Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak - Son Dakika

Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak

19.10.2019 10:27
Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak, System.String[]

PKK/YPG'li teröristlerin Tel Abyad'ta karargâh ve hapishane olarak kullandığı Ermeni cemaatine ait bir kilise kurtarıldı. Kilise en kısa sürede temizlenerek tekrar ibadete açılacak.

Barış Pınarı Harekatı'nda YPG/ PKK'dan kurtarılan Tel Abyad'da terör örgütünün geride bıraktığı izler siliniyor. PKK/YPG'li teröristlerin Tel Abyad'ta karargâh ve hapishane olarak kullandığı Ermeni cemaatine ait bir kilise de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından kurtarıldı.

Kiliseyi terör örgütüne ait bez parçaları ve bölücü başı Abdullah Öcalan'ın posterleriyle donatan YPG/PKK'lı teröristler Hristiyan cemaatin ibadet yapmasına da engel oldu. Kilisenin arkasında bulunan rahip odalarını da tek kişilik hücrelere çevirerek hapishane olarak kullandı.

Suriye Milli Ordusu Bileşenlerden Cephe Şamiye Komutanı Ebu Ali Succur, kilisenin en kısa sürede temizlenerek tekrar ibadete açılacağını söyledi.

"KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ"

Hristiyan cemaate DEAŞ ve PKK/YPG'nin yaşama şansı vermediğini ifade eden Succur, "ABD, Avrupa ve tüm dünya bilsin ki biz burada Arap, Türk, Kürt, Ermeni, Süryani hep birlikte kardeşçe yaşayacağız. Buradaki kiliseyi en kısa sürede onarıp Hristiyan kardeşlerimizin de ibadet etmelerini sağlayacağız. PKK YPG'liler tüm dünyaya demokrasi oyunları oynayarak büyük yalanlar söyledi. Teker teker ortaya çıkartıyoruz" dedi. Tel Abyad sakinleri, günlük hayatlarına kesintisiz biçimde devam ederken, geçici olarak gidenlerin de dönüşü sürüyor. Kamyonetler ve binek araçlarıyla evlerine dönen ailelerin mutlulukları gözlerinden okunuyor. Türk Kızılayı tarafından bölgedeki en büyük ekmek fırını kuruldu. Kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu pek çok caddede alışveriş yapılırken, ilçenin YPG/PKK'ya ait bez parçalarından temizlenmiş olması dikkati çekiyor.

BİZE CEHENNEMİ GÖSTERDİLER

Evlerine dönen sivillerden bir Tel Abyadlı, "YPG/PKK bize cehennemi gösterdi. Araçlarımızın ilçeye giriş çıkışına izin vermiyorlardı. Her gidiş gelişte para alırlardı. Onlarda ırkçılık hat safhada. Biz Araplar, Kürtlere karşı hiç ırkçılık beslemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak

Son Dakika Güncel Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji, 9 il için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne layık görülen isimler belli oldu Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ülkede infial yaratan olay! Küçük kız, cinsel istismara uğradıktan sonra öldürüldü Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı