ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 26 Kasım 2022 - Son Dakika

ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 26 Kasım 2022

26.11.2022 10:58
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 26 Kasım 2022

2023'te 81 ilde elektrikli araçlar için yüksek hızlı şarj istasyonları olacakEşarj Genel Müdürü Barış Altınay: "Özellikle 2023 yılında 81 ilde yüksek hızlı şarj istasyonlarının kurulumu için devletin verdiği önemli destekler var""Geçen eylül ayında Türkiye'de bir rekor kırıldı...

6 Nisan 1920

1- 2023'te 81 ilde elektrikli araçlar için yüksek hızlı şarj istasyonları olacak

Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay:

"Özellikle 2023 yılında 81 ilde yüksek hızlı şarj istasyonlarının kurulumu için devletin verdiği önemli destekler var"

"Geçen eylül ayında Türkiye'de bir rekor kırıldı ve toplam satışlar içerisinde elektrikli araçların satışı ilk defa yüzde 2'lere dayandı"

(Abdulkadir Günyol/İstanbul)

2- Dünya Helal Zirvesi'ne katılan şirketler, helal ürün ve hizmetleri pazarının büyüyeceğini öngörüyor

Özbekistan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmetov Ahadjon Alimjanovich:

"Türkiye'nin helal sektöründe dünyadaki payı çok büyük. Türkiye, sadece gıda sektöründe değil, her sektörde önde geliyor"

Malezyalı DWI Mahkmur Gıda'dan Jamuna Rangarajoo:

"Helal ürünler, sadece Müslümanlar için değil, başka inanışlardan insanların da ilgisini çekiyor"

(Yunus Tark/Tufan Aktaş/İstanbul)

3- Radyasyon korkusuyla mamografi çektirmemek meme kanserinin erken teşhisini engelliyor

Türk Radyoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Şebnem Örgüç:

"Bu gerçekten bir korku ve efsane haline gelmeye başladı. Radyasyon korkusu tıbbın yapabileceği hizmetleri engelleme noktasına kadar geldi. Hastalarıma, 'Radyasyondan niye korkuyorsunuz?' diyorum. 'Kanser yapar.' diyorlar. Evet, teorik olarak öyle bir risk var ama kanıtlanan, mamografinin yol açtığı meme kanseri henüz yok"

"Şu anki cihazlar, eski sistemlere göre çok düşük oranda radyasyonla görüntüleri oluşturabildiği için artık bunu göz ardı edebilecek kadar rahat davranmak istiyoruz"

(Elif Küçük/İstanbul) (Görüntülü)

4- Konteyner navlun oranları küresel resesyonla Kovid-19 öncesi seviyeye geri dönüyor

Çin'den ABD'nin batı kıyılarına konteyner maliyeti, Ocak 2022'ye göre yüzde 75'ten fazla düşerek 2 bin 100 doların altına ve Asya'dan Avrupa'ya gönderilen bir konteynerin maliyeti de yüzde 60'tan fazla gerileyerek 4 bin 300 dolar seviyesine indi

(Bahattin Gönültaş/Berlin)

5- Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2022'yi zirvede kapattı

Bu yıl hem dünya hem de Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi, dünya sıralamasında grekoromen stil 130 kilonun ilk basamağında yer aldı

Rıza Kayaalp:

"Son 2 yılım kaldı. 2023'te tekrar Avrupa ve dünya şampiyonu olmak istiyorum. 2024 Paris Olimpiyatları'nda da başarılarımı taçlandırıp sporu bırakmak en büyük hayalim"

(Halil İbrahim Avşar/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tobb: 2022'de Yüksek Teknoloji Üreten Sanayi Tesisi Oranı da Büyük Firmaların İstihdamdaki Payı da Düştü Tobb: 2022'de Yüksek Teknoloji Üreten Sanayi Tesisi Oranı da Büyük Firmaların İstihdamdaki Payı da Düştü Getiryemek'ten Yeni Hizmet: Getiryemek Masa Getiryemek'ten Yeni Hizmet: Getiryemek Masa Türkiye'nin en fazla hava kargo yükü geçen yıl İstanbul'dan taşındı Türkiye'nin en fazla hava kargo yükü geçen yıl İstanbul'dan taşındı

Son Dakika Güncel ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 26 Kasım 2022 - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement