Medyasoft, Medyayı Tablet Devrimine Hazırlıyor - Son Dakika
Eğitim

Medyasoft, Medyayı Tablet Devrimine Hazırlıyor

Medyasoft, Medyayı Tablet Devrimine Hazırlıyor

Medyasoft, Adobe dijital yayıncılık eğitimleriyle medyayı tablet dünyasına taşıyor.

04.01.2012 11:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Medyasoft, dünya devleriyle işbirliği yaparak sürdürdüğü eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Adobe Digital Publishing Suite ile Türkiye'de ilke imza atmaya hazırlanan Medyasoft, tüm dünyada bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştiren, kullanıcılarına okuma ve çalışma kolaylığı ile interaktivite sağlayan tablet bilgisayarlar için dijital yayıncılık eğitimi başlatıyor.

Dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini kişi ve kurumların hizmetine sunan, hazırladığı katma değerli eğitimleriyle de pazarda fark yaratan Medyasoft, milyonlarca kullanıcıya ulaşan tablet bilgisayarlar için dijital yayıncılık eğitimine başlıyor. Türkiye'de ilk kez hayata geçen Adobe Digital Publishing Suite ve Creative Suite dijital yayıncılık eğitimleriyle Medyasoft, medyayı basılı mecradan dijitale taşıyarak, yayıncılıkta yeni döneme hazırlayacak.

"YENİ İŞ OLANAKLARI YARATACAĞIZ"

Bilişim dünyasındaki trendleri uzman kadrosuyla eğitim alanında katma değerli hale getiren Medyasoft'un tablet cihazlar için hayata geçirdiği Adobe dijital yayıncılık eğitim programı hakkında bilgi veren Medyasoft Pazarlama Direktörü Sırma Erkan, "Tablet bilgisayarların ortaya çıkışıyla birlikte özellikle medyada yeni bir dönem başladı. Bugün milyonlarca kullanıcıya ulaşan tablet bilgisayarlar için dünyada ve Türkiye'de medya kurumları hazırladıkları yayınları bu formata uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Basılı mecralara göre yayıncıların okurlarına daha zengin bir içerikle ulaşmalarını sağlayan tablet yayıncılığı önümüzdeki yıllarında en önemli konularından biri olacak. Adobe dijital yayıncılık eğitimleriyle kurumların trendleri yakalamalarını ve gençlerimize yeni iş kapıları açmayı amaçlıyoruz. Dijital yayıncılık eğitimlerimizle kitap, dergi, gazete, yıllık, bülten, katalog ve tüm yazılı mecralar tablet dünyasında yerini kolayca alabilecek" diye konuştu.

"EN İYİ İSİMLERLE ÇALIŞIYORUZ"

Eğitimlerin Türkiye'de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan kıdemli yazılım danışmanları tarafından verildiğini belirten Erkan, "Dijital yayıncılık eğitimimiz bağımsız tasarımcılar, geleneksel medya yayıncıları, medya ajansları, dijital yayın üreten kişi ve kurumlar, şirketlerin pazarlama departmanı çalışanları ya da kurum içi yayıncılar gibi geniş bir kitleye hitap ediyor. Adobe Digital Publishing Suite eğitimi ile yayıncılar iPad, Kindle Fire, Android ve Blackberry Playbook gibi tablet cihazlara uygulamalar ve dijital yayınlar hazırlayabilecekler" dedi.

Sırma Erkan, önümüzdeki iki yıl içinde tablet bilgisayar sahiplenme oranının 500 milyon kişiye ulaşmasının beklendiğine dikkat çekerek, "Yeni akım, görüntülü ve basılı mecraları çeşitli farklılıklarla dijital dünyaya uyumlu hale getirecek. Bu akım beraberinde yeni istihdam, yaratıcılık ve kazancı da beraberinde getirecek. 18 başlıkta hazırladığımız tablet cihazlar için Adobe dijital yayıncılık eğitimlerini isteğe göre kendi sınıflarımızda ya da kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yerinde verebiliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Eğitim Medyasoft, Medyayı Tablet Devrimine Hazırlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • OMÜ'de açılan kursla elektrikli otomotiv sektörüne teknik eleman yetiştirilecek
  20:30 OMÜ'de açılan kursla elektrikli otomotiv sektörüne teknik eleman yetiştirilecek

  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları (SOYS) Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulunda açılan 'Otomotiv Elektrikçisi Temel Eğitimi ve Sertifikasyonu' kursunda 21 kursiyer 6 ay eğitim görecek. Kursu başarıyla tamamlayanlar, OMÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından iş garantili sertifikalandırılarak sektörde istihdam edilecek.

 • TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu
  17:44 TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) öğrencileri, Gazze için koreografi sunarak dayanışma gösterdi. TOGÜ Taşlıçiftlik Kampüsü stadyumunda bir araya gelen öğrenciler, Filistin haritasını oluşturarak İngilizce olarak GAZA yazdı.

 • NEVÜ'de 'Başarı Bedel İster' Konulu Söyleşi Programı Düzenlendi
  17:34 NEVÜ'de 'Başarı Bedel İster' Konulu Söyleşi Programı Düzenlendi

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde (NEVÜ) 'Başarı bedel ister' konulu söyleşi programı düzenlendi. Programda, şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, işletme, yönetim ve organizasyon konularıyla ilgili düşüncelerini aktardı ve öğrenciler için kitaplarını imzaladı. Programa, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, NEVÜ Rektör Danışmanları ve diğer önemli isimler katıldı.

 • Van'ın Çatak ilçesinde 'sıfır atık ve geri dönüşüm sergisi' açıldı
  17:29 Van'ın Çatak ilçesinde 'sıfır atık ve geri dönüşüm sergisi' açıldı

  Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından geri dönüşüm malzemelerinden hazırlanan ürünlerin sergilendiği 'sıfır atık ve geri dönüşüm sergisi' Çatak ilçesinde açıldı. Sergide öğrenciler, yaptıkları ürünler hakkında bilgi vererek katılımcıları bilinçlendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı, serginin amacının öğrencilere sıfır atık kavramını tanıtmak ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti.

 • Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle bir araya geldi
  17:23 Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle bir araya geldi

  Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle bir araya gelerek, 'Teknofest kuşağını' eğitmekle ülkeyi ve tüm insanlığı Türkiye Yüzyılına ve Türk'ün çağına hazırlamak gerektiğini belirtti. İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programda, din konusunda aydınlatma ve dini değerlere sahip bireylerin topluma kazandırılması için farklı kurumlarla iş birliği yapıldığı aktarıldı.

 • Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün
  17:22 Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün

  Erzurum'un Güney ilçe ve köylerinde eğitim gören öğrencileri yaz kış demeden gruplar halinde Erzurum'a getiren iş insanı Ferit Kaya, çocukların hayalini gerçekleştiriyor. Kaya, çocukları Palandöken Kayak Merkezi ve diğer tarihi yerleri gezdirip alışveriş merkezlerinde eğlendirdikten sonra onlara cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram ederek unutulmaz bir gün yaşatıyor. Kaya, bugüne kadar 4 bin öğrenciye bu imkanı sağlamış ve projeyi her yıl sürdürmeyi planlıyor.

 • Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi
  17:19 Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Karabük'te, Deprem Haftası dolayısıyla Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin katılımıyla bir tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta öğrenciler ve öğretmenler, deprem anında 'hayat üçgeni' oluşturarak güvenli bir şekilde bulundukları yerlerde bekledi. Senaryo gereği depremin sona ermesiyle birlikte okul tahliye edildi ve öğrenciler acil toplanma bölgesinde toplandı. AFAD KBRN uzmanları, tahliye edilen okulda gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etti. Tatbikatta mahsur kalan öğrenciler, AFAD, UMKE ve MEB AKUB ekipleri tarafından kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Tatbikat, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesiyle sona erdi. Programa AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Küçükzoroğlu da katıldı.

 • Adıyaman'da depremlerden etkilenen öğrenciler için gezi programı düzenlendi
  16:26 Adıyaman'da depremlerden etkilenen öğrenciler için gezi programı düzenlendi

  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteğiyle Bethesna Doğa Sporları Kulübü Derneği tarafından yürütülen 'Birlikte Eğlen, Sevin, Neşelen, İlerle Projesi' kapsamında Adıyaman'da depremlerden etkilenen 36 öğrenci için gezi programı düzenlendi. Proje kapsamında Şanlıurfa ve Mardin illerini ziyaret edecek öğrenciler için Besni ilçesinde uğurlama töreni yapıldı. Öğrenciler, profesyonel turizm kokartlı tur rehberleri ve öğretmenlerin gözetiminde tarihi ve kültürel yerleri gezecekler. Tüm ulaşım, konaklama, müze girişleri, sigorta ve yemek bedelleri proje tarafından karşılanacak.

 • Arnavutköy'de Deprem Bilinci Yarışmasında Derece Yapan Öğrencilere Ödül Verildi
  16:21 Arnavutköy'de Deprem Bilinci Yarışmasında Derece Yapan Öğrencilere Ödül Verildi

  Arnavutköy'de düzenlenen deprem bilinci yarışmalarında derece yapan öğrencilere ödüller verildi. Deprem Haftası kapsamında düzenlenen konferansta Prof. Dr. Şükrü Ersoy sunum yaptı.

 • Çin'deki bir anaokulunda aslan dansı dersleri başladı
  16:13 Çin'deki bir anaokulunda aslan dansı dersleri başladı

  Çin'in Guangdong eyaletinde yer alan Zhongshan kentindeki bir anaokulunda pek çok çocuğun katılımıyla aslan dansı dersleri verilmeye başlandı.


Advertisement