Megiad Başkanı Gürsoy: " - Son Dakika

Megiad Başkanı Gürsoy: "

01.01.2012 12:08
Megiad Başkanı Gürsoy:

Mersin Genç İş adamları Derneği (MEGİAD) Başkanı Alper Gürsoy, Mersin'in yeni proje ve yatırımlarla daha önemli bir konuma geldiğini bildirdi.

Mersin Genç İş adamları Derneği (MEGİAD) Başkanı Alper Gürsoy, Mersin'in yeni proje ve yatırımlarla daha önemli bir konuma geldiğini bildirdi.

MEGİAD'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, TRT Çukurova Radyosu'na konuk olan Gürsoy, Mersin'in sorunlarını anlatarak, gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi.

En önemli projelerden biri olan "Kültür Senfonisi" organizasyonunu hayata geçirdiklerini ifade eden Gürsoy, şunları kaydetti:

"Mersin'in geçmiş yıllarda imaj konusunda eksik yanları bulunmaktaydı. Genelde medyaya olumsuz durumlar yansıyordu. Biz de Kültür Senfonisi'ni hayata geçirerek bu imajı yıktık. Sadece ticari hizmete değil, kültürel hizmete de destek verdik.

'MEGİAD Buluşturuyor' toplantılarına da, kentimize hiç gelmemiş iş adamlarını davet ettik. Bu sayede iş adamlarına Mersin'i tanıtma imkanı bulduk. İş olanakları, iş verimliliğini konusunda ciddi yol aldık. Bu toplantılar bu yıl da devam edecek. Türkiye'ye mal olmuş isimler gelecek, girişimcilik projeleri yapılacak, destek imkanı olmayan girişimcilere fırsat verilecek. Böylece mevcut yapımız daha da büyücek.

Yeni yılda sivil toplum örgütlerine katılımı artırmak için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. Ayrıca 'Düşündüklerimi yapmak istiyorum fakat yeterli imkanım yok' diyen bütün Mersinli genç girişimcilere destek vererek ilimizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacağız. Bu sayede yeni düşüncelerin yaratılması ve uygulanması hızlanacak, yüksek ihtimalle yeni endüstrilerin doğması sağlanacak."

Mersin'in yeni proje ve yatırımlarla daha önemli bir konuma geldiğine işaret eden Gürsoy, "İlimiz kavşağı geçti, otobona çıktı" ifadesini kulandı.

Gürsoy, ayrıca Mersin'de yapılacak 2013 Akdeniz Olimpiyatları'nın kente büyük katkılar sağlayacağını, ekonomiden turizme kadar her lokomotif sektörün yüzünü güldüreceğini vurguladı.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Megiad Başkanı Gürsoy: ' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi