Son dakika Ordu Valiliği haberleri, Ordu Valiliği son dakika, son dakika Ordu Valiliği

Son Dakika Ordu Valiliği Haberleri

Son dakika Ordu Valiliği haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ordu valiliği haberleri anında burada.


 • 02.10.2023 02 Eki 10:17 Ordu Valiliği, Fındık Üreticilerini Hileli Kantarlara Karşı Uyardı Ordu Valiliği, Fındık Üreticilerini Hileli Kantarlara Karşı Uyardı

  Ordu Valiliği, fındık üreticilerinin hileli kantarlara karşı dikkatli olmalarını istedi. Yapılan açıklamada, fındık alım satımı yaparken hileli kantarlarla mağduriyet yaşandığına dair duyumlar alındığı belirtildi. Vatandaşlar, tartım işlemlerinde kullanılan kantarların denetimlerinin sıklaştırıldığına dikkat çekilerek, bilinmeyen kişilerle ticaret yaparken dikkatli olmaları ve şüpheli durumlarda kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmaları gerektiği vurgulandı.

 • 16.09.2023 16 Eyl 13:58 Ordu Valisi Fındık Üreticisini Ziyaret Etti Ordu Valisi Fındık Üreticisini Ziyaret Etti

  Ordu Valisi Muammer Erol, Gölköy ilçesinde fındık hasadını sürdüren üreticiye ziyaret gerçekleştirdi. Vali Erol, Kaymakam Muhammed Sadi Taşyapan, Belediye Başkanı Fikri Uludağ, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ile fındık üreticisi Zeki Çelenk'e ait Damarlı Mahallesi'ndeki bahçede incelemelerde bulundu. Mahsulün bereketli olmasını dileyen Erol, 40 dekarda uygulanan file yöntemini de yerinde gördü. Erol, beraberindekilerle bir süre file üzerine dökülen fındıkları topladı. İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz, file uygulaması sayesinde işçi maliyetinin düştüğünü aynı zamanda da verim kaybının önlendiğini aktardı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 16:36 Kalp krizi geçiren Albay Hüsrev Arslan son yolculuğuna uğurlandı Kalp krizi geçiren Albay Hüsrev Arslan son yolculuğuna uğurlandı

  Ankara'da görev yaptığı sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Jandarma Kıdemli Albay Hüsrev Arslan, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Albay Arslan'ın cenazesi, askerlerin omzunda Ünye Büyük Camisi'ne taşındıktan sonra Şeyh Yunus Emre Aile Kabristanlığı'nda toprağa verildi. Törene, Ordu Valisi, İl Jandarma Komutanı, Ünye Kaymakamı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 14:28 Ordu Valisi Ünye'de Ziyaretlerde Bulundu Ordu Valisi Ünye'de Ziyaretlerde Bulundu

  Ordu Valisi Muammer Erol, Ünye ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Kaymakam Ayhan Işık'ı ziyaret eden Vali Erol, ilçedeki devlet yatırımlarına ilişkin bilgi aldı. Daha sonra Ünye Belediyesi'ne geçen Vali Erol, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile ilçede yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgi paylaştı. Vali Erol ve beraberindekiler, ilçedeki özel bir hastaneyi de ziyaret ederek, hastane yöneticileriyle görüştü.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:58 Ordu Şehir Hastanesi İnşaatı Yüzde 74'e Ulaştı Ordu Şehir Hastanesi İnşaatı Yüzde 74'e Ulaştı

  Ordu'ya sağlık alanında sınıf atlatacak 900 yataklı şehir hastanesi inşaatı yüzde 74'e ulaştı. Ordu Valisi Muammer Erol, hastanenin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 74 olduğunu açıkladı. 250 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen hastanede 1020 adet sismik izolatör bulunuyor. Ordu Şehir Hastanesi, Ordu'nun en temel ihtiyaçlarından biri olan hastane sorununu çözecek en büyük devlet yatırımı olarak değerlendiriliyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:58 Ordu'ya 900 Yataklı Şehir Hastanesi İnşaatı Devam Ediyor Ordu'ya 900 Yataklı Şehir Hastanesi İnşaatı Devam Ediyor

  Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Üniversitesi tarafından tahsis edilen arsada inşa edilen 900 yataklı şehir hastanesinin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 74'e ulaştığını açıkladı. Hastane, Ordu'nun en temel ihtiyaçlarından biri olan hastane sorununu çözecek. 250 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen hastanenin kaba inşaatı yüzde 98 tamamlanırken, depreme karşı bin 20 adet sismik izolatör ile güçlendirildi. Ordu Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı, çalışmaların hızla devam edeceğini belirtti.

 • 11.09.2023 11 Eyl 18:25 Fatsa Fener Adası'na görkemli açılış Başkan Güler: 'Bölgemiz için örnek bir çalışma yaptık' Fatsa Fener Adası'na görkemli açılış Başkan Güler: 'Bölgemiz için örnek bir çalışma yaptık'

  Ordu'nun Fatsa ilçesinde yapımı tamamlanan 'Fener Adası' düzenlenen törenle açıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ada yapılırken doğallığı bozmadan tüm canlıların uğrayacağı bir yer olarak düzenlendiğini belirtti. Fener Adası, doğal yapısı korunarak turizm kullanımına açıldı. Açılış törenine Ordu Valisi Muammer Erol ve birçok protokol üyesi katıldı.

 • 11.09.2023 11 Eyl 18:24 Ordu'da Fener Adası turizme kazandırıldı Ordu'da Fener Adası turizme kazandırıldı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla Fatsa ilçesi açıklarında bulunan 'Fener Adası' turizme kazandırıldı. Ahşap zemin üzerine inşa edilen ada, açık alan, oturma alanı, kafe, seyir dürbünleri, balık izleme havuzları ve kuş gözlem noktası gibi tesislerle donatıldı. Fatsa Fener Adası'nın hizmete girmesiyle bir açılış töreni düzenlendi. Ordu Valisi Muammer Erol, adayı Ordu'nun görülmesi gereken yerlerinden biri olarak nitelendirdi. Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ise adanın çevreyi bozmadan yapıldığını ve bölgenin çekim merkezi haline geleceğini belirtti.

 • 10.09.2023 10 Eyl 17:07 Ordu Valisi Muammer Erol, 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi mesaj yayımladı Ordu Valisi Muammer Erol, 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi mesaj yayımladı

  Ordu Valisi Muammer Erol, yeni eğitim öğretim yılı öncesi öğrenciler, öğretmenler ve velilerle birlikte heyecan yaşadıklarını belirterek, çocukların iyi yetiştirilmesinin ortak hedef olduğunu vurguladı.

 • 09.09.2023 09 Eyl 17:54 Ordu'da Denize Girmek Yasaklandı Ordu'da Denize Girmek Yasaklandı

  Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hava koşulları ve denizde oluşan dalgalar ve rip akıntısı nedeniyle denize girmek yasaklandı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 22:10 Ordu'da Balıkçılar Denize Uğurlandı Ordu'da Balıkçılar Denize Uğurlandı

  Ordu'da su ürünleri av sezonunun başlaması dolayısıyla düzenlenen törende balıkçılar denize uğurlandı. Törene Ordu Valisi Muammer Erol ve diğer protokol üyeleri katıldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 21:01 Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

  Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Türk keman virtüözü Cihat Aşkın'ın da katıldığı kutlamalarda havai fişek gösterileri vatandaşları coşturdu.

 • 31.08.2023 31 Ağu 11:55 Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  Ordu'da düzenlenen resmi törenler, konserler, kortej yürüyüşleri ve havai fişek gösterileri ile 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı. Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın da kortej yürüyüşüne katıldı. Konser sonrası vatandaşlar Rüsumat No: 4 Gemisi'ni ziyaret etti. Kutlamalar havai fişek gösterileriyle son buldu.

 • 30.08.2023 30 Ağu 12:55 ORDU'DA ZAFER BAYRAMI KUTLANDI ORDU'DA ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

  ORDU'da 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen törenlerle kutlandı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 12:58 TMO Ordu'da fındık alımına başladı TMO Ordu'da fındık alımına başladı

  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Ordu'da fındık alımına başladı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 12:29 Ordu'da Yeni Sezon Fındık Alımı Başladı Ordu'da Yeni Sezon Fındık Alımı Başladı

  Ordu'da Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yeni sezon fındık alımına başlandı. İlk fındıkta 55 randıman ve kilogramda 90 lira fiyat belirlendi. Vali Erol, fiyatın üreticileri memnun ettiğini belirtti. TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan ise üreticilere serbest piyasada fındıklarını satmamaları çağrısında bulundu.

 • 28.08.2023 28 Ağu 12:29 TMO Ordu'da fındık alımlarına başladı: İlk fındık 90 liradan satıldı TMO Ordu'da fındık alımlarına başladı: İlk fındık 90 liradan satıldı

  Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) Ordu'da yeni sezon fındık alımına başlandı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 14:34 Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Demir, Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Demir, Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı

  Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Demir'in (31) cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 21:58 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Ordu Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Ordu Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Valiler Kararnamesi ile Ordu Valiliğine atanan Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Duran, Ordu'da yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ayrıca, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy'u da ziyaret etti.

 • 21.08.2023 21 Ağu 16:12 Yalova'dan Ordu'ya atanan yeni Vali göreve başladı Yalova'dan Ordu'ya atanan yeni Vali göreve başladı

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yalova'dan Ordu'ya atanan yeni Vali Muammer Erol, görevine başladı. Vali Erol, resmi törenle karşılandı ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ordu Valisi olarak görev yapacak olan Erol, halka hizmet etmek için çaba sarf edeceğini belirtti.

 • 21.08.2023 21 Ağu 16:03 Muammer Erol, Ordu Valiliği görevine başladı Muammer Erol, Ordu Valiliği görevine başladı

  Valiler Kararnamesi ile Ordu Valiliğine atanan Muammer Erol, görevine başladı. Erol, Valilik önünde karşılandı ve gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu'da vali olarak görev yapma fırsatını bulduğunu belirtti. Erol, görev süresi boyunca kardeş hukuku geliştirme çabası içinde olacağını ve basın mensuplarının sorunlarına çözüm bulmak için gayret göstereceğini ifade etti. Ayrıca, Ordu'nun Karadeniz'in incisi olduğunu vurgulayan Erol, görevini büyük bir gayretle yapacağını söyledi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 13:52 Vali Sonel'i duygulandıran vedalaşma Vali Sonel'i duygulandıran vedalaşma

  Son Valiler Kararnamesi'yle merkeze atanan eski Ordu Valisi Tuncay Sonel, düzenlenen uğurlama programında gözyaşlarını tutamadı.

 • 18.08.2023 18 Ağu 13:03 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesine ziyaretlerde bulundu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesine ziyaretlerde bulundu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ordu'ya ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Ordu Valisi Tuncay Sonel'i ziyaret eden Bakan Tunç, ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e de ziyarette bulundu. Ziyaretler sırasında Şeref Defteri imzalayan Bakan Tunç, toplantılara katıldı ve Ordu ili hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.

 • 15.08.2023 15 Ağu 16:55 Yalova Valisi Muammer Erol, görevinden ayrıldı Yalova Valisi Muammer Erol, görevinden ayrıldı

  Cumhurbaşkanlığı'nın Valiler Kararnamesi ile Ordu Valiliği'ne atanan Yalova Valisi Muammer Erol, kente veda etti. Erol'un vedasında çalışma arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Yalova'daki görevi sona eren Muammer Erol için valilik bahçesinde veda töreni gerçekleştirildi. Vali Erol, valilik bahçesinde kendisini uğurlamaya kaymakamlar, belediye başkanları, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yaklaşık 5 yıldır Yalova'da görevini sürdüren Erol, vedalaşmak için gelenlerle tek tek tokalaştı. Vali Erol'a polis mangasını selamladıktan sonra çiçek takdim edildi. Muammer Erol aracına bindiği sırada bazı çalışanlar gözyaşlarına hakim olamadı. Vali Erol ve eşi Nazmiye Erol da veda töreninde duygu dolu anlar yaşadı. Vali Erol'un aracı alkışlar eşliğinde valilik bahçesinde çıkış yaptı.

 • 15.08.2023 15 Ağu 00:13 Yalova Valisi Muammer Erol'den Kamu Görevlilerine Nasihatler Yalova Valisi Muammer Erol'den Kamu Görevlilerine Nasihatler

  Yalova Valisi Muammer Erol, Ordu Valiliği'ne atanması nedeniyle düzenlenen veda yemeğinde kamu görevlilerine önemli nasihatlerde bulundu. Erol, idarecilerin insanları anlaması ve devleti temsil etmesi gerektiğini vurguladı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 13:58 Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya Vali olarak atandı Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya Vali olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atama kararları kapsamında Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya vali olarak atandı. Kaya, Yalova'nın 3. kadın valisi oldu.

 • 10.08.2023 10 Ağu 08:43 Muammer Erol Ordu Valisi olarak atandı Muammer Erol Ordu Valisi olarak atandı

  Valiler Kararnamesi ile Muammer Erol, Ordu Valisi olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 57 ile yeni vali ataması yapıldı. Kararname ile Ordu Valisi Tuncay Sonel merkeze çekilirken, Yalova Valisi Muammer Erol Ordu'nun yeni valisi oldu. 3 yıldır Ordu'da görev yapan Vali Tuncay Sonel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Bu görevi yaparken tanıdığım tüm güzel insanlara selam, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Nerede olursak olalım her daim bir kardeşiniz var' ifadelerine yer verdi. Muammer Erol, 1962 yılında Kayseri-Bünyan ilçesinde doğdu ve İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından ABD'ye gönderilerek dil ve enformasyon eğitimi aldı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptı ve 'Türk Hukukunda Arabuluculuk ve Teşkilatlanması' adlı kitabı yayınlandı. İngilizce bilen Erol, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • 10.08.2023 10 Ağu 08:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle 16 vali merkeze alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle 16 vali merkeze alındı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ile vali ataması gerçekleştirilirken, 16 vali ise merkeze alındı. Yayımlanan kararnameyle "vali-mülkiye başmüfettişi" olarak görevlendirilen isimler arasında Muş Valisi İlker Gündüzöz, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan gibi isimler yer aldı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 02:10 57 İle Yeni Vali Atandı 57 İle Yeni Vali Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte 57 ile yeni vali atandı. İzmir, Adana ve Manisa gibi 16 büyükşehrin valisi değişti.

 • 10.08.2023 10 Ağu 02:00 Valiler Kararnamesiyle 57 İlin Valisi Değişti Valiler Kararnamesiyle 57 İlin Valisi Değişti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararıyla 57 ilin valisi değişti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Adana Valiliği'ne, Adana Valisi Süleyman Elban ise İzmir Valiliği'ne getirildi. Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valisi olarak atandı. TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray Valiliği'ne, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Eskişehir Valiliği'ne atandı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 01:59 16 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı 16 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Muş Valisi İlker Gündüzöz, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve diğer 13 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 01:51 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre, 57 il valiliğine yeni isimler atandı. Ataması yapılan valiler arasında Adana Valisi Süleyman Elban, İzmir Valiliği'ne; Malatya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Valiliği'ne; Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Valiliği'ne; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Trabzon Valiliği'ne atandı.

 • 09.08.2023 09 Ağu 13:39 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Kocaeli'deki Patlamada Etkilenen Ürün 15 Bin Ton Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Kocaeli'deki Patlamada Etkilenen Ürün 15 Bin Ton

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kocaeli'nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarındaki patlama hakkında açıklamalarda bulundu. Yumaklı, patlamada etkilenen ürünün toplamda 15 bin ton olduğunu belirtti ve bu miktarın Türkiye'nin 22 milyon tonluk üretimine göre gıda arz güvenliğine bir tehdit olmadığını vurguladı.

 • 01.08.2023 01 Ağu 13:22 Altınordu Belediyesi, sel mağdurlarına 2.5 milyon TL destek paketi sağlıyor Altınordu Belediyesi, sel mağdurlarına 2.5 milyon TL destek paketi sağlıyor

  Ordu'nun Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sel nedeniyle zarar gören vatandaşlar için 2.5 milyon TL tutarındaki destek paketini uygulamaya koyduklarını açıkladı. Paketten Altınordu'da konut ve işyerleri zarar gören tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Ayrıca, asfalt parası olarak bilinen hizmetlere katılım bedellerinin alınmaması kararı da meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 11:09 Orta ve Doğu Karadeniz'de, üretici ve mevsimlik tarım işçileri fındık hasadını bekliyor Orta ve Doğu Karadeniz'de, üretici ve mevsimlik tarım işçileri fındık hasadını bekliyor

  Trabzon, Ordu ve Giresun'daki fındık üreticisi ile mevsimlik tarım işçileri, hasada başlamak için gün sayıyor.

 • 30.07.2023 30 Tem 12:06 Ordu Valisi Tuncay Sonel, Şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in Oğlunun Sünnet Törenine Makam Aracını Tahsis Etti Ordu Valisi Tuncay Sonel, Şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in Oğlunun Sünnet Törenine Makam Aracını Tahsis Etti

  Ordu Valisi Tuncay Sonel, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde şehit olan Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in oğlu Çağan Demirer'in sünnet töreni için makam aracını tahsis etti. Vali Sonel, sünnet arabası olarak kullanılmak üzere makam aracını süsletti ve Çağan Demirer'i şehirde konvoy ile gezdirdi. Sünnet töreni sonrasında Çağan Demirer, babasının mezarı başında dua etti ve Gürgentepe Spor Salonu'nda düzenlenen programda Vali Sonel'e teşekkür etti.

 • 30.07.2023 30 Tem 11:58 Vali Sonel, makam aracını şehit oğlunun sünnet aracı olarak tahsis etti Vali Sonel, makam aracını şehit oğlunun sünnet aracı olarak tahsis etti

  Ordu Valisi Tuncay Sonel, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde şehit olan Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in oğlu Çağan Demirer'in sünnet töreni için makam aracını tahsis etti. Vali Sonel'in talimatıyla düzenlenen organizasyonda Çağan Demirer, babasının mezarı başında dua etti ve şehir turu konvoyunda mutluluğuyla dikkat çekti. Şehit evladı için Gürgentepe spor salonunda da bir program düzenlendi.

 • 29.07.2023 29 Tem 13:05 Ordu'da Sel ve Heyelan Sonucu Meydana Gelen Hasar Tespit Edildi Ordu'da Sel ve Heyelan Sonucu Meydana Gelen Hasar Tespit Edildi

  Ordu'da 10 Temmuz tarihlerinde yaşanan sağanak yağışlar sonucu meydana gelen sel ve heyelanlarla ilgili hasar tespit çalışması tamamlandı. Vali Tuncay Sonel, sel nedeniyle 185 evde eşyaların zarar gördüğünü, 455 iş yeri, 62 araç, 1931 dekar tarım alanının hasar aldığını ve bine yakın canlının telef olduğunu açıkladı. Ayrıca, eşyaları zarar gören vatandaşlara 7,5 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi.

 • 29.07.2023 29 Tem 12:49 Ordu'da Sel ve Heyelan Sonucu Meydana Gelen Hasar Tespit Edildi Ordu'da Sel ve Heyelan Sonucu Meydana Gelen Hasar Tespit Edildi

  Ordu'da 10 Temmuz tarihlerinde yaşanan sağanak yağışlar sonucu meydana gelen sel ve heyelanlarla ilgili hasar tespit çalışması tamamlandı. Vali Tuncay Sonel, sel nedeniyle 185 evde eşyaların zarar gördüğünü, 455 iş yeri, 62 araç, 1931 dekar tarım alanının hasar aldığını ve bine yakın canlının telef olduğunu açıkladı. Eşyaları zarar gören vatandaşlara 7,5 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi. Ayrıca Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda yaşanan heyelan nedeniyle alternatif yollar açıldığı ve ulaşımın sağlandığı ifade edildi.

 • 23.07.2023 23 Tem 19:35 915. Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreş Festivali'nde İsmail Balaban başpehlivan oldu 915. Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreş Festivali'nde İsmail Balaban başpehlivan oldu

  Ordu Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Aybastı Belediyesi tarafından düzenlenen 915. Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreş ve Kültür Festivali'nin finalinde İsmail Balaban, rakibi Orhan Okulu'yu mağlup ederek başpehlivanlık unvanını kazandı. Balaban, elde ettiği birincilikle gurur duyduğunu belirterek, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Final sonrası dereceye giren güreşçilere ödülleri verildi.

 • 22.07.2023 22 Tem 19:34 Numan Kurtulmuş, 915'inci Güreş Festivali'ne katıldı Numan Kurtulmuş, 915'inci Güreş Festivali'ne katıldı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası'nda düzenlenen 915'incisi düzenlenen Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivallerine katıldı. Kurtulmuş, Türkiye'yi her alanda ileriye taşımak adına çaba göstereceklerini belirterek, gençleri sporda, kültürde, sanatta ve bilimde yarışmaya teşvik edeceklerini söyledi. Programda konuşan Ordu Valisi Tuncay Sonel ise, Ordu'nun güreş merkezlerinden biri olduğunu ve bu tür etkinliklerle gençlerin şampiyonlar çıkacağını ifade etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise, festivallerin Ordu'yu dünyaya açtığını ve ata sporumuz olan güreşi yaşatmaya devam edeceklerini belirtti.

 • 22.07.2023 22 Tem 18:38 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivallerine Katıldı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivallerine Katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile düzenlenen Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivallerine katıldı. Kurtulmuş, Türkiye'yi daha ileriye taşımak için mücadele edeceklerini ve gençleri her alanda yetiştireceklerini belirtti.

 • 22.07.2023 22 Tem 14:38 Kurtulmuş'tan Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki Kurtulmuş'tan Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka'da İslam karşıtı grup üyeleri tarafından Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına sert tepki gösterdi. Kurtulmuş, Avrupa'nın içten içe çürüdüğünü ve İslam düşmanlarının eline esir olduğunu belirtti. Ayrıca Avrupalıları bu meseleyi izlememeleri konusunda uyardı.

 • 22.07.2023 22 Tem 13:18 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'in Yakılmasına Tepki Gösterdi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'in Yakılmasına Tepki Gösterdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka'da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi grup üyeleri tarafından Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki göstererek, Avrupa'nın içten içe çürüdüğünün ve İslam düşmanlarının eline esir olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Avrupa'nın bu meseleyi seyretmemesi gerektiğini ve İslam düşmanlığına karşı birlik olunması gerektiğini vurguladı.

 • 21.07.2023 21 Tem 23:40 TBMM Başkanı Kurtulmuş: '2023 sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından birisidir' TBMM Başkanı Kurtulmuş: "2023 sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından birisidir"

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: "2023 sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından birisidir" Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirerek önemine değindi.

 • 21.07.2023 21 Tem 20:57 Kurtulmuş: '2023 sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından biri' Kurtulmuş: "2023 sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından biri"

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Cumhuriyetimizin 1. asrını geride bıraktık, şimdi önümüzde Cumhuriyetimizin 2. asrı var. 2023 onun için sıradan bir tarih değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin miladı olan önemli dönüm noktalarından birisidir.

 • 21.07.2023 21 Tem 14:42 TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye felaket riski altında olan bir ülke TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye felaket riski altında olan bir ülke

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin her bakımdan felaket riski altında olan bir ülke olduğunu belirterek, sel felaketlerinin en aza indirilmesi ve yanlış uygulamaların ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Kurtulmuş, Ordu'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde sel felaketinden zarar görenlere geçmiş olsun dileklerini iletti ve kamu kurumlarının koordineli bir şekilde müdahale ettiğini vurguladı. Ayrıca, insan kaynaklı sorunların çözülmesi ve çevrenin korunması gerektiğini ifade etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 14:39 TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, Ordu'da düzenlenen AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı. Kurtuluş, şehirlerin afetlere karşı dirençli hale gelmesi için çaba gösterileceğini ve insan eliyle ortaya konulan zararların ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin risk altında olan bir ülke olduğunu vurgulayan Kurtuluş, afetlere karşı tedbirli olmanın önemine değindi. Yeni dönemde hükümetin birinci önceliğinin afetlere dirençli şehirler oluşturmak olduğunu ifade etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 13:58 TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtuluş, Ordu'da düzenlenen AFAD Bilgilendirme Toplantısı'na katılarak, şehirlerin afetlere karşı dirençli hale gelmesi için çaba gösterileceğini belirtti. Kurtuluş, Türkiye'nin risk altında olan bir ülke olduğunu vurgulayarak, sel felaketlerinin en aza indirilmesi ve yanlış uygulamaların ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, yeni dönemde hükümetin afetlere dirençli şehirler oluşturma konusunu birinci öncelik olarak belirlediğini ifade etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 13:39 TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye felaket riski altında olan bir ülke TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye felaket riski altında olan bir ülke

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin doğal afetler konusunda felaket riski altında olduğunu belirterek, sel felaketlerinin en aza indirilmesi ve yanlış uygulamaların ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Kurtulmuş, Ordu'da gerçekleştirdiği ziyarette, sel felaketinden zarar görenlere geçmiş olsun dileklerini iletti ve yetkililere teşekkür etti. Ayrıca, Türkiye'nin afetlere dirençli şehirler oluşturma hedefine vurgu yaptı ve insan kaynaklı sorunların çözümü için şuurlu olunması gerektiğini ifade etti.

Advertisement