Muhteşem AIDA operası 2019'un son temsili ile yarın Congresium Sahnesinde - Son Dakika

Muhteşem AIDA operası 2019'un son temsili ile yarın Congresium Sahnesinde

04.11.2019 18:17
Muhteşem AIDA operası 2019'un son temsili ile yarın Congresium Sahnesinde, System.String[]

Romalı komutan Radames ile tutsak Habeş Prensesi Aida'nın imkânsız aşkını anlatan muhteşem "Aida" operasının rejisörlüğünü Vincenzo GRISOSTOMI TRAVAGLINI yaptı.

"AIDA" operası, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin dev kadrosu, muhteşem dekor ve kostümleriyle 5 Kasım Salı günü (yarın) saat 20.00'de CONGRESIUM SAHNESİ''nde olacak.

19'uncu yüzyıl İtalyan operası ekolünden gelen ünlü İtalyan besteci Verdi'nin "en güzel operası" olarak tarihe geçen, görkemli dekor ve kostümleri ile seyirciyi büyüleyecek.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni, ünlü tenor Murat Karahan'ın yaz aylarında İtalya'nın tarihi ARENA di VERONA Antik Tiyatrosu'nda seslendirdiği "Aida" temsili İtalyanların büyük beğenisini kazanmıştı. Ardından Uluslararası Aspendos Festivali'nde yine ünlü tenor Murat Karahan'ın başrol aldığı Aida Operası 19 Ekim'de Ankara Congresium Sahnesinde izleyiciden büyük alkış almıştı.

Dönüşümlü olarak Şef Antonio PIROLLI ve şef Can OKAN yönetiminde Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası; yine dönüşümlü olarak Feryal TÜRKOĞLU, Nurdan KÜÇÜKEKMEKÇİ ve Burçin SAVIGNE'ne "AIDA"rolünde, Murat KARAHAN, Efe KIŞLALI ve Koray DAMCIOĞLU'na "RADAMES" rolünde, Ferda YETİŞER, Ezgi KARAKAYA ve H. Zeliha KÖKÇEK'e"AMNERIS", Eralp KIYICI ve Gürgan GÜRGEN"AMONASRO" rolünde eşlik ediyor.

Eserin dekor tasarımı Özgür USTA, kostüm tasarımı Savaş CAMGÖZ ve Gürcan KUBİLAY imzası taşırken, koro şefi Giampaolo VESSELLA, ışık tasarımı Giavanni PIRANDELLO'ya ait.

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin bale ve çocuk balesi sanatçılarının da olduğu bu dev prodüksiyonda koreograf, Sergei TERECHENKO.

Muhteşem AIDA operası 2019'un son temsili ile yarın Congresium Sahnesinde

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Muhteşem AIDA operası 2019'un son temsili ile yarın Congresium Sahnesinde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Simge Sağın, Selin Ciğerci'den para istedi! Ünlü şarkıcı, aldığı cevap karşısında ne diyeceğini şaşırdı BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu Pasaport harçlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar