Milli Savunma Bakanı Akar, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü - Son Dakika

Milli Savunma Bakanı Akar, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü

21.05.2022 00:45

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü.

Akar ve Başbakan Şerif, Karaçi Limanı'nda katıldıkları Pakistan MİLGEM Projesi'nin üçüncü gemisi Badr'ın denize indirme töreni sonrasında bir araya geldi. İkili, bölgesel savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmede, savunma sanayiinde iş birliği imkanlarına da değinildi. Bakan Akar, Türkiye ve Pakistan arasındaki derin bağlarla, iki ülke halklarının kederde ve kıvançta bir ve beraber olduğuna vurgu yaptı.

Bakan Akar, Türkiye'nin Keşmir konusundaki desteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her vesileyle dile getirdiğini, Türkiye ve Pakistan arasında askeri iş birliğinin daha da artırılması vurgulandı.

YORUMLAR
500
Türkiye Karate Federasyonundan, ABD'deki Dünya Oyunları'na katılamama açıklaması Açıklaması Türkiye Karate Federasyonundan, ABD'deki Dünya Oyunları'na katılamama açıklaması Açıklaması Ampute Milli Futbol Takımı'nın hazırlık kampına katılacak sporcular belirlendi Ampute Milli Futbol Takımı'nın hazırlık kampına katılacak sporcular belirlendi Genç Kadınlar Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası'nda, Milli Takım İngiltere maçına hazır Genç Kadınlar Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası'nda, Milli Takım İngiltere maçına hazır
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Milli Savunma Bakanı Akar, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement