Oy Kullanacak Hastalar İçin Tüm Hazırlıklar Yapılıyor - Son Dakika

Oy Kullanacak Hastalar İçin Tüm Hazırlıklar Yapılıyor

12.04.2017 15:16
Oy Kullanacak Hastalar İçin Tüm Hazırlıklar Yapılıyor, System.String[]

Hasta olan ve referandumda sandığa gitmekte zorlanacak olan kişiler için Adıyaman’da çalışmalar sürüyor.

Hasta olan ve referandumda sandığa gitmekte zorlanacak olan kişiler için Adıyaman'da çalışmalar sürüyor.

Oy kullanmak isteyen hastalar Sağlık Bakanlığının 444 38 33 nolu Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezini arayarak yardım talebinde bulunacak. Adıyaman'da evde sağlık hizmeti alan bin 460 hasta ve yine yardım talep eden hastalara oy kullanmaları için ekipler yardımda bulunacak.

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, "16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylamasında sağlık yardımı olmaksızın oy vermeye gidemeyecek vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimince gerekli desteği vermeyi planlıyoruz. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ortak hareket ederek gerekli koordinasyonu sağlayacaktır.

Evde sağlık hizmetleri kapsamında olan hastalarımızla iletişime geçilerek böyle bir yardımı talep edip etmediklerini tespit ediyoruz. Ayrıca Halk sağlığı müdürlüğümüzün 444 38 33 nolu evde sağlık hizmetleri çağrı merkezinin telefonundan bu talepleri alacağız. Aldığımız talepler doğrultusunda araçlarımızla vatandaşlarımızın bir plan dahilinde oy kullanmalarına destek olacağız.

Ayrıca hastanelerimizde yatan hastalarımızın da talepleri doğrultusunda bu görevi ifa etmelerine destek olacağız. Bu kapsamda da Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliğimiz gerekli hazırlıkları yapıyor" dedi.

Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, seçim günü koordinasyonun sağlanacağı merkezde incelemede bulundu. - ADIYAMAN

Oy Kullanacak Hastalar İçin Tüm Hazırlıklar Yapılıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Oy Kullanacak Hastalar İçin Tüm Hazırlıklar Yapılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor