Son Dakika Haberleri: Muharrem Ayı Etkinlikleri

Muharrem Ayı Etkinlikleri

2 yıl önce

CEM Vakfı Babaeski Şubesi muharrem ayı dolayısıyla "Muharrem Matem Lokması" etkinliği düzenledi.

Muharrem Ayı Etkinlikleri, System.String[]
CEM Vakfı Babaeski Şubesi muharrem ayı dolayısıyla "Muharrem Matem Lokması" etkinliği düzenledi.

Bir kır bahçesinde düzenlenen etkinliğe, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Cem Vakfı Genel Müdürü Hıdır Akbayır, Şube Başkanı Hüseyin Yeşilbaş ile vakıf üyeleri katıldı.

Akbayır, etkinlikte yaptığı konuşmada, muharrem ayının aleviler için önemli olduğunu söyledi.

Muharrem ayında Hz. Hüseyin ve Ehlibeyt'i için bir matem ayı olduğunu belirten Akbayır, Kerbela'da dökülen o kanların acılarını yüreklerinde yaşattıklarını kaydetti.


Muharrem ayında birlik ve beraberlik ile yardımlaşma duygularının arttığına dikkat çeken Akbayır, "Cem Vakfı'nın kuruluş amacı din ve vicdan özgürlüğünün ihlal ve ihmallerini önlemektir. Çünkü biliyorsunuz bu ülkede 25-30 milyon alevi, bektaşi, nusayri, mevlevi inancına sahip alevi kesimi yaşamaktadır. Herkesin inancı kendisine aittir. Muharrem ayı Hz. Hüseyin ve Ehlibeyt'i için bir matem ayıdır. Kerbela'da dökülen kanların acılarını yüreklerimizde yaşıyoruz." diye konuştu.

Daha sonra Matem Lokması Duası okundu.
Haber Yayın Tarihi : 01.10.2017 11:01 Kaynak: AAMelih Gökçek'ten İstanbul seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu'na tebrik mesajı Özge Ulusoy, İstanbul seçiminin ardından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu! İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden Erkan Tan, Ordu Valisini göreve çağırdı: İstanbul Valiliği'ne tayin edilsin