Sahte doktorun babasını da kandırdığı ortaya çıktı: Traktörümü satıp para gönderdim - Son Dakika

Sahte doktorun babasını da kandırdığı ortaya çıktı: Traktörümü satıp para gönderdim

30.11.2022 18:54

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak ve tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz'ı da kandırdığı belirlendi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan baba, "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar" ifadelerini kullandı.

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz'ın, lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından, Tokat'ta yaşayan babası Ali Özkiraz olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

"KIZIMI OKUTMAK İÇİN TRAKTÖRÜMÜ SATTIM"

Telefonla açıklama yapan baba Özkiraz, kızını okutmak için sürekli para gönderdiğini belirterek, "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Devamlı oğlumla birlikte 2012 yılından beri ona para gönderiyordum. Bu paraları bunlar aile içinde mi yediler? Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar. Kızım bana geçen sene doktor olduğunu söyledi. Oğlum ile telefonda konuşuyordu, ben de şüphelendim sordum, kızım, 'Süper puan ile mezun oldum' dedi. Ağabeyi de şokta, 5 çocuğunun rızkını Ayşe'ye verdi. Oğlum da kullanıldı. Ben daha önce şüphelenip oğluma sordum, 'Bu kızın yaşı tutmuyor? Nasıl bitirdi okulu' dedim. Ben hayatımda 19 yaşında doktor görmedim" dedi.

"BELGELERİNİ GÖRMÜŞTÜK"

Özkiraz'ın kaldığı yurdun sorumlusu ise "Burada 4-5 ay kaldı. Belgelerin hepsini görmüştük, normal bir öğrencinin böyle bir şey yapabileceğini düşünmediğimiz için şüphelenmedik. Arkadaşları söyleyince öğrenci işlerine sorduk, öğrenci olmadığını anlayınca gönderdik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (2)
500
ŞIRNAK'TA MİNİBÜS BALKONA ÇIKTI 2 YARALI ŞIRNAK'TA MİNİBÜS BALKONA ÇIKTI 2 YARALI Tekirdağ'da işçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu Tekirdağ'da işçilerin kaldığı konteyner alevlere teslim oldu Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor

Son Dakika Güncel Sahte doktorun babasını da kandırdığı ortaya çıktı: Traktörümü satıp para gönderdim - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement