Rum lider Anastasiadis'ten Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası için küstah sözler: Karşı koyacağız - Son Dakika

Rum lider Anastasiadis'ten Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası için küstah sözler: Karşı koyacağız

Geçtiğimiz günlerde AB'ye "Türkiye'yi durdurun" çağrısında bulunan Rum lider Nikos Anastasiadis'ten skandal bir Türkiye açıklaması daha geldi. Anastasiadis, yayılmacı olarak nitelendirdiği Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına karşı koymak için çaba sarf edeceklerini belirtti.

Rum lider Nikos Anastasiadis, yayılmacı olarak nitelendirdiği Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki politikasına karşı koymak için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Anastasiadis, "Sadece Yunanistan ve Fransa değil, diğer partnerlerimizle koordinasyon içinde ortaya koyduğumuz çok sayıdaki çabaya sizlerin de tanıklık ettiğini düşünüyorum. Bu çabalar, Türkiye'nin bölgedeki eylemleri yardımıyla kendi uluslararası hukukunu dayatmaya yönelik dizginlenmeyen arzusunu önleme amacı taşıyor" dedi.

TÜRKİYE'NİN DOĞU AKDENİZ POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

Anastasiadis, Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun "AB, Türkiye aleyhine ilave kararlar alırsa bunun karşılığını vermek zorunda kalacağız. Bu da çözüme katkı sunmaz" şeklindeki açıklamasını da değerlendirdi.

Rum lider Anastasiadis'ten Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası için küstah sözler: Karşı koyacağız

Türkiye'nin Kıbrıs'ın yer aldığı bölgenin tamamı için potansiyel tehditler oluşturduğunu savunan Anastasiadis, "Avrupa'nın yapması gereken şey, gösterdiği sabrın neye yol açabileceğini düşünmek. Maalesef sükuneti bozan, tüm Doğu Akdeniz'i ve buraya kıyısı bulunan tüm ülkeleri kontrol altına almak isteyen bir ülke söz konusu" ifadelerini kullandı.

Yunanistan, Türkiye'nin bölgedeki sondaj faaliyetlerini "siyasi ve askeri kontrol çabası" olarak değerlendiriyor; Ankara ise bunun "egemenlik hakkı" olduğunu savunuyor.

AB'YE "TÜRKİYE'Yİ DURDURUN" ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Öte yandan Rum lider, geçtiğimiz günlerde de Avrupa Birliği'ne, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki çalışmaları nedeniyle"Türkiye'ye karşı sert tutum izlemesi" çağrısında bulunmuştu.

Rum lider Anastasiadis'ten Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikası için küstah sözler: Karşı koyacağız
YORUMLAR (12)
  • huscak: Türkler ne yapsalar olmuyor, işin gerçeği polotika bilmiyoruz ama atmaya geldimi mangalda kül bırakmıyoruz. Bakın İsrail'e 1948'den beri hergün topraklarını genişletiyor,birşey diyenmi var,laf ola bazı polotikacılar olmaz yapamazsınız diyorlar ama genişleme devam ediyor.Eğer Kıbrıs konusunda haklı iseniz bunlara dişinizi göstersenize ; Barış harekatının 50. yılında andlaşma sağlanamadığını söyleyerek KKTC plebisit yaparak TC'ye İLHAK olacağından bir bahsedin bakalaım ne olacak. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Xxx: Bu küstahlara hadlerini bildirme zamanı gelmiştir Akdeniz'in ve Ortadoğu'nun süper gücü Türkiye dir bu da böyle biline Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Erzurumspor, Fenerbahçe'nin eski golcüsü Fernandao'nun transferinde sona yaklaştı Galatasaray, Lemina ile Seri'yi yeniden gündemine aldı Bayern Münihli Müller, Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'ya en çok gol atan futbolcu oldu Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın Doya Doya Moda'da gergin anlar! Rakibini havuza attı 4 yaşındaki çocuğu kaçırıp, 250 bin lira fidye istediler Tebdili kıyafetle hastaneleri denetleyen Şanlıurfa Valisi konuştu: İddiaları araştırmak için böyle denetledim Yalan, tehdit ne ararsan var! "Polisim" diyerek sevgili olduğu kadını dolandırdı Giresunlu işletmeciden inek sütüne rakip olacak girişim! Fındığın sütünü çıkardı 15 yıl sonra ilk kez Şampiyonlar Ligi'nin yarı finalinde Messi ya da Ronaldo olmayacak İkinci el araç satışında yapılan yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayınlandı Bayern Münih hezimeti sonrası gözyaşlarını tutamayan Messi'nin fotoğrafına yapılan yorum dikkat çekti Bilim Kurulu Üyesi Yamanel'den dikkat çeken öneri: Grip aşısı mutlaka yaptırılmalı İstanbul Boğazı'nda salgına rağmen "dansözlü" yat partileri kamerada Fenerbahçe Erol Bulut'un istediği Enner Valencia'yı gündemine aldı