Milletvekili Özkul'dan, Dedemli İçin Yasa Teklifi - Son Dakika

Milletvekili Özkul'dan, Dedemli İçin Yasa Teklifi

23.01.2015 15:28
Milletvekili Özkul'dan, Dedemli İçin Yasa Teklifi, System.String[]

AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, Bozkır Barajı’ndan dolayı etkilenen Hadim ilçesi Dedemli Mahallesi'ndeki ailelerin yeni yerleşim alanlarına nakilleri, hak sahipliği duyuruları, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin usul ve esasların Bakanlar Kurulu tarafından belirlenmesine yönelik TBMM Başkanlığı’na yasa teklifinde bulundu.

AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, Bozkır Barajı'ndan dolayı etkilenen Hadim ilçesi Dedemli Mahallesi'ndeki ailelerin yeni yerleşim alanlarına nakilleri, hak sahipliği duyuruları, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin usul ve esasların Bakanlar Kurulu tarafından belirlenmesine yönelik TBMM Başkanlığı'na yasa teklifinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, Konya Milletvekili Kerim Özkul'un Hadim'in sorunları ile her zaman yakından ilgilendiğini belirtti.

Özkul'un Dedemli için verdiği önergenin bunun en bariz örneği olduğunu ifade eden Hadimioğlu, şunları kaydetti:

"Bozkır Barajından dolayı doğrudan etkilenen Dedemli Mahallemizde yaşanan mağduriyetin giderilmesi için verilen önergenin kanunlaşması halinde Dedemlililerin sorunlarına neşter vurulmuş olacaktır. Dedemli, Büyükşehir Yasası ile 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren Hadim'in Mahallesi olmuştur. Bu tarihten önce Dedemli'nin eski Belediye Başkanı Ali Uçar mağdur olmaması için yoğun mücadelede bulunarak başarılı sonuçlar almıştır. Belde belediyelerinin kapanmasından sonrada benim ve İlçe Başkanı Saffet Duran'ın ana gündem maddeleri arasında her zaman Dedemli olmuştur. Başbakanımızın İlçemize yaptığı ziyarette hem kendisine hem de sayın Özkul'a konuyu detaylı olarak iletmiştim. Başbakanımız ve sayın Özkul bu konuda duyarlı davranarak ilgili kanuna geçici madde eklenmesi yönünde önerge vermesi Dedemli mahallemiz açısından olumlu bir gelişmedir. Başbakanımız ve Sayın Özkul'a ilgilerinden dolayı teşekkür ederim." - Konya

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milletvekili Özkul'dan, Dedemli İçin Yasa Teklifi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Avustralya Açık öncesinde 24 tenisçi karantinaya alındı Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti