Polise maskesiz yakalanan vatandaş, ceza kesilince kendisini tokatladı - Son Dakika

Polise maskesiz yakalanan vatandaş, ceza kesilince kendisini tokatladı

Konya'da polis denetimi sırasında maskesi çenesinin altında bulunduğu için ceza yiyen vatandaş, "Su içtim" diyerek kendisini savundu. Cezadan kurtulamayan vatandaş, polislere sinirlenip kendisini tokatladı.

Konya'da, polisin denetimleri sırasında maske takmadığı için hakkında para cezası uygulanması için tutanak hazırlanan kişi, kendini tokatladı. Maskesini çenesinin altında bulunduran bir kişi ise, maskesini su içmek için indirdiğini öne sürdü.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle bugün 81 ilde maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı koronavirüs vaka sayısı artan iller arasında yer alan Konya'da, kentin farklı noktalarında polis tarafından denetim yapıldı.

Maskesiz polise yakalandı, ceza kesilince kendisini tokatladı

POLİSE SİNİRLENİP KENDİSİNİ TOKATLADI

Polis, maske takmayan kişiler hakkında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu karanını ihlal ettiği gerekçesiyle 900 lira idari para cezası uygulanması için tutanak hazırladı. Denetim sırasında, maske takmadığı belirlenen bir kişi, polislere sinirlenip kendini tokatladı.

MASKESİ ÇENESİNİN ALTINDAYDI

Maskesini çenesinin altında bulundurduğu gerekçesiyle cezai işlem uygulanan kişi de poşet içindeki su şişelerini göstererek, maskesini su içmek için indirdiğini öne sürerek tepki gösterdi. Cezayı uygulayan kadın komiser, "Toplum sağlığı için bunu yapıyoruz" dedi.

Polise maskesiz yakalanan vatandaş, ceza kesilince kendisini tokatladı
YORUMLAR (16)
  • görmezden gelinen vatandaş: evlerde camlardan balkonlardan sigara içilmesi yasaklansın onlar yüzünden cam kapı açamıyor sıcaktan bunalıyor ve nefes alamıyoruz devlet yetkililerine sesleniyorum virüs kadar bu konuyu da dile getirirseniz seviniriz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TUNÇ06: önce uyarın tc alın ikincisni yaparsa çift yazın ...mahkeme bile cezayı 5 yıl erteliyor ..bu ertelenebir..ne bu ya tanesi 1 tl alan var alamayan var efendiler .acil işi olan çıkmalı dışarı . Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Trabzonspor'dan ayrılan Filip Novak, Fenerbahçe'ye transfer oldu Son Dakika: Galatasaray'a transfer olan Arda Turan'ın alacağı ücret belli oldu Barcelona, milli futbolcu Çağlar Söyüncü için Leicester City'ye 40 milyon önerdi Son Dakika: Dışişleri'nden Yunanistan ile Mısır arasında yapılan deniz yetki anlaşmasına tepki: Bizim için yok hükmündedir Son dakika: Dolar 7,31'le tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü 8 yaşındaki kardeşini katleden cani ağabeyin sözleri olaydan daha vahim: Bilerek ve isteyerek öldürdüm Son dakika: BDDK, yurt dışı bankalara TL işlemlerde muafiyet tanıdı İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis cezası verildi Lübnan'daki patlamanın en yakın görüntüsü ortaya çıktı Mısır ile Yunanistan münhasır ekonomik bölge anlaşması imzaladı Son Dakika: Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması için tüm araçlar kullanılacak Meclis Başkanı Şentop: Erken seçim, hukuken mümkün ancak bu sistemde zor Son Dakika: Gökhan Gönül'ün ardından Caner Erkin de Beşiktaş'tan ayrıldı Son Dakika: ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısı için en net tarihi verdi Beşiktaş'a transfer olan N'Sakala'dan ilk açıklama: Şampiyonlar Ligi'ni özledim