Barınakta skandal görüntüler! Hayvanların bir deri bir kemik hali yürekleri yaktı - Son Dakika

Barınakta skandal görüntüler! Hayvanların bir deri bir kemik hali yürekleri yaktı

29.11.2022 21:55

Konya'da yaşanan skandal barınak olayının ardından Eskişehir Odunpazarı Belediyesine ait Geçici Hayvan Barınağına 2022 yılında getirilen ve sayıları 100'ü aştığı belirtilen yasaklı ırk köpeklerin öldüğü öne sürülürken kafeslerde bulunan köpeklerin halleri yürekleri sızlattı. Barınaktan yapılan açıklamada fotoğrafların eski olduğu iddia edilerek, "Fotoğrafa görüntüsü verilen hayvanlar barınağımıza çok hasta halde gelmiştir ve yaşatılamamıştır" denildi.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesine bağlı Geçici Hayvan Barınağına 2022 yılı içerisinde getirilen yasaklı ırk köpekler bakım altına alındı. Kent merkezinden toplanan veya belediyeye sahipleri tarafından da teslim edilen köpekler bir süre sonra ölmeye başladı.

HAYVANLARIN AŞIRI ZAYIF HALİ DİKKAT ÇEKTİ

2022 yılı içerisinde Doğa Koruma ve Milli Parklara resmi yazılarla gönderilen sadece yasaklı ırk ölen köpek sayısı ise 100'ün üstünde yer alıyor. Barınak içerisinde ölen bazı köpeklerin fotoğrafları ise yürekleri sızlattı. Aşırı zayıf oldukları görülen ve vücutlarında yara olan köpeklerin hangi şartlarda bakıldığı ise soru işaretlerini beraberinde getirdi. Özellikle ölen köpeklerin beton üzerindeki görüntüleri görenlerin tepkisine neden oldu.

Barınak değil esir kampı! Hayvanların bir deri bir kemik hali yürekleri sızlattı

DAHA ÖNCE SKANDAL BİR OLAY YAŞANMIŞTI

Öte yandan 9 Mart 2022 tarihinde aynı barınakta çalışan bir görevli tarafından yaralı köpeği sürükleme görüntüleri ortaya çıkmış, ardından görevli farklı birimde çalışmasına devam etmişti.

1 YILDAN ESKİ FOTOĞRAFLAR

Öte yandan Odunpazarı Belediyesine ait Geçici Hayvan Barınağına ait basında çıkan ölü yasak ırklı köpeklerin fotoğrafları yetkililer tarafından yalanlandı. Barınakta yapılan açıklamada '1 yıldan daha eski fotoğraflar ile yapılan algı operasyonu' olarak yalanlanan fotoğrafların Doğa Koruma ve Milli Parklara verilen resmi evraklara göre iddia edilenden çok daha yeni olduğu ortaya çıktı. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Mahmut İzzet Erol'un yaptığı açıklamada basında çıkan haberleri yalanlarken söylediği '1 yıldan daha eski bir olay' lafı da yalan çıktı. Ayrıca Erol, 2022 yılında ölen yasak ırklı köpeklerin sayısını gizli tutarken yaşanan skandalın ardından idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

Barınak değil esir kampı! Hayvanların bir deri bir kemik hali yürekleri sızlattı

ALGI OPERASYONU OLARAK NİTELENDİRDİLER

Kamuoyunda büyük tepkilere yol açan olayda hayvan ölümlerinin gerçek olduğunu kabul eden Mahmut İzzet Erol, durumu 'Algı operasyonu' diyerek basını suçladı. Fotoğrafların 1 yıl öncesine ait olduğunu beyan eden Erol, "Basından bu haberleri okuduktan sonra barınağımıza geldik. Bunu da bir ihbar kabul ederek idari soruşturmamızı başlattık. Ama hepiniz göreceği üzere yaklaşık yarım saattir barınağımızın etrafındasınız, sizin de şahit olduğunuz şekilde biz Eskişehir'deki hayvan severlerle birlikte her zaman ortaklaşa çalışmalar yürütmekteyiz. Bu basında yer alan haberler bir algı operasyonudur" dedi.

"YAŞATILAMADI"

Erol, "Bir yıl önceki fotoğraflar bir şekilde elde edilerek kullanılmıştır. Fotoğrafa görüntüsü verilen hayvanlar barınağımıza, bakım evimize çok zor durumda, çok hasta halde gelmiştir ve yaşatılamamıştır" şeklinde ifade kullandı.

KONYA'DA NELER YAŞANMIŞTI?

Geçtiğimiz günlerde Konya'da bir barınakta, belediye çalışanının köpeğin kafasına kürekle vurarak öldürmesi Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Barınak ve işçi hakkında işlem başlatılırken, hayvanseverler Konya'ya akın etmişti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • Canan Tok: Yasaklı ırk diye toplatılan canların çoğu aç; susuz ölüme terk edilmiştir. Barınağa topaç gibi giren köpekler 10-15 gün ya da 1 ay sonra bir deri bir kemik halde ölmüşler. Barınak çalışanları, siz nasıl can vereceksiniz acaba? Ordan kazandığınız parayla çoluk çocuğunuza nasıl HELAL ekmek yedirdiğinizi düşünüyorsunuz? Barınaklarda sadece gönüllü hayvanseverler çalıştırılsın! Sürgün edilip barınakta çalışmak zorunda olunca böyle manzaralar çıkıyor ortaya. Cevap Yaz 14 0 Yayından Kaldır
500
Otomobil hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı Otomobil hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı Otomobil hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı Otomobil hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı Eskişehirli hattat 41 yılda üç kavanoz kalem yongası biriktirdi Eskişehirli hattat 41 yılda üç kavanoz kalem yongası biriktirdi

Son Dakika Güncel Barınakta skandal görüntüler! Hayvanların bir deri bir kemik hali yürekleri yaktı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement