MİT'ten sınır ötesi operasyon: Irak'ın kuzeyinde bulunan 6 PKK'lı terörist artık yok - Son Dakika

MİT'ten sınır ötesi operasyon: Irak'ın kuzeyinde bulunan 6 PKK'lı terörist artık yok

14.08.2022 09:38

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonlar neticesinde bölücü terör örgütü PKK/KCK büyük yara alıyor. Hakurk'ta 4, Metina'da 2 olmak üzere PKK/KCK'lı 6 terörist imha edildi. Öte yandan 2022'nin temmuz ayına kadarki dönemde, MİT tarafından düzenlenen 20 operasyonda, 8'i sağ olmak üzere 21 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) nefes kesen operasyonlarına devam ediyor. Irak'ın kuzeyinde de teröristlere göz açtırmayan ve nokta operasyonlar ile terör örgütünün sözde üst düzey yöneticilerini etkisiz hale getiren MİT, bir operasyon daha gerçekleştirdi. MİT tarafından kuzey Irak'ta gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, Hakurk'ta 4, Metina'da 2 olmak üzere 6 PKK/KCK mensubunu etkisiz hale getirildi.

MİT, 7 AYDA 21 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

MİT, son dönemde yurt dışı operasyonlarıyla özellikle terör örgütü PKK'ya büyük darbe indirdi. Türkiye'de barış ve huzur ortamını bozmaya çalışan örgütün pek çok üst düzey yöneticisi, nokta operasyonlarla etkisiz hale getirildi. 2022 yılı ocak ve temmuz ayları arasındaki 7 aylık dönemde, gerçekleştirdiği 20 büyük operasyonda 8'i sağ olmak üzere 21 terörist etkisiz hale getirildi.

ÖRGÜTÜN SUİKASTÇISI SAĞ ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Operasyonlarla ağır darbeler alan terör örgütü PKK'nın son olarak Mahmur, Kerkük, Süleymaniye sözde saha genel sorumlusu olarak görevlendirilen 'Ahmet Rubar' kod adlı Mehmet Erdoğan, 21 Mayıs'ta düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirilmişti. Yine MİT'in Suriye'de yürüttüğü operasyonda, PKK/KCK-PYD/ YPG'nin sözde suikastçısı, 'Rojda' kod adlı Dilbirin Kaçar, yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti. Teröristin, Ocak 2018'deki Zeytin Dalı Harekatı ve Ekim 2019'daki Barış Pınar Harekatı sırasında örgüt bünyesinde 'suikastçı' olarak yer aldığı belirtilmişti. Dilbirin Kaçar'ın, son olarak Türkiye'nin olası harekatına karşı Kobani bölgesine takviye güç olarak gönderilen timin sözde komutanlığını yaptığı da ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR
500
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Son dakika haber | MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Son dakika haber | MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa MİT'ten sınır ötesi operasyon: Irak'ın kuzeyinde bulunan 6 PKK'lı terörist artık yok - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement