"PKK Ve BDP İçin Hayat Öpücüğü" - Son Dakika

"PKK Ve BDP İçin Hayat Öpücüğü"

01.01.2012 23:13

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan Uludere olayıyla ilgili çarpıcı tespit.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Irak sınırındaki olay için "Bu olay hem PKK hem BDP için hayat öpücüğü oldu" dedi.

Ünal, AK Parti İl Teşkilatı tarafından Mado Evi'nde düzenlenen gazetecilerle sohbet toplantısında yaptığı konuşmada, Irak sınırında meydana gelen ve 35 kişinin hayatını kaybettiği olayda yaşanan şeylerin sonuçlarının araştırılınca görüleceğini ifade etti.

Olayın hiçbir gerekçe ile izah edilemeyeceğini dile getiren Ünal, "Orada gerçekten ne oldu? İşte şimdi araştırılıyor. Bu bir sabotaj mıydı? İlgili birimlerin yanıltması mıydı? Bu bir yemleme miydi? Bunlar araştırmalar sonunda ortaya çıkacaktır. Gerçekte ne olduğunu bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey var o da 35 kişiyi orada kaybetmemizdir" diye konuştu.

"Bu olay hem PKK için hem BDP için adeta hayat öpücüğü oldu" diyen Ünal, şunları kaydetti:

"Çünkü BDP'nin siyasi alanı tamamen daralmıştı. Sahada ciddi bir kayba uğramıştı. Psikolojik üstünlüğü elden kaçırmıştı meşruiyet zeminini kaybetmişti. Bu olay maalesef onlar için kullanılacak iyi bir siyaset malzemesi oldu bunu uzun süre kullanacaklar. Ayrıca terörle mücadelede önemli mesafe katetmişken ve meselenin çözümüne dair çok önemli açıklamalar yaklaşımlar, çözümler ifade edilmişken ve iş belli noktaya gelmişken Türkiye'nin böyle bir kırılma ile karşı karşıya kalması da çok manidardır."

Kendisinin de Uludere'ye gittiğini ve ailelere başsağlığı dileğinde bulunduğunu hatırlatan Ünal, şöyle dedi:

"Biz orada şunu gördük; buradaki insanlar acıları üzerinden birilerinin siyaset yapmalarına razı değiller. Bir siyasi partinin grup başkanvekilinin açıklamaları taziye sahiplerini, acılı aileleri son derece rahatsız etmiştir ve taziye çadırını terk etmişlerdir. Kendi evlerine gitmişlerdir, taziyeleri kendi evlerinde kabul etmişlerdir. Maalesef Van depreminde de aynı şeyi gördük. BDP, BDP'li siyasetçiler giyim kuşamlarına gösterdikleri özeni itinayı bu sorunun çözümü için o kadar itina bile göstermiyorlar. Neden? Bugüne kadar çözüm adına söyledikleri hiçbir şey yok. Barış diyorlar, demokrasi diyorlar, özgürlükler diyorlar ama barış adına demokrasi adına bir çaba görmüyorsunuz. Biz Van depreminde canla başla mücadele ettik 6 saat sonra bu ülkenin Başbakanı oradaydı. Bakınız o zaman ilk çıkarttıkları kriz neydi? Başbakan geldiğinde belediye başkanını niye ziyaret etmedi." - KAHRAMANMARAŞ

 PKK Ve BDP İçin Hayat Öpücüğü

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika 'PKK Ve BDP İçin Hayat Öpücüğü' - Son Dakika


Son Dakika

Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti Galatasaray'da Taylan Antalyalı sakatlandı! Durumu cuma günü belli olacak Polis memuru inşaat halindeki evinde ölü bulundu Borcunu ödemeyen müşterisinin evini bastı, anne ve 4 yaşındaki kızını vahşice öldürdü Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü Kendisini gözaltına almak isteyen polise ateş açıp birini şehit eden zanlı yakalandı! O anlar kamerada 9 yıllık hukuk mücadelesiyle, sattığı geminin parasını faiziyle avukattan aldı