce

Gölmarmara ilçesinde 15 kişinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası, hayatını kaybedenlerin yakınlarının yaşadığı Salihli'nin Çökelek Mahallesi'nde büyük bir acı ve sessizlik yaşanıyor.

Manisa'da 15 Kişinin Öldüğü Trafik Kazası, System.String[]
Gölmarmara ilçesinde 15 kişinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası, hayatını kaybedenlerin yakınlarının yaşadığı Salihli'nin Çökelek Mahallesi'nde büyük bir acı ve sessizlik yaşanıyor.

Gölmarmara'da yaşanan kaza sonucu 1'i çocuk, 13'ü kadın, 15 kişinin hayatını kaybettiği Çökelek Mahallesi'nde, büyük bir sessizlik hakim. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin, kazada ölenlerin ailelerine psikososyal destek sağladığı mahallede, çevre yerleşimlerden gelenlerle, bazı siyasiler de ailelere taziye ziyaretlerinde bulundu.

-"Mahallece yıkıldık"

Çökelek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaza haberiyle mahalle olarak yıkıldıklarını ifade etti.

Tüm mahalle halkının yaşamını yitirenlerin yasını tuttuğunu gözyaşları içinde dile getiren Kılınç, şunları söyledi:

"Köyümüzde 12 ocak sönmüş durumda. Ayrı ayrı hikayeleri var. Kimi çocuklarını, kimi eşini kaybetti. Perişan durumdayız. Kimin evine gidip kime ne diyeceğimi şaşırmış durumdayım. Bu insanlar keyif için buraya gitmiyorlardı. Önümüzde bayram vardı. O insanlar çocuklarına kıyafet alabilmek, bayram harçlığı verebilmek için oraya gitmişlerdi. Köyümden 15 canımı aldılar."

-Kazada ölen 15 yaşındaki çocuk

Kazada annesi Nurdane ile yaşamını yitiren 15 yaşındaki çocuk tarım işçisi Burak Kaya'nın, hem annesine yardımcı olmak hem de okul harçlığını kazanmak için çalıştığı ortaya çıktı.

Ayın anda hem eşini hem de oğlunu yitiren Hasan Kaya, eşi ve oğlunun her sezon asma yaprağı toplama işinde çalıştığını belirtti.

Oğlunun hem harçlığını çıkarmak hem de özellikle annesine yardımcı olmak için her sabah bağlara gittiğini ifade eden Kaya, "Oğlum ve eşim sürekli olarak bağ yaprağı toplamaya gidiyorlardı. Özellikle oğlum Burak hem harçlığını kazanıyor hem de annesine yardım ediyor, annesinin topladığı çuvalları kaldırıyordu, çünkü yapraklar doldukça çuval ağırlaşıyordu. Oğlum da annesine bu konuda yardımcı olmak için bu işe özellikle gidiyordu" dedi.

-Kaza, hamile eşi ve 5 yakınını birden aldı

Mahalle sakinlerinden Mehmet Aydın, kazada 2,5 aylık hamile eşi Nesrin Aydın'ın yanı sıra annesi Ayşe Aydın, babası Seydi Aydın, anneannesi Kezban Uysal ile amca ve teyze oğullarının eşlerini yitirmenin acısını yaşıyor.

Eşiyle geçen aralık ayında yaptıkları 2 gün süren geleneksel düğünle evlendiklerini belirten Aydın, "Birbirimizi severek evlendik. Bu kaza benim için tam bir yıkım oldu. Eşimin yanı sıra bir çok yakınımı kaybettim. Acımız çok büyük" dedi.
Haber Yayın Tarihi: 07.07.2015 05:41 Kaynak: AA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Antalya'da yediemin otoparkları dolup taştı! 8 yıldır bekleyen araçlar var İnternet üzerinden bilet alıp 48 saatte geldiler, pişman oldular