Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu - Son Dakika

Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu

15.10.2021 18:17

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'in Kıbrıs'ta uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde olduğunu öne sürdüğü Halil Falyalı Girne'de polise teslim oldu. Falyalı, alıkoyma ve darpla suçlanıyor.

7 Ekim tarihinden bu yana aranan ve Sedat Peker'in iddialarında geçen Halil Falyalı polise teslim oldu. Peker, Halil Falyalı'nın Kıbrıs'ta uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde yer aldığını söylemişti.

DARP VE ALIKOYMA SUÇLAMASIYLA SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Falyalı ve beraberindeki 3 kişi hakkında alıkoyma ve darp suçlamalarıyla soruşturma başlatılmıştı. Gazete Duvar'ın aktardığına göre; Falyalı ve beraberindekiler Girne'de polise teslim olmalarının ardından mahkemeye çıkarıldı, haklarında 3 gün ek tutukluluk emri verildi.

Falyalı'nın gözaltına alınmasının Peker'in kendisine yönelttiği suçlamalarla bir ilgisi bulunmuyor.

PEKİ HALİL FALYALI KİMDİR?

Sedat Peker'in yayınladığı videolarda Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar'la birlikte uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı isimlerden biri Halil Falyalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumlu. Peker, Falyalı'yı kokain ticareti yapmakla suçladı. Peker, ağın merkezinde yer alan isimlerden birinin de Halil Falyalı olduğunu iddia etti.

Yaklaşık 20 yıl önce KKTC'de kumarhane güvenliği olarak işe başlayan Halil Falyalı, Kıbrıs'taki Les Ambassadeurs Hotel & Casino'nun sahibi olarak biliniyor.

Sedat Peker'in iddialarının hedefindeki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu

FULHAM OLAYIYLA GÜNDEME GELMİŞLERDİ

Halil ve Hüsnü Falyalı kardeşler, 2019 yılında İngiliz kulübü Fulham'ın satın alacaklarına ilişkin haberler le de gündem olmuştu. Halil Falyalı ve Ali Falyalı'nın, iş insanı Şaban Emre'yi asfalt ihalesine girdiği için tehdit ettikleri iddiasıyla gözaltına alındıkları ancak serbest bırakıldıkları aktarılmıştı.

Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu
Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu

Son Dakika Güncel Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Şampiyonluk oranları güncellendi, zirve el değiştirdi! 14:54 Şampiyonluk oranları güncellendi, zirve el değiştirdi! Oyuncu Semra Dinçer son yolculuğuna uğurlandı! Sanat dünyasından kimse katılmadı 14:37 Oyuncu Semra Dinçer son yolculuğuna uğurlandı! Sanat dünyasından kimse katılmadı 7 yaşındaki Ecem Nur'un üzerinden tonlarca ağırlıktaki kamyon geçti! O anlar kameraya yansıdı 14:34 7 yaşındaki Ecem Nur'un üzerinden tonlarca ağırlıktaki kamyon geçti! O anlar kameraya yansıdı
Fenerbahçe Pelkas'la yollarını ayırıyor 14:23 Fenerbahçe Pelkas'la yollarını ayırıyor 9 yaşındaki kız çocuğu 20 bin TL karşılığında 55 yaşındaki adamla evlendirildi 14:14 9 yaşındaki kız çocuğu 20 bin TL karşılığında 55 yaşındaki adamla evlendirildi Bir haftadır kayıp olan yaşlı adamın cansız bedeni, dere kenarında bulundu 13:56 Bir haftadır kayıp olan yaşlı adamın cansız bedeni, dere kenarında bulundu
Rus medyası 13:51 Rus medyası "TSK ansızın harekata başlayabilir" dedi, Bölgeye 150 asker gönderildi İşte gerçek Mazlum! Ekmek parasını 11 yıldır dayak yiyerek çıkarıyor 12:36 İşte gerçek Mazlum! Ekmek parasını 11 yıldır dayak yiyerek çıkarıyor
13:55
Advertisement