Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuğun darbedildiği iddia edilmişti! Gerçek başka çıktı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuğun darbedildiği iddia edilmişti! Gerçek başka çıktı

26.03.2023 17:38

Şanlıurfa Valiliği, özel bir kurs merkezinde oruç tutmayan çocuğun darbedildiğine yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı. İddiaların gerçeği yansıtmadığını, olayın iki arkadaş arasındaki şakalaşmadan ibaret olduğunu belirten Valilik, "Olayın sosyal medya platformuna yansıdığı gibi 'oruç tutmama' sebebinden kaynaklanmadığı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa Valiliği, bazı basın yayın organlarında yer alan "oruç tutmayan çocuğun darbedildiği" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, "Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuk darbedildi" başlığıyla yer alan haberdeki olayın yanlış aktarıldığı belirtildi.

"FOTOĞRAFLARI ÖĞRETMEN ÇEKTİ"

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesince yapılan çalışmalarda, olayın mağdurlarının kentte özel olarak faaliyet gösteren kurs eğitim merkezi öğrencileri R.Y. (14), M.A.K. (14) ve H.K.A. (14) olduğunun tespit edildiği aktarılan açıklamada, mağdurların fotoğraflarını eğitim merkezinde öğretmenlik yapan E.A.A'nin çektiği ve WhatsApp durumunda paylaştığı kaydedildi.

"OLAY ORUÇ TUTMA SEBEBİNDEN KAYNAKLANMIYOR"

Açıklamada, öğretmenin arkadaşı N.M'nin durumdan gördüğü fotoğrafları istediği ve Twitter'da paylaştığının belirlendiği vurgulandı. Konuyla ilgili çok sayıda kamera kaydının araştırılmasına rağmen mağdur R.Y'nin çelişkili beyanlar verdiğinin anlaşıldığı anlatılan açıklamada, "Yapılan mülakatta R.Y. isimli mağdur M.A.K. isimli arkadaşı ile şakalaştıklarını, şakalaşırken olayın kavgaya dönüştüğünü, sonradan pişman olup barıştıklarını, dershaneden kovulma korkusuyla böyle bir yalan söylediğini beyan etmiştir. Olayın sosyal medya platformuna yansıdığı gibi 'oruç tutmama' sebebinden kaynaklanmadığı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

"BU TÜR PROVOKATÖR OLAYLARA ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEK"

Açıklamada, araştırmalarda ruhsatsız olduğu tespit edilen özel eğitim merkezinin mühürlendiği de aktarılarak şunlar kaydedildi: "Bu olayı çarpıtarak kamuoyunda dezenformasyona neden olanlar hakkında da gerekli yasal işlemler yapılacaktır. İlimizde bu tür provokatör olaylara asla müsaade edilmeyeceği gibi, tüm vatandaşların huzur ve sükun içinde yaşam sürdürmelerini sağlamak birinci önceliğimiz olacaktır."

Kaynak: AA
YORUMLAR (11)
  • Özcan Kuvan: Ömer senden çok korktum la ben şimdi ne yapacağız la Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Özcan Kuvan: Mert Kurşun sendey değil “senden” yazacaksın mundar değil “murdar “ diye yazacaksın ondan sonra o küçük beyninle laf sokmaya çalışacaksın anladın Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Ercan Aral : Yalan at,iftira at,çamur at tutmazsa izi kalsın.Bu yalanlara karnimiz tok. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel Şanlıurfa'da oruç tutmayan çocuğun darbedildiği iddia edilmişti! Gerçek başka çıktı - Son Dakika


Advertisement