Son Dakika Haberleri: Mesut Özil'in Milli Takımı Bırakması, Almanya Basınını İkiye Böldü

Mesut Özil'in Milli Takımı Bırakması, Almanya Basınını İkiye Böldü

5 ay önce

Mesut Özil'in Almanya Milli Takımını bıraktığını açıklamasının ardından Alman basını ikiye bölündü. Gazetelerin bir kısmı Özil'e destek çıkarken diğer kısmı ise onu haksız buldu.

Mesut Özil'in Almanya A Milli Futbol Takımını bıraktığını açıklaması Alman basınında geniş yer buldu. Almanya basınından bazı medya kuruluşları Mesut Özil'in milli takımı bırakmasını haklı bulurken, bazı kurumlar bu durumu eleştirdi.

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, veda haberini manşetten okuyucularına duyururken Özil'in bu kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen resimden sonra yaşanan tartışmalar nedeniyle aldığını kaydetti.

"IRKÇI SÖYLEMLER DEVAM ETTİKÇE BU FORMAYI GİYMEYECEĞİM"

Bild, Özil'in bu karar için çok düşündüğünü ve yaşanan tartışmalardan sonra ırkçı söylemler hissettiği sürece bu formayı giymeyi düşünmeyeceğini aktardığını belirtti.

Spigel‚ 'Özil Alman Milli Takımı'nı bıraktı' başlığını atarken, kendisine karşı ırkçılık ve saygısızlık yapıldığını söyledi.

Augsburger Allgemeine Gazetesi, suçun Mesut Özil'de olduğunu belirterek, milli takım kapılarının kendisine tamamen kapandığını ifade etti.

STERN: ÖZİL PİŞMAN DEĞİL

Stern internet sitesi, Özil'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tekrar fotoğraf çektirebileceğini ve bu durumdan pişman olmadığını dile getirdi.

Waz gazetesi ise "Özil suskunluğunu bozdu" başlığı ile tecrübeli futbolcunun milli takımından veda ettiğini okuyucularına duyurdu.
Irak'ın Verdiği Notaya Türkiye'den Tepki: Operasyonlara Devam Edilecek! "Jennifer Lawrence'la İlişkiye Girdim" Diyen Yapımcı Harvey Weinstein, Kadın Aktöre Tecavüz Etti

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi