Son Dakika Haberleri: Ordu'da Dereler Doldu Taştı

Ordu'da Dereler Doldu Taştı

9 gün önce

Ordu'da dereler doldu taştı 104 konut ve iş yerini su bastıORDU - Ordu'da, dün gece saatlerinde başlayan ve etkili bir şekilde süren yağmur yağışı, derelerin dolmasına neden olurken, Altınordu ve Perşembe ilçelerinde işyeri ve konutlarda su baskınlarına neden oldu.

Ordu'da dereler doldu taştı
104 konut ve iş yerini su bastı

ORDU - Ordu'da, dün gece saatlerinde başlayan ve etkili bir şekilde süren yağmur yağışı, derelerin dolmasına neden olurken, Altınordu ve Perşembe ilçelerinde işyeri ve konutlarda su baskınlarına neden oldu.
İl genelinde etkili olarak devam eden yağış sonucu, bazı depo ve bodrum katlardaki dairelerde su bastı. Yaşanan baskınlarda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler ile ilçe belediye ekipleri olaylara anında müdahaleler etmeye çalıştı. Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, motopomp, dalgıç pompa, vidanjör, çeşitli iş makineleri ve personellerle yürütülen hasar giderme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Yapılan açıklamada, konut ve işyerlerinde meydana gelen su baskını nedeniyle, Türkiye Afet Müdahale Planı Ordu yetkilileri tarafından, zarar tespit hizmet grubu operasyon planı devreye sokulmuş olup, zarar tespit çalışmaları başlatıldığı kaydedildi.
Öte yandan, bugün sabah saatlerinde de etkisini gösteren yağmur yağışı, derelerin dolup taşması ne neden oldu. Perşembe Kacalı Irmağı'nda da yükselen dere suyu, vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde, derenin bir hayli yükseldiği ve bulanık bir şekilde aktığı görülüyor.Gaspçıdan Pişkin Savunma: Yedim, İçtim Pişman Değilim Ankara'dan Kabil'e Giden Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dostum'a Suikast Girişimi

Anne, Oğluna Uyuşturucu Sattıran Adamı Takip Edip Bıçakladı İYİ Parti Çalışanından Skandal Kare! Türk Bayrağını Ayaklar Altına Aldı