Son dakika Bozkır haberleri, Bozkır son dakika, son dakika Bozkır

Son Dakika Bozkır Haberleri

 • Bozkır Meslek Yüksekokulu'nda Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi
  15:39 Bozkır Meslek Yüksekokulu'nda Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde bulunan Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilere yönelik ilk yardım eğitimi düzenlendi. Bozkır Toplum Sağlığı Merkezi'nden Dr. Elif Gül ve Dr. Esra Ümit tarafından verilen eğitimde, acil durumlarda hastalara veya kazazedelere nasıl müdahale edilmesi gerektiği anlatıldı. Eğitimde, ilk yardım verirken hastaya ya da kazazedeye zarar vermemenin önemine dikkat çekildi.

 • Murat Kurum, İmamoğlu'nu eleştirdi: 'Gider CHP'nin eş başkanı mı olursun veya yol yürüdüğün şimdiki eş başkanı da arkadan hançerler misin, onu sen bilirsin'
  01 Mar Murat Kurum, İmamoğlu'nu eleştirdi: 'Gider CHP'nin eş başkanı mı olursun veya yol yürüdüğün şimdiki eş başkanı da arkadan hançerler misin, onu sen bilirsin'

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Konya'da düzenlenen bir etkinlikte mevcut başkan Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, İstanbul'a ilgisi olmayan, yarı zamanlı belediyecilik yapan bir başkan olduğunu söyledi. Kurum, İmamoğlu'nun CHP'nin eş başkanı olup olmayacağını veya yol yürüdüğü eş başkanın arkadan hançerleyip hançerlemeyeceğini bilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Kurum İBB'nin kaynaklarının israf edildiğini ve bu konuda hesap soracaklarını belirtti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ulaşım altyapısını güçlendirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi
  27 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ulaşım altyapısını güçlendirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ülkemiz ekonomisinin Türkiye Yüzyılı hedeflerini yakalamasında gerekli olan ulaşım altyapısını tesis etmek için yılmadan, özveriyle ve ciddiyetle çalışmaya devam edeceğiz.

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla...

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: "Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: 2 Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla kamuoyuyla paylaştı.

 • Konya'nın Bozkır ilçesinde kara fırında üretilen tahin, bölgeye özgü lezzet haline geldi
  26 Şub Konya'nın Bozkır ilçesinde kara fırında üretilen tahin, bölgeye özgü lezzet haline geldi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde yaşayan Osman Kalay, babasından aldığı ustalıkla 42 yıldır kara fırında odun ateşinde kavrulmuş susamdan tahin üretiyor. Kalay, tahinlerini tüm Türkiye'ye gönderiyor. Tahinin aroması için fırını ardıç odunuyla yakıyor ve susamları 6 saat boyunca odun ateşinde kavuruyor. Misafirlere tahini köpükle ikram eden Kalay, tahinin faydalarını da anlatıyor.

 • Konya'da çay ocağı işletmecisi, meslektaşını öldürüp cesedini gömdü
  06 Şub Konya'da çay ocağı işletmecisi, meslektaşını öldürüp cesedini gömdü

  Konya'nın Güneysınır ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt, daha önce kavga ettiği meslektaşı Yıldırım Uyan'ı otomobiliyle çarpıp döverek öldürdü. Kurt, Uyan'ın cesedini gömdü. Ailenin kayıp başvurusu üzerine Uyan'ın öldürüldüğü ortaya çıktı ve Kurt tutuklandı.

 • Konya'da Çay Ocağı İşletmecisi Meslektaşını Öldürdü
  05 Şub Konya'da Çay Ocağı İşletmecisi Meslektaşını Öldürdü

  Konya'nın Güneysınır ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt, daha önce kavga ettiği meslektaşı Yıldırım Uyan'ı otomobiliyle çarpıp, döverek öldürdü. Uyan'ın cesedi, ailenin kayıp başvurusu üzerine ortaya çıktı ve Kurt tutuklandı.

 • Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  02 Şub Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında açıklandı. Mustafa Elitaş, 'Sandıkları patlatacağımıza inanıyorum' dedi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Elitaş, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde zafer kazanacaklarını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir
  02 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, siyasetin asalet, nezaket, vefa ve dava işi olduğunu belirterek, parti yetkili kurullarının ortaya çıkardığı belediye başkan adaylarının etrafında, yanında hep beraber koşmanın önemli bir sebep ve mesele olduğunu söyledi. Elitaş, Cumhur İttifakı Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta Konya'da sandıktan güçlü şekilde çıkacaklarını dile getirdi.

 • Başkan Altay: 'Tüm gayretimizin arkasında şehrimize duyduğumuz derin sevda var'
  29 Oca Başkan Altay: "Tüm gayretimizin arkasında şehrimize duyduğumuz derin sevda var"

  Başkan Altay: "Tüm gayretimizin arkasında şehrimize duyduğumuz derin sevda var" Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinin 31 ilçede 1 yıl boyunca yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 • Başkan Altay: Konya ülkenin itici gücü olacak
  29 Oca Başkan Altay: Konya ülkenin itici gücü olacak

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi'nin 31 ilçede 1 yıl boyunca yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Başkan Altay, ''Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladığımız bu dönemde Konya'mızı ülkemizin en önemli itici gücü haline getirmek için büyük çaba sarf ediyoruz'' dedi.

 • Fatih Mehmet Maçoğlu resmen Kadıköy belediye başkan adayı
  16 Oca Fatih Mehmet Maçoğlu resmen Kadıköy belediye başkan adayı

  Türkiye Komünist Partisi, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde İstanbul Kadıköy'den Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nu aday göstereceğini resmen açıkladı. Kararı duyuran Türkiye Komünist Partisi, "Kadıköy'ü ranta kapatıp, halka açacağız" mesajını verirken, bu hamlenin CHP'nin cepte gördüğü ilçede kıyasıya bir yarışın yaşanmasına neden olacağı yorumları yapılıyor.

 • Konya'da Otomobil ile Kamyon Çarpışması Sonucu Bir Kişi Hayatını Kaybetti
  10 Oca Konya'da Otomobil ile Kamyon Çarpışması Sonucu Bir Kişi Hayatını Kaybetti

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil ile kamyon çarpıştı. Kazada yaralanan Nafise Öztürk, 16 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek hayatını kaybetti.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Bozkır'da Yatırım İncelemesinde Bulundu
  31 Ara Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Bozkır'da Yatırım İncelemesinde Bulundu

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bozkır'da yatırım incelemesinde bulunarak esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altay, Bozkır'da kurulan pazar alanını ziyaret ederek pazar esnafına hayırlı işler diledi. Ayrıca Bozkır Otogar binası ve İtfaiye Merkezi'nde de incelemelerde bulunan Başkan Altay, binaların tamamlandığını ve bahar aylarında hizmete açmayı planladıklarını belirtti.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Bozkır'da Yatırım İncelemesinde Bulundu
  31 Ara Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Bozkır'da Yatırım İncelemesinde Bulundu

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bozkır'da yatırım incelemesinde bulundu. Altay, Bozkır Otogar binası ve Bozkır İtfaiye Merkezi'nde yapılan incelemelerde, ilçenin eksiklerini tamamlamak için çalıştıklarını belirtti. Altay, tamamlanan projelerin vatandaşlara daha konforlu hizmet sunacağını ve itfaiye merkezinin eksikliğini giderdiğini ifade etti.

 • Bozkır'da şehitler için yürüyüş düzenlendi
  26 Ara Bozkır'da şehitler için yürüyüş düzenlendi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde terör saldırılarında şehit olan askerler anıldı ve teröre tepki gösterildi. Ülkü Ocakları Bozkır İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe katılanlar, Türk bayrakları taşıyarak sloganlar attı. Programın sonunda yapılan dua ile etkinlik sona erdi.

 • Konya Seydişehir'de Otomobil ile Kamyon Çarpıştı: Koca Yaralı
  25 Ara Konya Seydişehir'de Otomobil ile Kamyon Çarpıştı: Koca Yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil ile kamyon çarpıştı. Kazada otomobilde bulunan karı koca yaralandı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Konya'da Bozkır Yeni Nesil KOP Atölyeleri Projesi İmzalandı
  22 Ara Konya'da Bozkır Yeni Nesil KOP Atölyeleri Projesi İmzalandı

  Konya'nın Bozkır ilçesinde, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen törende, kentteki eğitim kurumlarına 6 yeni atölye kurulacağı protokolü imzalandı.

 • Konya'da aranan 195 kişi yakalandı
  20 Ara Konya'da aranan 195 kişi yakalandı

  Konya'da farklı suçlardan aranan, aralarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlülerin de bulunduğu 195 kişi yakalandı.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi, Isauria Yolu'nun Rota Kılavuzunu Yayımladı
  15 Ara Konya Büyükşehir Belediyesi, Isauria Yolu'nun Rota Kılavuzunu Yayımladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, bölge turizmine katkı sağlamak amacıyla Isauria Yolu'nun rota kılavuzunu yayımladı. Kılavuzda, yolun geçiş noktaları, kamp yerleri ve GPS tabanlı rotalar yer alıyor.

 • Konya'da Vali Kemal Katıtaş İlkokulu öğrencilerinden kültürel miras sergisi
  09 Kas Konya'da Vali Kemal Katıtaş İlkokulu öğrencilerinden kültürel miras sergisi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde Vali Kemal Katıtaş İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, milli kültür değerleri üzerine hazırladıkları sergiyi okulda düzenledi. Sergiye ilçe kaymakamı, belediye başkanı ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

 • CHP Konya İlçe Başkanları, Özgür Özel'i Destekleyecek
  25 Eki CHP Konya İlçe Başkanları, Özgür Özel'i Destekleyecek

  CHP Konya ilçe başkanları, CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel'i ziyaret ederek; Konya'nın 31 ilçesinden 25'inin, kurultayda Özel'i destekleyeceğini açıkladı. Özel, Konya İl Kongresi'nden sonra Konya'da seçilen bütün delegasyonun değişimin karşısında olduğu gibi haberler yayıldığını ancak bu haberlerin kamuoyunu yanılttığını belirtti. Konya İl Örgütü, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'i destekleyeceklerini açıkladı.

 • Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?
  25 Eki Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?

  Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip illerinden biri olan Konya'nın hangi bölgede yer aldığı gündemde. Konya'nın meşhur özellikleri, ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunar ve bu güzel ilin önemini vurgular. Peki, Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur? İşte detaylar...

 • Bozkır İlçe Müftüsü ve çalışanları 2023 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında kurum ziyaretleri gerçekleştiriyor
  04 Eki Bozkır İlçe Müftüsü ve çalışanları 2023 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında kurum ziyaretleri gerçekleştiriyor

  Konya'nın Bozkır ilçesinde, Bozkır İlçe Müftüsü ve kurum çalışanları, 2023 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla kurum ziyaretleri düzenliyor. Müftü Emin Yüksek ve beraberindeki heyet, Bozkır Kaymakamı, Belediye Başkan Yardımcısı ve İlçe Emniyet Amiri'ni ziyaret ederek kitap hediye etti.

 • Konya'da Arıcılar, Sahiplendirdikleri Arı Kovanlarıyla Beraber Bal Hasadı Gerçekleştiriyor
  26 Eyl Konya'da Arıcılar, Sahiplendirdikleri Arı Kovanlarıyla Beraber Bal Hasadı Gerçekleştiriyor

  Konya'nın Bozkır ilçesinde arıcılık faaliyeti gerçekleştiren İbrahim Tontul, sahiplendirdiği arı kovanları sahipleriyle beraber bal hasadı yapıyor. Tontul, müşterilerini yaylalardaki arılıklarda misafir ederek bal hasadına ortak ediyor. Sahiplendirme sistemiyle kovan sahiplenen kişiler, kendi arılarını görüp hasat ediyor.

 • Kavga ihbarına giden polis ekibine ateş açıldı
  14 Eyl Kavga ihbarına giden polis ekibine ateş açıldı

  Konya'da silahlı kavga ihbarına giden polis ekiplerine bir kişi tarafından tabancayla ateş açıldı. Polis aracına kurşun isabet ederken, olay yerinden kendi aracıyla kaçan şüpheli karakola giderek teslim oldu. Olayın şüphelisi olan ve madde bağımlısı olduğu öğrenilen 31 yaşındaki A.S. gözaltına alındı.

 • Konya'da Silahlı Kavga İhbarına Polis Ateş Açıldı
  13 Eyl Konya'da Silahlı Kavga İhbarına Polis Ateş Açıldı

  Konya'nın Meram ilçesinde silahlı kavga ihbarına giden polis ekiplerine bir kişi tarafından tabancayla ateş açıldı. Polis aracına kurşun isabet ederken, şüpheli olay yerinden kaçtıktan sonra karakola giderek teslim oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İşletmeyi renklendirerek ilgi çekici hale getirdi
  10 Eyl İşletmeyi renklendirerek ilgi çekici hale getirdi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren bir tahin işletmesinin yanında bulunan ikram alanı renkli görüntüsüyle dikkat çekiyor. İşletme sahibi, İstanbul'da yaşayan damadının esinlenmesiyle alanı renklendirerek misafirlerine güzel bir ortam sunuyor.

 • Konya'da Renkli Tahin İkram Alanı
  10 Eyl Konya'da Renkli Tahin İkram Alanı

  Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir tahin işletmesinin yanında bulunan ikram alanı renkli görüntüsüyle dikkat çekiyor. İşletme sahibi Mustafa Kalay'ın İstanbul'da yaşayan damadı Hasan Ali Çelmeli'nin düzenlemeleriyle renklenen ikram alanı, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

 • Konya Bozkır'da Rüzgarın Etkisiyle Evler Zarar Gördü
  04 Eyl Konya Bozkır'da Rüzgarın Etkisiyle Evler Zarar Gördü

  Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereiçi Mahallesinde kuvvetli rüzgar nedeniyle bazı evler zarar gördü. Bozkır Kaymakamı Tolga Turan, zarar gören vatandaşları ziyaret ederek, bilgi aldı. Devlet olarak afetten zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirten Turan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • Büyük Taarruz'un kayıp şehitlerini, jeoradar buluyor
  25 Ağu Büyük Taarruz'un kayıp şehitlerini, jeoradar buluyor

  MUSTAFA Kemal Atatürk'ün, 26 Ağustos 1922'de Kocatepe'den başlattığı Büyük Taarruz'un yaşandığı 34 bin 834 hektar alanı kapsayan Başkomutan Tarihi Milli Parkı'nda, 2020'de hayata geçirilen askeri arşiv taramaları ve jeofizik yer radarı çalışmalarıyla 304 şehit defni tespit edildi.

 • Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 85. Bülteni Yayımlandı
  14 Ağu Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 85. Bülteni Yayımlandı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 85. bülteninde sosyal medya hesaplarından paylaşılan yanlış bilgileri doğruladı. Bültende, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ziyaretçi alınmadığı iddiası, Türkiye'nin Suriyeliler için yaptığı evler iddiası, Hatay Reyhanlı'da açılan kaçak Kur'an kursu iddiası ve Göktürk Göleti'nde silah taşıyan çift iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Ayrıca, TMO Kocaeli Derince silolarının patlaması ve Erzurum'da hükümet istifa sloganlarıyla yapılan eylem iddiaları da doğru değildi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Bozkır-Harmanpınar Mahalle yolunda sathi kaplama çalışmasını tamamladı
  09 Ağu Konya Büyükşehir Belediyesi Bozkır-Harmanpınar Mahalle yolunda sathi kaplama çalışmasını tamamladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır-Harmanpınar Mahalle yolunda yürüttüğü 5 kilometrelik sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak yolu standardı yüksek olarak hizmete açtı. Maliyeti 7,5 milyon lirayı bulan yol çalışması ilçe ve şehir için hayırlı olsun.

 • Seydişehir'de trafik kazası: 1 yaralı
  03 Ağu Seydişehir'de trafik kazası: 1 yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Otomobilin beton bloğa çarpması sonucu sürücü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

 • Sudanlı İş Adamı İbrahim Ömer Yahya: 'Kendimi Konyalı Hissediyorum'
  14 Tem Sudanlı İş Adamı İbrahim Ömer Yahya: 'Kendimi Konyalı Hissediyorum'

  Sudan'daki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan İbrahim Ömer Yahya, 21 yıldır ailesiyle birlikte Konya'da yaşıyor. Türkçe öğrenerek Konyalılarla kaynaşan Yahya, kendi dış ticaret şirketini kurarak Afrika'ya ihracat yapıyor. 'Konyalı Karaoğlan' olarak tanınan Yahya, kendini Konyalı ve Akkiseli hissettiğini söylüyor.

 • Sudanlı İş Adamı: 'Kendimi Konyalı Hissediyorum'
  14 Tem Sudanlı İş Adamı: 'Kendimi Konyalı Hissediyorum'

  Sudan'daki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan İbrahim Ömer Yahya, 21 yıldır ailesiyle birlikte Konya'da yaşıyor. İş kurarak başarılı bir dış ticaret şirketi sahibi olan Yahya, kendisini Konyalı ve Akkiseli hissettiğini söylüyor. Türkçe öğrenerek Türk toplumuna uyum sağlayan Yahya, çocuklarının da tam birer Türk olarak doğduğunu belirtiyor.

 • Konya Güneysınır'da Lavanta Bahçesi Açıldı
  13 Tem Konya Güneysınır'da Lavanta Bahçesi Açıldı

  Konya'nın Güneysınır ilçesinde belediye tarafından 160 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan lavanta bahçesi açıldı. Açılışta konuşan Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, lavanta bahçeleri için dört yıldır çalıştıklarını ve Konya Büyükşehir Belediyesi'nden fide desteği aldıklarını belirtti. Bahçenin eşsiz manzarası ve büyüleyici güzelliğiyle herkesin görmesini arzuladıklarını söyleyen Demir, turizmin kapılarını araladıklarını ifade etti. Açılışa birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Konya'da taksi ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 ağır yaralı
  05 Tem Konya'da taksi ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 ağır yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, taksi ile otomobil çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, taksi sürücüsü ağır yaralandı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Konya'da taksi ile otomobil çarpışması: 1 ölü, 1 yaralı
  05 Tem Konya'da taksi ile otomobil çarpışması: 1 ölü, 1 yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Ali Osman Yapıcı yönetimindeki bir taksi ile Recep Yalçın idaresindeki bir otomobil çarpıştı. Kazada sürücüler ağır yaralandı. Yaralılardan Recep Yalçın, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ali Osman Yapıcı ise Konya'ya sevk edildi.

 • Konya'da hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
  05 Tem Konya'da hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Kaza sonucu yaralananlar Seydişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İstanbul'da esnaflık yapan Ahmet Zeybek, ata tohumundan 5 ton sarımsak üretiyor
  03 Tem İstanbul'da esnaflık yapan Ahmet Zeybek, ata tohumundan 5 ton sarımsak üretiyor

  İstanbul'un Adalar ilçesinde esnaflık yapan Ahmet Zeybek, annesinin gönderdiği ata tohumundan ürettiği sarımsağı çok beğenince Konya'nın Bozkır ilçesine yerleşerek 15 dönüm arazide ekim yapmaya başladı. Bu yıl 5 ton mahsul bekleyen Zeybek, sarımsağın kalitesi sayesinde pazarlama sorunu yaşamıyor. Ailesiyle birlikte çalışan Zeybek, çocuklarının kendi topraklarında büyümesini arzu ediyor.

 • Konya'da Dedeoğulları ailesini öldüren Mehmet Altun'a 7 kez müebbet hapis cezası onaylandı
  30 May Konya'da Dedeoğulları ailesini öldüren Mehmet Altun'a 7 kez müebbet hapis cezası onaylandı

  Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi öldüren Mehmet Altun'un hakkında yerel mahkemenin verdiği 'canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı, Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından onandı.

 • Konya'da 7 kişiyi öldüren sanığa onanmış müebbet hapis cezası
  30 May Konya'da 7 kişiyi öldüren sanığa onanmış müebbet hapis cezası

  Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi öldüren Mehmet Altun'un hakkında yerel mahkemenin verdiği 'canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı, Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından onandı.

 • Konya'da İki Otomobilin Çarpışması Sonucu 7 Kişi Yaralandı
  29 May Konya'da İki Otomobilin Çarpışması Sonucu 7 Kişi Yaralandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde iki otomobilin çarpıştığı kazada biri ağır 7 kişi yaralandı. Kazada, sürücüler ile otomobillerde bulunan Y.F.Ö, M.K, Y.E.U, B.K ve A.U. yaralandı. Sağlık durumu ciddi olan K.K, buradaki ilk müdahalesinin ardından Konya'ya sevk edildi.

 • Konya'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı
  29 May Konya'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki otomobilin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

 • İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı
  29 May İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki otomobilin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

 • Fotoğrafçı Serkan Gökkaya, Sokak Köpeklerini Kurtarma Görevi İçin Eğitti
  27 May Fotoğrafçı Serkan Gökkaya, Sokak Köpeklerini Kurtarma Görevi İçin Eğitti

  Antalya'da yaşayan fotoğrafçı Serkan Gökkaya, bitkin halde bulduğu sokak köpeklerini kendine ait küçük barınakta besleyerek, sahiplendiriyor. Gökkaya, en son bulduğu bir köpeği 16 ay baktıktan sonra doğal afetlerde arama kurtarma görevi eğitimi almak üzere eğitmene teslim etti.

 • Fotoğrafçı Serkan Gökkaya, Sokak Köpeklerini Besleyip Eğitiyor
  27 May Fotoğrafçı Serkan Gökkaya, Sokak Köpeklerini Besleyip Eğitiyor

  Antalya'da yaşayan fotoğrafçı Serkan Gökkaya, bitkin halde bulduğu sokak köpeklerini kendine ait küçük barınakta besleyerek, sahiplendiriyor. Gökkaya, en son bulduğu bir köpeği 16 ay baktıktan sonra doğal afetlerde arama kurtarma görevi eğitimi almak üzere eğitmene teslim etti.

 • Bozkır kartalı 'Yörük' yurda döndü
  24 May Bozkır kartalı "Yörük" yurda döndü

  Konya'da uydu vericisi takılan ve nesli tehlike altında olan "Yörük" adlı bozkır kartalı, kışı Çad, Nijerya ve Sudan'da geçirdikten sonra tekrar doğduğu topraklara döndü.

 • Konya'da dolu yağışından zarar gören karabaş martısı tedavi edildi
  23 May Konya'da dolu yağışından zarar gören karabaş martısı tedavi edildi

  Konya'nın Bozkır ilçesinde dün ikindin saatlerinde etkili olan yağmur ve dolu yağışında yaralanan karabaş martısı tedavi edildi.

 • Konya'da Takla Atan Otomobilde 5 Kişi Yaralandı
  21 May Konya'da Takla Atan Otomobilde 5 Kişi Yaralandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi, takla atan otomobilde yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Takla atarak hurdaya dönen otomobilden aynı aileden 5 kişi yaralandı
  20 May Takla atarak hurdaya dönen otomobilden aynı aileden 5 kişi yaralandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde kontrolden çıkan otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi yaralandı.

 • AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı: Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz
  03 May AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı: Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz

  AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulundu. Angı, Türkiye Yüzyılını inşa ettiklerini belirterek, toplu açılış töreni ve büyük Konya mitingi için kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükranlarını sundu. Erdoğan'ın Konya temaslarına ilişkin açıklamalarını aktaran Angı, Konya'nın büyük bir coşkuya ev sahipliği yaptığını ifade etti.

 • Erdoğan: Cudi, Gabar'da Günlük 100 Bin Varil Üretim Kapasitesine Sahip Petrol Bulduk
  03 May Erdoğan: Cudi, Gabar'da Günlük 100 Bin Varil Üretim Kapasitesine Sahip Petrol Bulduk

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gabar'da bulunan petrol kuyusuna şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın adını verdiklerini söyledi. Erdoğan, Cudi ve Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulunduğunu açıkladı. Ayrıca, Karapınar Güneş Santrali ve diğer projeler için düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, enerji bağımsızlığına yönelik yatırımların devam edeceğini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (4)
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (4)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör belasını Türkiye'nin gündeminden muhakkak çıkartacağız. Ülkemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini milletimizin emrine vermemizin önüne geçecek herkesin hakkından gelecek, her engeli aşacağız." dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (3)
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her seçim öncesinde gaz buluyorlar yalanını nasıl Karadeniz gazıyla boşa çıkardıysak enerji hamlelerimize kara çalanları da yeni müjdelerle hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (2)
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarlarının devamıyla ikinci nükleer güç santralini Sinop'ta inşa edeceklerini belirterek "Türkiye artık enerjide muhtaç olan değil, enerji ihraç eden olacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bay Bay Kemal ve yanındakiler emri Kandil'deki teröristlerden alıyor'
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Bay Kemal ve yanındakiler emri Kandil'deki teröristlerden alıyor"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Bay Kemal ve yanındakiler emri Kandil'deki teröristlerden alıyor" "Konya gönül belediyeciliğinin ne demek olduğunu tüm Türkiye'ye bir kez daha gösterdi" "Cudi'de, Kandil'de, Gabar'da teröristleri gömdükçe içeride birileri de rahatsız oluyor" Cumhurbaşkanı Recep...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Cudi Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduk'
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cudi Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduk"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cudi Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduklarını, Türkiye'yi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

 • Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cudi, Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk
  02 May Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cudi, Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk

  Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da katıldığı toplu açılış programında, petrol müjdesini verdi. "Cudi, Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın isminin verildiğini belirtti. Erdoğan, "Şimdilik günlük 180 bin varil petrol üretimiyle ülkemizin enerji bağımsızlığı yolunda yeni bir adım atmış oluyoruz." ifadelerine yer verdi.

 • Erdoğan: Cudide Gabarda teröristleri gömdükçe içeride birileri de rahatsız oluyor
  02 May Erdoğan: Cudide Gabarda teröristleri gömdükçe içeride birileri de rahatsız oluyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da gerçekleştirilen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Konya'nın vefanın, dayanışmanın ve milli iradenin şehri olduğunu belirtti. Ayrıca, deprem bölgesini en kısa sürede ayağa kaldıracaklarını söyledi. Erdoğan ayrıca, Cudide Gabarda teröristleri gömdükçe içeride birilerinin de rahatsız olduğunu ifade etti ve bazı projeler hakkında bilgi verdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da konuştu: Konya Türkiye Yüzyılı'nın teminatı olacak
  02 May Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da konuştu: Konya Türkiye Yüzyılı'nın teminatı olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Konya'nın Türkiye'nin birliği ve dirliği için sembol olduğunu belirterek, Konya'nın evet dediğine de Allah'ın izniyle şer bulaşmayacağını söyledi. Ayrıca, Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem sonrası Konya belediyelerinin gösterdiği başarılı çalışmalara da değindi.

 • Sağlık Bakanı Koca: Konya Şehir Hastanesinde 2022'de 2 milyon muayene yapıldı
  02 May Sağlık Bakanı Koca: Konya Şehir Hastanesinde 2022'de 2 milyon muayene yapıldı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Şehir Hastanesinde 2022'de yapılan toplam muayene sayısının yaklaşık 2 milyon olduğunu ve yapılan ameliyat sayısının ise 100 bin olduğunu belirtti. Koca, Türkiye'nin sağlıkta dönüşümü başarıyla hayata geçirdiğini ve tüm vatandaşları eşit koşullarda sağlık hizmetiyle buluşturduklarını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin sağlık ve biyoteknoloji alanında örnek alınan bir ülke olduğunu vurguladı.

 • GÜNDEM / 2 Mayıs 2023
  02 May GÜNDEM / 2 Mayıs 2023

  Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • GÜNDEM ÖZETİNE
  02 May GÜNDEM ÖZETİNE

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenecek mitinge, Konya Kılıçarslan Meydanı'nda, Karapınar Güneş Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamit Han Caddesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılacak.

 • Konya Ahırlı'da Ev Yangını
  28 Nis Konya Ahırlı'da Ev Yangını

  Ahırlı ilçesinde Ali Işıka ait evin çatısında çıkan yangın, itfaiye ekipleri ve mahalle sakinlerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sonrası ev kullanılamaz hale geldi.

 • OKUNDU Yağışlar sonrasında dağdan kopan taş parçaları evin bahçesine indi
  27 Nis OKUNDU Yağışlar sonrasında dağdan kopan taş parçaları evin bahçesine indi

  Bozkır ilçesinde etkili yağışlar sonrası oluşan heyelanda evlerin bahçesine düşen kaya parçaları hafif hasar oluşturdu.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi
  25 Nis Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahırlı ve Bozkır ilçelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Başkan Altay, güçlü bir Türkiye için güçlü bir lidere ihtiyaç olduğunu belirtirken, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ise Konya Belediyecilik Modeli'ne yeni ilave katkılarda bulunulduğunu ifade etti.

 • Yalıhüyük Şehir Konağı törenle açıldı
  24 Nis Yalıhüyük Şehir Konağı törenle açıldı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekili Tahir Akyürek Yalıhüyük'te yapımı tamamlanan şehir konağının açılışını yaptı.

 • Konya'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: Motosiklet Sürücüsü Yaralandı
  20 Nis Konya'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: Motosiklet Sürücüsü Yaralandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile motosiklet çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü Umut K. yaralandı ve ambulansla Seydişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 • ?Bozkır'daki elma yetiştiricileri yapay zekadan faydalanarak üretim yapacak
  10 Nis ?Bozkır'daki elma yetiştiricileri yapay zekadan faydalanarak üretim yapacak

  Konya'nın Bozkır ilçesinde elma üretimi yapan üreticiler için Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yapay zeka kullanımına başladı.

 • Kapu Camii emekli imamı Hasan Hüseyin Varol, son yolculuğuna uğurlandı
  06 Nis Kapu Camii emekli imamı Hasan Hüseyin Varol, son yolculuğuna uğurlandı

  Konya'da dün vefat eden Kapu Camii emekli imamı Hasan Hüseyin Varol, Üçler Mezarlığı'nda defnedildi.

 • Konya'da nadasa bırakılan alanlara nohut ekilecek
  05 Nis Konya'da nadasa bırakılan alanlara nohut ekilecek

  Konya'da hayata geçirilen "Nohutla Nadası Bırak" projesi çerçevesinde nadasa bırakılan alanlara bu yıl yüzde 50'si devlet destekli sertifikalı nohut tohumu ekimi yapılacak.

 • Konya'da nadasa bırakılan alanlara nohut ekilecek
  04 Nis Konya'da nadasa bırakılan alanlara nohut ekilecek

  Konya'da nadasa bırakılan alanlara nohut ekilecek Konya'da hayata geçirilen "Nohutla Nadası Bırak" projesi çerçevesinde nadasa bırakılan alanlara bu yıl yüzde 50'si devlet destekli sertifikalı nohut tohumu ekimi yapılacak.

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, kuraklığa dayanıklı çeşitlerin ekimini yaygınlaştırıyor
  30 Mar Tarım ve Orman Bakanlığı, kuraklığa dayanıklı çeşitlerin ekimini yaygınlaştırıyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) enstitülerince iklim değişikliğine dayanıklı ve yüksek verimli tohum çeşitlerinin ıslah çalışmaları sürdürülürken, tescil edilmiş türlerin ekiminin yaygınlaştırılması sağlanıyor.

 • Konya Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Bozkır'ı ziyaret etti
  28 Mar Konya Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Bozkır'ı ziyaret etti

  Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Bozkır ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

 • Cezaevinden gelen hediye depremzede aileyi duygulandırdı
  27 Mar Cezaevinden gelen hediye depremzede aileyi duygulandırdı

  Kahramanmaraşlı depremzede aile, Adana'da cezaevindeki mahkumların küçük kızları için gönderdiği örgü oyuncaklarla duygulandı.

Advertisement