Şair Yazar Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında - Son Dakika

Şair Yazar Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında

10.01.2012 11:45
Şair Yazar Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında

Geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan, "Mihriban" başta olmak üzere çok sayıda şiirin bestecisi olan şair ve yazar Abdurrahim Karakoç, geçirdiği akciğer enfeksiyonu sonucu Ankara'dan, Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan, "Mihriban" başta olmak üzere çok sayıda şiirin bestecisi olan şair ve yazar Abdurrahim Karakoç, geçirdiği akciğer enfeksiyonu sonucu Ankara'dan, Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Karakoç'un tedavi gördüğü hastanede iki gün önce 80 yaşına girdiği öğrenildi.

Ankara'da evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu önce Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan şair ve yazar Abdurrahim Karakoç, buradaki tedavisinin ardından Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi'ne sevk edildi. Konya'da oğlu ve yakınlarının bulunması nedeniyle Konya'ya getirildiğini ifade eden Abdurrahim Karakoç, "Hastalık başlamıştı. Ben bilmiyordum. Gittiğim hastaneyi de bilemedim. Daha sonra yakınlarım olduğu için Konya'ya geldim. Elhamdülillah

tedavim de iyi netice veriyor. Şu an iyiyim. Geldiğim gibi değilim" diye konuştu.

Abdurrahim Karakoç'un yeğeni olan Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asena Akdemir ise amcasının sağlık durumu hakkında şu bilgileri verdi:

"Amcam ciddi akciğer enfeksiyonu geçirdi. Şu an genel durumu iyi. Hafta sonuna kadar da böyle devam ederse taburcu olması planlanıyor. Bu yaşlarda akciğer enfeksiyonları daha sarsıcı oluyor. O nedenle yoğun bir bakım halinde olsun istedik. Çocukları da burada olduğu için yanımızda olsun istedik. Daha iyi bakım sağlansın diye Konya'ya geldi kendisi. Buraya gelmesinin faydasını da gördük. Üç gün içerisinde tamamen düzeldi diyebilirim."

Amcasının daha önce de akciğer enfeksiyonu geçirdiğini belirten Prof. Dr. Akdemir, "Onu da atlatmıştı. Genel olarak çok ciddi bir sağlık sorunu yok. Yaş itibariyle zihni de, bedeni de iyi. Şu an damardan tedavi alıyor. O tedavi sonlanıncaya kadar burada kalacak. Sonra taburcu olacak" şeklinde konuştu.

80. YAŞINA HASTANEDE GİRDİ

1932 yılında Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde doğan Abdurrahim Karakoç'un 8 Ocak 2012 tarihinde 80. yaşına tedavi gördüğü hastanede girdiği öğrenildi. Yakınlarıyla birlikte yeni yaşına giren Karakoç, ilkokulu bitirdikten sonra köyünde bir süre marangozluk yaptı. Daha sonra belediyede muhasebeci olarak çalıştı. Günümüz aşık tarzı şiirin büyük ustalarındandır. Şiirleri değişik gazete ve dergilerde yayınlandı. - KONYA

Kaynak: İHA
Doç. Dr. Acar: 'Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat' Doç. Dr. Acar: 'Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat' Sinop'ta Ataevi Kitap Müzesi ilgili görüyor Sinop'ta Ataevi Kitap Müzesi ilgili görüyor Konya'da kayınpederi ile bacanağını öldüren sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet talebi Konya'da kayınpederi ile bacanağını öldüren sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet talebi

Son Dakika Güncel Şair Yazar Abdurrahim Karakoç Tedavi Altında - Son Dakika


Advertisement