Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması - Son Dakika

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması

03.01.2012 12:21
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen sistemlerle uçuşlar daha güvenli hale gelirken, havacılık sektörüne verilen hizmetin kalitesinde de önemli artış sağlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen sistemlerle uçuşlar daha güvenli hale gelirken, havacılık sektörüne verilen hizmetin kalitesinde de önemli artış sağlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Otomatik Ölçüm ve Bilgi Raporlama Sistemleri sayesinde insan hatasından kaynaklanan sıkıntılar minimum seviyeye inerken, hizmet kalitesinde gözle görülür artış yaşandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada, Otomatik Ölçüm ve Bilgi Raporlama Sistemlerinin kullanıma başlanmasıyla birlikte uçuşların daha güvenli hale geldiğini, olumsuz hava şartlarında uçuş aksamalarının azaldığını söyledi.

Türkiye'de faaliyette bulunan 64 adet ulusal ve uluslararası

havaalanında ihtiyaç duyulan meteorolojik destek hizmetinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce sağlandığını ifade eden Veysel Eroğlu, şöyle konuştu: "Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz, insan hatasından kaynaklanan sıkıntıları minimize edebilmek maksadıyla havaalanlarına Otomatik Meteorolojik Bilgi Ölçüm ve Raporlama Sistemleri (AWOS) kurarak işletmeye almaya devam etmektedir. Havaalanı AWOS sistemleri ile anlık olarak gerekli meteorolojik parametrelerdirekt sensörler yardımıyla ölçülmekte, ölçülen değerler Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatının (ICAO) belirlediği formata uygun raporlanıp kodlanmakta ve kullanıcılara eş zamanlı olarak sunulmaktadır. 2011 Temmuz sonu itibariyle meteorolojik ölçümler; 49 havaalanımızda havaalanı AWOS sistemleri, 2 havaalanımızda Mobil AWOS sistemleri, diğer 13 havaalanında ise elektronik rüzgar aleti ve manuel cihazlar vasıtasıyla yapılmaktadır."Söz konusu sistemin önemli avantajlar sağladığını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sistem sayesinde havaalanları için gerekli

kesintisiz hizmeti veriyoruz, bu sayede personel maliyetinde azalma sağlıyoruz. Bir ölçümü veya raporu birden fazla noktaya anında ulaştırabilmekteyiz ve verileri uzun süre saklayıp depolayabiliyoruz"Teknolojiyi yakından takip eden bir Bakanlık olduklarını dile getiren

Veysel Eroğlu, AWOS kurulumu ile ülkemiz havaalanlarını gelişmiş ülkeler kategorisine yükselttiklerini ifade ederek sözlerini noktaladı. - ANKARA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!