Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi - Son Dakika

Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi

19.01.2021 15:12

Antalya'da bir çeşmenin yanında baygın bulunan uyuşturucu bağımlısını, annesinin ihbar ettiği ortaya çıktı. 15 yıldır uyuşturucuyla mücadele ettiğini söyleyen anne "Sırf oğlumun sağlam yerde ve hayatta olduğunu bileyim diye kendi ellerimle cezaevine gönderdim. Lütfen zoraki tedavi getirilsin" diyerek yürekleri dağladı.

14 Ocak'ta uyuşturucu bağımlısı M.E., çeşme başında baygın halde bulundu. Üzerinde uyuşturucuyla yakalanan ve adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan M.A., Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazının ardından Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınarak Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. M.E.'nin annesi tarafından ihbar edildiği ortaya çıktı.

"15 YILDIR OĞLUM İÇİN MÜCADELE EDİYORUM"

M.E.'nin cezaevine gitmesinin ardından Manavgat Adliyesi önünde açıklama yapan anne F.K., oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirterek, "Bugün oğlum tutuklandı cezaevine gidiyor. Benim çabam bugün değil 15 yıldır oğlum için mücadele ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki büyüklerime sesleniyorum Anayasa'nın bu maddesini değiştirsinler. Zoraki tedavi yok diye bir şey yok şu an gençleri kaybediyoruz. Ben bir anne olarak bir evladım için ifade verip cezaevine gitmesini bile göze aldım neden? yaşaması için, bir umut için, özgürlüğü için, size yalvarıyorum yani böyle gençler kaybolmasın" dedi.

Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi

2 KERE ALTIN VURUŞ YAPMIŞ

Oğlunun son iki hafta içinde 2 defa altın vuruş yapıp ölmek istediğini anlatan acılı anne, şöyle devam etti:

"Ben bir anneyim 'ben bitiyorum bana ölmek istiyorum' diyen bir evladım var. Beni bitirdi. Allah rızası için bana yardım edin çocuklar ölmesin uyuşturucuda kaybolmasın Allah rızası için çocuklara sahip çıkın. Bunlar bizim evlatlarımız, yalvarıyorum büyüklerime devlet büyüklerine her zaman yalvarıyorum bu olaya el atın. Bu bir günlük değil savaşım 15 yıllık bir savaştı. Ben mücadele ediyorum yoruldum artık evladım ölmesin vicdan azabı çekiyorum ben kendi ellerimle oğlumun cezaevine gönderdim. Yeter ki kurtulsun yeter ki nefes aldığını bileyim yeter ki sağlam bir yerde olduğunu bileyim ben bir anneyim".

Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Okan Bayülgen 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak Öğretmen kadın ve ailesi gürültü yaptıkları gerekçesiyle komşularının muştalı saldırısına uğradı Malaga, Nordin Amrabat transferindeki anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle Galatasaray'a 500 bin euro ödeyecek Kademeli normalleşme öncesi kritik Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı başladı Karşıt grupların birbirine girdiği Erivan semalarında savaş jetleri uçmaya başladı Son Dakika! Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili ilk yorum: Hiç bu kadar acınacak bir durumda olmamışlardı Benzin içme bağımlılığı olan genç kadın, ölümle burun buruna yaşıyor Son Dakika! Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin Türkiye'den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız