Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında "Zorla Getirme" Kararı - Son Dakika

Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında "Zorla Getirme" Kararı

01.02.2019 12:52

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında "zorla getirme" kararı Rasim Ozan Kütahyalı'nın 'aşağılama' davasına devam edildiİSTANBUL - Bir televizyon programında Boşnak vatandaşlara karşı aşağılayıcı sözler söylediği gerekçesiyle yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında ilk duruşmaya katılmaması...

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında "zorla getirme" kararı

Rasim Ozan Kütahyalı'nın 'aşağılama' davasına devam edildi

İSTANBUL - Bir televizyon programında Boşnak vatandaşlara karşı aşağılayıcı sözler söylediği gerekçesiyle yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında ilk duruşmaya katılmaması gerekçesiyle zorla getirme kararı verildi.

Bir televizyon kanalında yayınlanan futbol programında Boşnak vatandaşlara yönelik aşağılayıcı sözler söylediği gerekçesiyle televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçlamasıyla dava açılmıştı. İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmazken, şikayetçi Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği avukatları ve çok sayıda şikayetçi katıldı.

Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfının avukatı Rıfat Karadağ, sanığın yargılamayı uzatmak için duruşmaya katılmadığını belirterek, zorla getirilmesini talep etti. Sanık avukatı Esennur Ezgi ise müvekkili Rasim Ozan Kütahyalı'nın gurbetçilerin çağrısı üzerine Almanya'ya gittiğini ve davayı uzatma gibi bir gayelerinin olmadığını söyledi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın avukatı tarafından her ne kadar sanığın çağrı üzerine Almanya'ya gittiği söylense de duruşma gününün sanığa 3 ay önceden bildirilmiş olması nedeniyle bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Duruşmanın ardından mahkeme salonunun önünde açıklama yapan Bosna Hersek Federasyonu avukatı Serap Göksu, bütün Boşnaklar adına bu davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

İddianamede, sanık Rasim Ozan Kütahyalı'nın 19 Kasım 2017'de Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında yorumcu olarak bulunurken kendisine yapılan bir şakaya karşı cevaben canlı yayında sarfettiği bir sözün Boşnak kökenli vatandaşları aşağılama niteliğinde olduğu, Boşnak/Balkan dernek ve vakıflarının şikayette bulunduğu ve sanık Kütahyalı'nın suçlamayı kabul etmediği belirtiliyor. Tüm delillere göre üzerine atılı suçu işlediği belirtilen Kütahyalı'nın "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirme Kararı
Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirme Kararı
Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirme Kararı
Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirme Kararı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında 'Zorla Getirme' Kararı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Galatasaray'dan ayrılınca gol makinesine dönüştü! Falcao yine şov yaptı 23:53 Galatasaray'dan ayrılınca gol makinesine dönüştü! Falcao yine şov yaptı Duyanlar kulaklarına inanamadı! Eğitmen kadın, kendisine aşık olan yunusla cinsel ilişkiye girmiş 23:11 Duyanlar kulaklarına inanamadı! Eğitmen kadın, kendisine aşık olan yunusla cinsel ilişkiye girmiş Eve kadar kendisiyle beraber gelmiş! Genç kadın bacak arasına bakınca dehşeti yaşadı 22:08 Eve kadar kendisiyle beraber gelmiş! Genç kadın bacak arasına bakınca dehşeti yaşadı
Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye'nin yeni jürisi Oğuzhan Koç'un eski sevgilisiyle maç izledi 20:54 Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye'nin yeni jürisi Oğuzhan Koç'un eski sevgilisiyle maç izledi Göztepe'nin golü sonrası kaos! Fatih Terim, Galatasaray taraftarıyla birbirine girdi 20:32 Göztepe'nin golü sonrası kaos! Fatih Terim, Galatasaray taraftarıyla birbirine girdi İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş 19:52 İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş
Mezarlıkta toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin annesi ve anneannesi tutuklandı 19:47 Mezarlıkta toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin annesi ve anneannesi tutuklandı Taliban, tek tek bütün dükkanları kapatıyor 16:20 Taliban, tek tek bütün dükkanları kapatıyor
Advertisement