Sanal Dünyada Kurulan Dostluklar Gerçek Hayata Taşındı - Son Dakika

Sanal Dünyada Kurulan Dostluklar Gerçek Hayata Taşındı

05.06.2014 09:32
Sanal Dünyada Kurulan Dostluklar Gerçek Hayata Taşındı

Tüm dünyada ve milyonlarca takipçisi bulunan, efsane internet oyunu Knight Online, Türkiye'deki 10. Yılına özel bir turnuva düzenledi.

Yurdun dört bir tarafından gelen oyun severlerin katıldığı 2. Klan turnuvası dans, müzik ve eğlence dolu bir etkinlikle kutlandı. Yıllardır oyun arkadaşı olan ve birbirlerinin yüzünü görme fırsatı bulamayan oyuncular, etkinlik ile sanal dünyada kurdukları dostlukları pekiştirme ve Knight Online yetkilileri ile bir araya gelme şansına sahip oldu

Efsane internet oyunu Knight Online' ın Global Yayıncı Kuruluşu NTT Game, oyunun Türkiye'deki 10. Yılına özel olarak 2. Klan turnuvasını benzeri görülmemiş bir etkinlikle kutladı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen oyun severlerin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlik, oyun dünyasının kalbinin İstanbul'da atmasını sağladı. 1 Haziran Pazar günü, İstanbul Fulya'daki Yapı Endüstri Merkezi'nde gerçekleşen, 2. Klan turnuvası etkinliğinin birincisi olan takım, üç aşamalı mücadelenin ardından kupayı ve 10 bin liralık büyük ödülü alan "Secret" Klan ekibi oldu.

10 Yıllık Arkadaşlar İlk Kez Birbirlerini Gördü

Sabah saat 10:00 'dan akşamın ilerleyen saatlerine kadar süren etkinlikte oyun severler, Knight Online yetkilileriyle sohbet etme ve oyuna dair görüşlerini paylaşma imkanı buldu. Oyunun geliştirilmesi ve oyun sektöründeki sorunların giderilmesi için bu tarz etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini söyleyen oyun severler, birbirlerinin yüzlerini dahi görmeden kurdukları sıkı arkadaşlıkları gerçeğe taşıma şansı buldukları için firma yetkililerine teşekkür etti. NTT Game Avrupa ve Türkiye Operasyon Müdürü Serhan Kazar, "Bu etkinlikle; Türkiye'ye gelişimizin 10. yılını oyuncularımız ve online oyunlara ilgi duyan dostlarımızla birlikte kutlama, onlarla beraber samimi ve güçlü bir iletişim kurabilme imkanı bulduk. Oyuncularımıza yalnız olmadıklarını hissettirebilmek, onları yakından tanıyabilmek ve dinlemek, birlikte daha büyük hedeflere ulaşmak için neler yapabileceğimizi konuşabilmek bizim çok değerli ve önemliydi. 2. Klan Turnuvasını kazanan "Secret" Klan ekibini tebrik ediyoruz. Bu etkinlik bizlere oyuncular arasındaki dayanışmayı ve dostluğu bir kez daha gösterdi. Günün sonunda asıl kazanan dostluk ve dayanışma oldu" dedi.

Etkinliğin Hazırlığını 50 Kişilik Bir Ekip Gerçekleştirdi

Oyun severlerin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlik, teknik alt yapısı ve hazırlık ekibi ile de dikkat çekti. Etkinlik50 kişilik bir ekibin günler süren çalışması ile gerçekleşti. Teknik alt yapısı, kusursuz ışık ve ses sisteminin yanı sıra devasa sahnesiyle oyun severlerin beğenisini toplayan etkinlik, 6 kamera ile izlendi.

Renkli görüntülere de sahne olan etkinliğe katılanlar arasında; gençliğinde Knight Online oynayan ve şimdi çocukları ile oynamaya devam eden anne - babalar ve torunlarıyla gelenlerde vardı.

Birinci Olan Ekip 10 Bin TL Ödülün Sahibi Oldu

Türkiye'deki 10. yılını görkemli bir etkinlikte kutlayan Knight Online oyunu içinde kurulan dostluklarda çok değerli. Etkinlikte Knight Online'ı yıllardır oynayan ve birbirlerinin yüzlerini görmeden dostluk kuran oyun severler, dostluklarını gerçeğe taşıma fırsatı da buldu. 2. Klan turnuvası etkinliğinde, 50 üyesi olan Klanların, en iyi 10 oyuncusu turnuva alanında Klanlarını temsil ederken, geride kalan 40 Klan ise turnuvaya evlerinden katıldı. 12 sunucuda yapılan ön elemelerin ardından ikinci turda mücadele eden 16 Klan arasından finallere katılmaya hak kazanan ve Turnuva Şampiyonu olan Secret adlı klan ekibi, birincilik kupasını ve 10 bin TL'lik para ödülünü, NTT Game Avrupa ve Türkiye Operasyon Müdürü Serhan Kazar' ın elinden aldı. Ödül töreninin ardından akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden partide, oyun severler zaferlerini dans ederek ve Dj Hırs'ın müzikleriyle eğlenerek kutladı.

İnternet Üzerinden 40 Bine Yakın Kişi İzledi

Türkiye'nin dört bir köşesinden yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe gelme imkanı olamayan oyun severler için, internet üzerinden canlı yayın yapıldı. NTT Game Türkiye ve Avrupa Operasyon Müdürü Serhan Kazar; "Knight Online ailesi olarak aslında, ailemizin çok küçük bir bölümünü bu etkinlikte bir araya getirebildik. Etkinliğe gelemeyen oyun severler içinde internet üzerinden canlı yayın yaparak bu atmosferi yaşamalarını sağlamaya çalıştık. Etkinliğimizi internet üzerinden 40 bine yakın kişi izledi" açıklamasında bulundu.

Rap Müziğinin Önemli İsimleri Sahne Aldı

Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında katılımcılar için büyük sürprizler de hazırlandı. Türk Rap müziğinin önemli MC' lerinden Sansar Salvo, Kamufle ve Anıl Piyancı sahneye çıktı. Bunun yanında ışıklı sahne şovları ve Dj Hırs'ın müzikleriyle coşan oyunseverler, dans performansları eşliğinde eğlence ve oyun dolu saatler yaşadı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Binlerce insanı ağırlıyor! İstanbul Otogarı'nın son görüntüsü kaygı verici Binlerce insanı ağırlıyor! İstanbul Otogarı'nın son görüntüsü kaygı verici Şap virüsünü inaktif etmek mümkün: En az 70 santigrat ve 30 dakika Şap virüsünü inaktif etmek mümkün: En az 70 santigrat ve 30 dakika TMPK Sporcu Konseyinin alt kurul başkanları toplantısı İstanbul'da yapıldı TMPK Sporcu Konseyinin alt kurul başkanları toplantısı İstanbul'da yapıldı

Son Dakika Güncel Sanal Dünyada Kurulan Dostluklar Gerçek Hayata Taşındı - Son Dakika


Advertisement